13.9 C
Bratislava

Študenti JA Firmy Assum, vymysleli kávovú zmes na jedenie

- Reklama -

„Podnikateľské vzdelávanie nemôže prebiehať izolovane od vonkajšieho sveta školy.“

Na 22. ročníku JA Veľtrhu podnikateľských talentov 2017, ktorý sa konal pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku, boli v Košiciach ocenené najlepšie študentské firmy. Takmer 250 študentov zo 48 JA Firiem prezentovalo výsledky svojho podnikania na celoslovenskej súťaži, ktorú každý rok organizuje nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko.

Odborná porota, zložená z partnerov a podporovateľov veľtrhu, udelila ocenenia v piatich hlavných kategóriách a dve výberové ocenenia. Najlepšiu študentskú firmu si vyberali aj študenti v rámci študentskej poroty. Osem tímov zároveň postúpilo do TOP Finále JA Firiem (11. máj Bratislava), v ktorom víťaz získa miestenku na medzinárodné finále Company of the Year Competition v Bruseli. Pozrite si kompletné výsledky hodnotenia JA Firiem.

„Podnikateľské vzdelávanie nemôže prebiehať izolovane od vonkajšieho sveta školy. Vyžaduje si partnerskú spoluprácu s externými organizáciami s cieľom umožniť vzdelávanie sa inými spôsobmi, ako napríklad skúsenosťou a zážitkom. Týmto spôsobom už 25 rokov odovzdávame a rozvíjame podnikateľské kompetencie u mladých ľudí na Slovensku. Ide o schopnosti identifikovať a využiť príležitosti, plánovať a riadiť kreatívne procesy, ktoré majú kultúrnu, spoločenskú alebo finančnú hodnotu. V súčasnosti sú životne dôležité pre každého mladého človeka na trhu práce,“ povedal generálny riaditeľ JA Slovensko Adam Šepetka.

Možnosť prezentovať sa na JA Veľtrhu podnikateľských talentov mali všetky školy, ktoré v školskom roku 2016/2017 vedú JA Firmu v rámci vzdelávacích programov JA Aplikovaná ekonómia alebo JA Podnikanie v cestovnom ruchu II.

Najviac ocenení na súťaži získala JA Firma Assum z Gymnázia Poštová Košice. Podľa jej prezidenta Lukáša Tabáka, “najväčší počet cien je odzrkadlením snahy a celoročného úsilia, ktoré do tohto projektu vložili”. Na záver poďakoval profesorke Eve Wolfovej za motiváciu, podporu a dôkladnú prípravu študentov. “Som šťastná a hrdá zároveň. V takýchto okamihoch cítim viac ako inokedy, že moja práca má zmysel,” uviedla E. Wolfová.

„Som šťastná a hrdá zároveň. V takýchto okamihoch cítim viac ako inokedy, že moja práca má zmysel“

JA Firma Assum

“Podpora programov zameraných na podnikateľské vzdelávanie je jedným z východísk, ako riešiť nezamestnanosť mladých ľudí na Slovensku. Preto už 20 rokov spolupracujeme s JA Slovensko na projektoch, ktoré sú orientované na podporu ekonomického, podnikateľského a finančného vzdelávania mladej generácie. JA program je výbornou príležitosťou pre študentov, ako zažiť začiatok startupovej firmy, ako ju priviesť na trh a dostať sa do úzkeho kontaktu s biznisom. Teší ma, že som dnes na veľtrhu mohla zdieľať svoje znalosti skúsenosti s budúcou generáciou mladých podnikateľov,” uviedla Veronika Špaňárová, generálna riaditeľka Citibank na Slovensku.

JA Veľtrhu podnikateľských talentov 2017

12 hodín roboty a #javeltrh v 3 minútach je na svete! Ďakujeme všetkým #japositive ľuďom, lebo vďaka nim nás baví to, čo robíme už 25 rokov. Osobitné poďakovanie patrí partnerom JA Veľtrhu podnikateľských talentov 2017: Atrium Optima, AT&T Global Network Services Slovakia, Citi Foundation, SAP Slovensko, Agrospolok, Bata Shoe Foundation, Coca Cola HBC, Digitálna Garáž Slovensko, MARPEX, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Potraviny FRESH, S&T Slovakia, Rádio Košice a Televízia Košice. #javeltrh #25thanniversary #jaslovensko #student #ucitel

Posted by JA Slovensko, n.o. on 7. apríl 2017

Chceli by ste program JA Aplikovaná ekonómia realizovať aj na vašej škole? Školy sa môžu prihlásiť do konca júna.

JA Slovensko, n. o. Ako líder v podnikateľskom a ekonomickom vzdelávaní na Slovensku už 25 rokov realizuje ucelenú vzdelávaciu koncepciu. Do programov založených na metóde learning-by-doing (vzdelávanie zážitkovou formou) sa ročne zapája zhruba 20 000 študentov zo 700 škôl. Všetky vzdelávacie programy sú lokálne implementované v partnerstve s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a učitelia majú možnosť absolvovať akreditované kontinuálne inovačné vzdelávanie. JA Slovensko je členom medzinárodnej siete JA Worldwide® a JA Europe. Viac o neziskovej organizácii JA Slovensko nájdete na www.jaslovensko.sk.

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články