14 C
Bratislava

Profesionálne zariadenie na triedenie špecifického materiálu

- Reklama -

23A pri práci so špecifickými druhmi materiálov to platí dvojnásobne. Aby ste sa tomu vyhli, je dobré doplniť výrobu o profesionálny magnetický separátor.

Magnetická separácia je spôsob oddeľovania materiálu od kovov, ktoré sa pomocou separátora zo zmesi oddelia a tým je výsledná zmes od nežiaducich častí dokonale vyčistená. Samozrejme, na takúto separáciu potrebujete profesionálny magnetický separátor.

Kde všade sa magnetický separátor uplatní?

V prvom rade závisí od druhu činnosti a materiálov, s ktorými pracujete. Ak patrí medzi ne aj kovový odpad, magnetický odlučovač bude veľmi dobré riešenie.

V podstate sa dá ale takéto špeciálne zariadenie na separáciu materiálov použiť prakticky vo všetkých priemyselných odvetviach, ktoré musia pri výrobe separovať veľa drobných kovových nečistôt z konkrétneho materiálu, ktorý môže byť suchý, sypký ale aj mokrý.

Veľa tiež závisí od konkrétneho separátora. Ak si ale nájdete na jeho výrobu a dodávku tú najlepšiu spoločnosť, nebudete mať problémy s jeho inštaláciou, narušením výroby, obsluhou či údržbou.

Magnetický separátor vám zautomatizuje výrobný proces, vďaka čomu vaša firma ušetrí nielen čas, ale aj náklady.

Takýto magnetický separátor sa určte uplatní v:

  • potravinárskom priemysle pri spracovaní práškových a kryštalických zmesí;
  • chemickom priemysle pri výrobe špeciálnych hmôt na stavbu, profesionálnych absorpčných materiálov alebo keramiky s porcelánom;
  • plastickom priemysle.

Uplatní sa aj pri triedení klasického odpadu na pásových dopravníkoch, ale aj iných odvetviach, kde  je prítomné značné množstvo kovového odpadu nielen z výroby špeciálnych strojných závitníkov.

Magnetický separátor, odlučovač alebo magnetická doska (v závislosti od typu zariadenia) sa najčastejšie používajú všade tam, kde je predpoklad výskytu sypkého dopadu s vyšším obsahom feromagnetických častíc, ktoré nie sú vo výslednej podobe produktu alebo pri triedení klasického odpadu žiaduce.

Separátor má jednoduchý dizajn a jeho princíp činnosti je založený na priťahovaní kovových nečistôt v dôsledku stacionárneho magnetu nainštalovaného vo vnútri zariadenia. To znamená, že proces čistenia prebieha v dôsledku magnetického poľa, ktoré sa vytvára okolo bubna alebo iného typu separátora, ktorého výrobu si môžete objednať na mieru.

Úspešný výsledok, úspora času aj energie budú s ním rozhodne zaručené.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články