14.8 C
Bratislava

Zbavte sa ho: Problém, ktorý vás ničí a rozdeľuje

- Reklama -

Veľký zdravotný problém, ktorý postihuje jednotlivca i páry sa stal neoddeliteľnou súčasťou našej spoločnosti. Často sa muž, ktorý týmto ochorením trpí, cíti trápne a dokonca sa hanbí, keď sa jeho vinou nedostaví očakávané uspokojenie.

Odstránenie problému nemusí byť ale náročné, treba si uvedomiť niekoľko faktorov a včas začať s liečbou.

Dôvody vzniku erektilnej dysfunkcie

Aby ste mohli s dlhodobými problémami s erekciou úspešne bojovať, musíte poznať nepriateľov, ktorí sú pôvodcami ich vzniku. Najčastejšie sú to organické a psychologické faktory.

Fyziológia mužského sexuálneho vzrušenia zahŕňa niekoľko orgánov a závisí od zložitého procesu. Hlavným hrdinom teda nie je len penis, ale aj endokrinné žľazy, ktoré vylučujú pohlavné hormóny (predovšetkým testosterón ) a prostata, ktorá je zodpovedná za produkciu semennej tekutiny a spermií, centrálny nervový systém, ktorý dekóduje sexuálny stimul a premieňa ho na organickú „odpoveď“ a celý kardiovaskulárny systém, ktorý spôsobuje, že krv vo veľkých množstvách prúdi do teliesok penisu.

Tu teda môže defekt alebo anomália určiť začiatok problému.

Ako sa môžete problému zbaviť?

Liečba a prevencia nepríjemnej erektilnej dysfunkcie je možná niekoľkými spôsobmi.

Najjednoduchšie je využiť farmakologické možnosti. Orálne je možné tesne pred pohlavným stykom užíva lieky na báze účinných látok, ktoré stimulujú sexuálnu reakciu, a tým aj erekciu.

Z týchto liekov je najznámejšia Viagra, no existujú aj iné, ktoré fungujú rovnako efektívne tak, že zosilňujú pôsobenie oxidu dusnatého, chemickej zlúčeniny, ktorú telo prirodzene produkuje na uvoľnenie svalov pohlavných orgánov.

Ďalší nedávny dobre tolerovaný liek na liečbu ED je založený na metóde rázovej vlny, ktorý pôsobí na tepny, a preto zlepšuje cirkuláciu v oblasti genitálií, čo umožňuje krvi voľne prúdiť smerom k orgánu.

Zaberie určite aj kvalitný spánok, s ktorým vám pomôže špeciálny zdravotný matrac, ak máte problémy s chrbticou.

Venujte sa pravidelnej fyzickej aktivite, nie príliš intenzívnej. Je to preto, že zlepšením svalového tonusu a krvného obehu v celom tele sa zvyšuje aj sexuálna odozva a tým aj kvalita a trvanie erekcie.

Udržať si správnu telesnú hmotnosť alebo schudnúť v prípade nadváhy dodržiavaním vyváženej a zdravej stravy, ktorá je bohatá na prírodné antioxidanty, má zmysel tiež.

Znížte úroveň stresu, vyhýbajte sa alkoholu a fajčeniu a uvidíte, že zlepšenie sa dostaví.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články