6.5 C
Bratislava

Pripravené na výber zimnej obuvi? Toto sú kritériá, ktoré rozhodnú za vás

Dámske aj pánske zimné topánky sú nielen estetickou, ale aj funkčnou stránkou nášho odevu. To znamená, že ich výkon je rovnako dôležitý ako vzhľad. Topánky by mali byť v prvom rade pohodlné, chrániť nohy pred chladom a nepremočiť sa ani v tom najhlbšom snehu.

Vybrať si ale zimnú obuv tak, aby bola teplá, pohodlná aj krásna, je náročná, ale uskutočniteľná úloha. Stačí pri výbere použiť nasledujúce rady a nielen nákup, ale samotné nosenie topánok bude príjemné.

Kvalitné materiály a šitie

Tak ako vám aj v zime kvalitné slnečné okuliare ochránia zrak pred nepríjemným a škodlivým UV slnečným žiarením, dobré topánky sa postarajú o vaše nohy. V zime sa bez teplej obuvi jednoducho ďaleko nepohnete.

Pre výber vhodných topánok na viacero sezón vám ale odporúčame modely s prírodným zvrškom: koža, velúr alebo nubuk. Vytvárajú potrebnú bariéru pre studený vzduch, v mraze sa nedeformujú a zároveň zabezpečujú prirodzenú výmenu vzduchu pre nohy.

Okrem toho sa trochu roztiahnu do šírky a po štyroch alebo piatich úplných prechádzkach nadobudnú a dokonale kopírujú tvar vášho chodidla. Na výrobu podrážok výrobcovia používajú okrem kože tiež polyuretán, gumu a polyvinylchlorid.

Je dôležité skontrolovať nielen materiál, ale aj spoľahlivosť nových čižiem vo všeobecnosti: teda pevnosť švu, kvalitu lepenia, ako funguje zips alebo šnurovanie, či kovanie a dekor bezpečne držia. Ak máte pochybnosti už pri prvej obhliadke, odložte tento pár a prejdite na ďalšiu verziu. Zima kompromisy robiť určite nebude.

Nové čižmy
Nové čižmy / Zdroj: Unsplash

Správna veľkosť

Pri výbere pekných členkových čižiem sa nenechajte ohúriť len krásou spracovania, ale si všímajte aj správnu veľkosť obuvi. Tá by mala byť o niečo voľnejšia. Prečo?

Napriek tomu, že sa mnohé topánky časom roztiahnu, mali by ste si v nich nechať rezervu na hrubšiu ponožku alebo pančuchy, ktoré budete určite potrebovať, ak teplota vzduchu klesne pod -10 ° C.

Nemenej dôležitý je aj voľný pohyb prstov, ktoré by inak mohli v stiesnenom priestore topánky aj zamrznúť. Ak si budete vyberať nové topánky vo večerných hodinách, tu vám môže rezerva spôsobiť problém, pretože nohy sú v tomto čase väčšinou opuchnuté, takže nakoniec vám môžu byť topánky veľké.

Tak si dajte na tieto detaily pozor a vaše nohy budú nielen túto sezónu v suchu.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

ReklamaZľavy na wellness pobyty

Súvisiace články