15.9 C
Bratislava

Správny typ vodovodnej batérie do vašej domácnosti

- Reklama -

Vodovodná batéria patrí k základnému vybaveniu každej domácnosti. Ich využitie je však rôzne, preto na trhu existuje široká ponuka modelov. Každý typ batérie má svoje osobité špecifikácie, ktoré je nutné zvážiť a na ich základe sa rozhodnúť pre ten správny model. V tomto článku vám v stručnosti priblížime základné rozdelenie či funkcie vodovodných batérií.

Základné delenie

Pri kúpe batérie je dôležité určiť, na čo bude daná batéria využívaná. Zle zvolený druh batérie môže mať za následok či už zlý vzhľad, tak aj zlú použiteľnosť a praktickosť v danom priestore. Vo všeobecnosti rozdeľujeme drezové, umývadlové, sprchové, vaňovébidetové batérie.

Spôsob ovládania

Ovládanie samotnej batérie predstavuje podstatnú časť pri vašom komforte a efektivite používania vodovodnej batérie. Tu je hodnotenie zcela subjektívne, preto je výhradne na vás a vašich preferenciách, aké ovládanie vám je najsympatickejšie a najpohodlnejšie.

Vodovodné batérie
Vodovodné batérie / Zdroj: Tina Dawson – Unsplash

Najznámejším typom ovládania je dnes pákové ovládanie batérie. Ovládanie pákou je intuitívnejednoduché aj pre malé deti. Pomocou páky nastavujete ako teplotu vody, tak aj jej intenzitu. Výhodou je možnosť ponechať páku v danej pozícii, kedy bude teplota vody rovnaká ako pri poslednom použití.

Ďalšie spôsoby ovládania sú kohútikové, bezdotykové, či ovládanie pomocou termostatu. Každý z týchto spôsobov má svoje výhody a nevýhody, preto je len na vás, ktorý spôsob vyhovuje práve vám.

Osadenie batérie

Ďalším dôležitým kritériom je osadenie batérie, resp. spôsob jej montáže. Zriedkavejšie bývajú vkusné „stojace“ a podomietkové batérie. My vám priblížime dva najčastejšie používané typy batérií, a tými sú stojankovénástenné batérie.

Stojankové umývadlové batérie prichádzajú s najširšou ponukou modelov, preto máte po dizajnovej stránke prakticky neobmedzený výber. Batérie sú osadené stojanom na podkladovej doske a najčastejšie ich nájdeme v kúpeľniach.

Nástenné umývadlové batérie stretávame spravidla v kuchyniach. Vďaka ich osadeniu na stene zaberajú menej miesta v dreze či umývadle a vďaka ich dlhšiemu výtokovému ramenu slúžia efektívnejšie pri činnostiach v kuchyni.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články