14 C
Bratislava

Sociálne siete a ich význam v internetovom marketingu

- Reklama -

V posledných rokoch sa reklama na sociálnych médiách (SMM) stala neoddeliteľnou súčasťou online priestoru a jej podiel na trhu zo dňa na deň rastie. Spolu s rastom publika, ktoré tieto zdroje plnohodnotne využíva, sa rozvíjajú aj možnosti propagácie a reklamy, rastie počet skúsených marketérov, ktorí majú vo svojom portfóliu prípady úspešných reklamných kampaní v sociálnych médiách.

Samozrejme, pre dobrú obchodnú spoluprácu a získavanie nových klientov je z času na čas dôležité usporiadať aj kongres v prekrásnych Piešťanoch alebo inom, nielen svojou polohou, výhodnom meste.

Používanie propagácie na sociálnych sieťach vám však bude prinášať dobré výsledky počas celého roka. Závisí to predovšetkým od toho, či je propagácia pre daný produkt alebo službu vhodná, ako aj od toho, ako správne sa používajú možnosti a vlastnosti sociálnych sietí.

SMM má teda svoje výhody i nevýhody, ktoré musíte vedieť vziať do úvahy pri plánovaní a realizácii reklamnej kampane. A my vám v takom plánovaní pomôžeme a nastavenie modernej reklamy na Facebooku alebo v Googli uľahčíme.

Atraktívne aspekty marketingu sociálnych médií

Výhod reklamy na sociálnych sieťach je viacero, závisí od vašej ponuky a okolia, v ktorom sa nachádzate. K tým najbežnejším a všeobecne platným patria:

 • vyššia dôvera v informácie, ktoré nevyzerajú ako bežná reklama;
 • príležitosť osloviť zástupcov cieľového publika z rôznych krajín a regiónov, zvýšiť pokrytie bez obmedzenia konverzie;
 • segmentácia cieľového publika, ak je to potrebné, podľa rôznych kritérií, ktorá poskytuje vyššiu kvalitu poskytovania informácií;
 • náklady na reklamnú kampaň sú výrazne nižšie ako televízna reklama s rovnakým alebo väčším pokrytím cieľového publika;
 • rýchla spätná väzba vám umožňuje flexibilne zmeniť priebeh reklamnej kampane v závislosti od reakcie cieľového publika;
 • rýchla odozva urýchľuje zber a spracovanie informácií prijatých počas propagácie.

V kombinácii s rovnako výhodnou reklamou Google to bude pre váš podnik to najlepšie riešenie, ako získať na svoju stranu čo najviac nových a platiacich zákazníkov.

Aké nástroje sa používajú na propagáciu na sociálnych sieťach

Výber nástrojov a metód, ktoré sa používajú na propagáciu v sociálnych sieťach, závisí od výberu modelu na vybudovanie reklamnej kampane, použitých sociálnych sietí a úloh, s ktorými sa obchodník stretáva.

Ako na sociálne siete
Ako na sociálne siete / Zdroj: unsplash

Ak hovoríme o propagačnom modeli, tu dobre slúžia tri – práca priamo v sociálnych sieťach (SMM), optimalizácia dostupných zdrojov pre efektívnu integráciu so sociálnymi sieťami (SMO) a cielená reklama .

Obrovský počet dostupných nástrojov a prístupov v sociálnom marketingu je možné rozdeliť ešte do niekoľkých hlavných skupín:

 • správa obsahu je hlavnou oblasťou úsilia;
 • spolupráca so známymi blogermi pomáha zvýšiť úroveň dôvery v značku a zvýšiť dosah cieľového publika;
 • reklama v rôznych tematických skupinách alebo na stránkach vo forme platených publikácií pomáha urýchliť proces rozšírenia dosahu publika;
 • miniaplikácie na stránkach odvádzajú dobrú prácu pri prilákaní nových používateľov do skupín a verejnosti pomocou návštevnosti vyhľadávačov;
 • súťaže, ktoré sú transparentné a majú zaujímavú organizáciu, môžu vážne zvýšiť návštevnosť stránky a zvýšiť zapojenie a lojalitu používateľov voči značke;
 • živé prenosy sú stále obľúbenejšie a pomáhajú viac zapojiť cieľové publikum do reklamy.

Nástroje propagácie sociálneho marketingu, dokonca aj tie, ktoré sú zamerané na dosiahnutie jedného cieľa, v skutočnosti pomáhajú vyriešiť množstvo úloh.

Medzi nimi najmä zvýšenie povedomia o značke a lojalite spotrebiteľov, zvýraznenie spoločnosti alebo značky, odtrhnutie sa od konkurencie a v dôsledku toho zvýšenie predaja produktov alebo služieb. Najlepšie ale urobíte, ak sa o tom presvedčíte v praxi!

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články