Steve Jobs bol jedným z najvplyvnejších inovátorov a mysliteľov za posledných 40 rokov. 

Jeho znalosti technológií a ich využitie sa infiltorvali a stali prakticky každým okamihom nášho života. Všetko od iPhonu , iPadu, pútavého operačného systému a dokonca jeho jedinečné marketingové kampane. Hoci jeho myšlienky boli často napodobňované, zriedka sa stali úspešnými . Nešlo len o oblasť technológií, kde bol Jobs doma. Ako manažér veľkej spoločnosti vedel, ako najlepšie získať zamestnanca a rozširovať firmu počas obdobia veľkej konkurencie.

Jedna z jeho najslávnejších citátov dokonale sumarizuje jeho postoj k manažmentu a dôležitosť prijímania nových myšlienok.

Nemá zmysel zamestnávať inteligentných ľudí a hovoriť im čo majú robiť ale zamestnávajme inteligentných ľudí, aby nám povedali čo máme robiť.

S viac ako 350 obchodmi Apple po celom svete a viac ako 1 miliardu predaných iPhonov (podľa The Verge ) je ťažké nesúhlasiť s tým, že táto myšlienka priniesla Jobsovi úspech. Dokonca natočili o jeho práci film, ale nevyobrazoval ho ako človeka, ktorý vystihuje uvedený citát. Vierohodnejší je film  s názvom Steve Jobs, s premiérou v roku 2015 a hral ho Michael Fassbender.

Steve Jobs dal v jednej vete to najlepšie manažérske poradenstvo.

Zdroj: internet