Úvod Kino 10 najlepších filmov roku 2020

10 najlepších filmov roku 2020

Top filmy 2020
Top filmy 2020 / Zdroj: Relife
- Sponzorované -

Toto je TOP 10 filmov, ktoré sa oplatí pozrieť. Niektoré z nich sa do slovenských kín ani nedostanú. Do výberu som zaradil tie, ktoré sa oplatí pozrieť. Niektoré filmy sú produkované v inom roku, ale do kina alebo online sa dostali až tento rok. #netflix #amazon #appletv #hbo

Greyhound

Dráma / Historický / Vojnový / 2020, 91 min / Hodnotenie: 71%

Strhujúci príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami z druhej svetovej vojny. Kapitán Ernest Krause (Tom Hanks) vedie medzinárodný konvoj 37 lodí. Ide o nebezpečnú misiu naprieč Atlantikom, ktorej cieľom je dopraviť tisícky vojakov a potrebné zásoby spojeneckým jednotkám.

Nejde tu ani tak o príbeh, ale o tempo a zábavnosť. Pri relatívne krátkej minutáži sa ide za krátko “do vody” a hlavne do akcie.

The Old Guard

Akčný / Fantasy / 2020, 118 min / Hodnotenie: 62%

Slúžiť naveky je ťažšie, než sa zdá. Tajná skupina záhadných vojakov, ktorí nikdy neumierajú, chráni pod vedením bojovníčka Andy (Charlize Theron) smrteľný svet už stovky rokov. Jednotka dostane zákazku na záchrannú misiu, pri ktorej dôjde k odhaleniu ich nadprirodzených síl. Andy spolu s najnovšou členkou tímu Nile (Kiki Layne) musí jednotke pomoct s likvidáciou tých, ktorí sa za každú cenu snažia replikovať a predávať ich superschopnosti. (Netflix)

7500

Dráma / Thriller / 2019, 92 min / Hodnotenie: 70%

Vyzerá to ako rutinný Tobiasov deň v práci kopilota. Ale krátko po vzlete teroristi vyzbrojení provizórnymi nožmi náhle zaútočia na kokpit. Vystrašený Tobias, dočasne schopný odraziť útočníkov, kontaktuje pozemnú kontrolu, aby naplánoval núdzové pristátie. Ale keď únoscovia zabijú pasažiera a hrozia, že zavraždia viac nevinných ľudí, ak ich nenechá vôjisť do kokpitu, Tobias musí čeliť skúške a ťažkým rozhodnutiam.

Film je zajímavý tím, že sa takmer celý odohráva iba v kokpite lietadla Airbusu. Vôbec sa nedostanete na palubu letadla. Dôležitú úlohu vo filme zohrala neistá kamera, ktorá vytvára napätie.  „7500“ – je kód leteckej spoločnosti pre pomenovanie únosu.

Bad Samaritan (Skryté zlo)

Horor / Krimi / Thriller / 2018, 110 min / Hodnotenie: 67%

Dvaja zlodejíčkovia šikovným podvodom vykrádajú domy bohatých zákazníkov. Veci idú hladko, kým neokradnú nesprávneho zákazníka. Zistia, že je v jeho dome držaná žena. Sean sa bojí ísť do väzenia, opustí ženu a zavolá políciu, ktorá pri vyšetrovaní nenájde nič. Teraz musí Sean znášať hnev únoscu, ktorý sa mu snaží pomstiť, zatiaľ čo sa zúfalo snaží nájsť a zachrániť zajatú ženu, ktorú tam nechal.

365 Days

Drama / Romantický / Erotický / Hodnotenie: 59%

Laura Biel (Anna Maria Sieklucki), je úspěšná hotelová manažerka, jej manžel ale sedí do noci u počítača a jej neostáva nič iné len použiť svojho róbertka. Na dovolenke na Sicílii ju ale zahliadne mladý mafián Massimo Torricelli (Michele Morrone), kterému nedávno zastrelili otca. Massimo sa do Laury zamiluje, unesie ju a oznámi jej, že ju bude 365 dní držať v luxusnej vile, kým sa do neho nezamiluje.

Sputnik

Sci-Fi / Horor / 2020, 113 min / Hodnotenie: 64%

Vzhľadom k svojim kontroverzným metódam je mladá lekárka Tatiana Yurievna (Oksana Akinshina) na pokraji straty lekárskej licencie. Jej kariéra však možná neskončila. Tatiana je náhle prizvaná armádou do zabezpečeného vedeckého výskumného zariadenia, aby vyhodnotila veľmi zvláštny prípad. Prípad Konštantína Sergejeviča (Pyotr Fiodorov), kozmonauta, ktorý prežil záhadnú vesmírnu nehodu a vrátil sa na Zemi jedinečne pozmenený. V jeho tele žije niečo, čo sa ukazuje až neskoro v noci. Armáda však má iné plány. Tatiana chce zabrániť tomu, aby vojaci zabili Konštantína.

Solídný ruský Sci-Fi s pekným ústredným monštrom. Kozmonaut po havárii orbitu prinesie v sebe z vesmíru niečo mimozemského a je väznený, skúmaný a testovaný. Na prvý pohľad sa zdalo, že film bude vykrádačka Votrelca, ale Rusi idú vlastnou cestou.

Anna

Akční / Thriller / 2019, 118 min / Hodnotenie: 70%

Za očarujúcim pôvabom Anny Poliatovy, parížskej top modelky, sa skrýva tajomstvo, vďaka ktorému sa ocitne v centre nebezpečnej operácie, rozohranej špičkovými agentmi súperiacich tajných služieb. Film Anna je strhujúci a nervy drásajúca jazda plná prekvapivých zvratov, vášnivých vzťahov a akcie.

Extraction

Akčný / Drama / Dobrodružný / Thriller / 2020, 117 min / Hodnotenie: 70%

Neohrozený žoldnier sa púšťa do najnebezpečnejšej misie kariéry. Má zločineckému bossovi zachrániť uneseného syna. (Netflix)

Akčná scéna bez jediného strihu začínajúca v 35. minúte filmu trvá presne 11 minút a 30 sekúnd.

 

Čoskoro doplníme ďalšie

Zdroj: Relife, Kurátor: Petrém