20.5 C
Bratislava

22 najlepších filmov roku 2020

- Reklama -

Toto je Top 22 filmov, ktoré sa oplatí pozrieť. Do výberu sme zaradili tie, ktoré sa oplatí pozrieť. #netflix #amazon #appletv #hbogo. Sleduj nás na Facebooku Filmy a seriály. Pozri si aj náš zoznam zaujímavých filmov, ktoré si možno nevidel. Predstavujeme top filmy:

Greenland

Sci-fi / 2020, 1 h 59 min / 68%

John Garrity, jeho manželka a ich malý syn sa vydávajú na nebezpečnú cestu za útočiskom, keď sa na Zem rúti kométa. Uprostred hrôzostrašných správ zažíva Garrity najlepšiu ale aj  najhoršiu skúsenosť v živote. Keď sa odpočítavanie do globálnej apokalypsy blíži k nule, ich neuveriteľný boj vrcholí na poslednú chvíľu zúfalým letom do možného bezpečného prístavu.
Je to prvotriedny B-čkový film. Film si požičiava spielbergskú tému „rozdelenie rodin, ktoré sa spoja počas krízy“. Je to jeden z najlepších katastrofických filmov za posledné roky.

Don’t Tell a Soul

Dráma / Thriller / 2020, 1 h 24 min / 69%

Dvoch mladých batov Matta (Fionn Whitehead) a Joeyho (Jack Dylan Grazer), ktorí sa vlámali a kradli v cudzom dome, priamo po lúpeži s peniazmi v ruke načapá policajt Hamba (Rainn Wilson). Keď sa za nimi okamžite rozbehne, tak po chvíli spadne v lese do akejsi zabudnutej studne.

Matt a Joey mu logicky nechcú pomôcť, pretože nechcú, aby sa ktokoľvek dozvedel o ich pokuse o lúpež bankoviek, ktoré mali v úmysle dať ich chorej matke. Medzi bratmi počas niekoľkých ďalších hodín budú panovať nezhody a hádky, či policajta zachrániť alebo ho tam nechať umrieť.

Escape from Pretoria

Dráma / Thriller / 2020, 1 h 46 min / 70%

V 80. rokoch 20. storočia vládla v Juhoafrickej republike politika apartheidu. Tim Jenkin (Daniel Radcliffe) a Stephen Lee (Daniel Webber) sa zapojili do zakázaného Afrického národného kongresu, ktorý bránil záujmy černošského obyvateľstva. Zúčastnili sa akcií proti apartheidu, čím bojovali za slobodu a rovnosť všetkých rás. Za to boli následne odsúdení a poslaní do väznice pre belochov v Pretórii. Francis Annan sa inšpiroval skutočnými osudy týchto politických väzňov, ktorí sa snažia nájsť spôsob, ako vďaka svojej inteligencii a vynaliezavosti uniknúť späť na slobodu.

Rose Island

Dráma / Komédia / 2020, 1 h 57 min / 79%

Premiéra je dnes. Na základe skutočného príbehu Giorgia Rosu a malého národa, ktorý vznikol v roku 1968 pri pobreží Rimini, stelesňujúci sny a túžby jednej generácie. Idealistický inžinier postavil svoj vlastný ostrov pri talianskom pobreží a vyhlási ho za národ, čím priťahuje pozornosť celého sveta. Aby si zmenil svet musíš aj riskovať, keď sa stane ostrov populármy, talianská vláda ich vyhlási za nepriateľa.

Honest Thief

Akčný / Thriller / 2020, 99 min / Hodnotenie: 65%

Tom (Liam Neeson) je neslávne preslávený zlodej, ale city, ktoré chová k svojej novej láske Annie (Kate Walsh) ho prinútia napraviť staré hriechy. Profesionálny bankový lupič v nádeji, že dôjde k uzavretiu obchody s FBI, súhlasí s vrátením všetkých peňazí, ktoré ukradol, výmenou za znížený trest.

Neesonové jednohubky sú stále fajn na pozretie. Neeson (68) si ide stále to svoje a aj keď uť on sám má svoj vrchol za sebou, tak rozhodne nesklame. Prudký, chrumkavý thriller Pre balík peňazí je strednej sily, ktorý netreba brať až tak vážne.

Synchronic

Akčný / Sci-fi / 2020, 1 h 40 min / Hodnotenie: 72%

Akčné a vizionárske sci-fi, ktoré sa bude hrať s časom a realitou. Jamie Dornan a Anthony Mackie hrajú záchranárov, ktorí sa stále častejšie stretávajú s podivnými nehodami, spojenými s užívaním novej drogy zvanej Synchronic. Kde sa narkotikum vzala a čo robí s tými, ktorí ju vyskúšajú? V mnohých ohľadoch nápaditý a inovatívne počin ponúka skvelý scenár, ktorý zaujímavo kombinuje klasické žánrové tému, napínavú akčný zážitok a dráma o vzťahu dvoch priateľov. (Future Gate)

Borat Subsequent Moviefilm (Borat 2)

Komédia / 2020, 96 min / Hodnotenie: 76%

Borat sa po 14 rokoch vrátil. Borat Subsequent Moviefilm dokazuje, že komediálna tvorba Sacha Barona Cohena zostáva ostrým nástrojom na odhaľovanie tých najsprávnejších – alebo úplne odporných – zákutí americkej kultúry. Nie je to také dobré ako prvý Borat, ale zasmejete sa. Kazašský vtipkár Borat, ktorý bol prepustený z väzenia za hanbu svojej krajine, riskuje so svojou 15-ročnou dcérou po návrate do Ameriky svoj život. Film je dostupný na Amazon Prime, alebo na torrentoch.Tenet

Akčný / Dráma / Sci-Fi / 2020, 150 min / Hodnotenie: 71%

Bol to najočakávanejší film roku. Konečne poznáme odpoveď na otázku, ako by to vyzeralo, keby Nolan natočil Bonda. V Čine sa filmu pravdepodobne nedočkajú tak skoro, lebo v súčasnosti nemôžu kiná premietať filmy, ktoré presahujú dve hodiny (opatrenia COVID-19).

V temnom svete medzinárodnej špionáže bojuje o záchranu celého sveta. Vydáva sa na extrémne komplikovanú misiu, v ktorej pre časopriestor neplatia žiadné pravidlá, tak ako ich poznáme. Je to najodvážnejší nolanský film. Tenet je čisto filmový zážitok. Koncept ohýbania času a úplne pohlcujúca akcia umožňujú zažiť skutočne jedinečný zážitok. Pochopiť ho, ale nie je jednoduché. Odporúčame len pre diváka, ktorý rád premýšľa aj počas filmu. Spätné rozprávanie príbehu môže byť pre niekoho bizarne.

Promising Young Woman

Komédia / Thriller / 2020, 113 min / Hodnotenie: 78%

Cassie (Carey Mulligan) bola nádejná mladá žena… kým sa všetko zo záhadného dôvodu nezmenilo. Zdá sa, že v jej živote nie je nič také, ako sa zdá: je desivo múdra, provokatívne prefíkaná a navyše po nociach žije tajným druhým životom. A nečakané stretnutie Cassii ponúkne šancu napraviť krivdy minulosti.

Skutočne skvelý film plný prekvapení, dobrej komédie a množstva uspokojivých a šokujúcich momentov v rozprávkovej ponuke debutu od Emerald Fennella.

Palm Springs

Komédia / Romantika / 2020, 87 min / Hodnotenie: 74%

Ak bol Tenet na teba ťažký vyskúšaj Palm Springs. Keď dvaja svadobní hostia uviaznú spolu v časovej slučke a prežívajú ten istý svadobný deň znova a znova. Začnú hľadať spôsoby ako sa zabaviť, alebo aspoň nezblázniť. Neprezradím ti ako to končí, ale poviem, že Samberg a Milioti sú spolu super dvojka.

V roku, keď sme všetci mali pocit, že sa náš každodenný život občas zasekol v opakovaní sa denných rutín, je Palm Springs dokonalou povznášajúcou komédiou nabitou sci-fi, ktorá aspoň na chvíľu pomôže oživiť to pandemické blues.

The Hunt

Akčný / Komédia / Thriller / Horor / 2020, 90 min / Hodnotenie: 67%

Film Lov začína ako typický thriller o prežití a posúva na úroveň brutálneho filmu.  Ak si fanúšikom násilia vo filme, môže ťa tento film zaujať. Film nám trochu pripomína The Belko Experiment. Hodnotím film ako fajnový béčkový film, ktorý stoji za zhliadnutie. Lov je zlomyselno zábavná, prekvapivo krvavá a temná komédia. 🙂

Dvanásť cudzincov sa zobúdza na čistinke. Nevedia, kde sú – ani ako sa tam dostali. Netušia, že boli vybraní pre veľmi špecifický účel… stali sa lovnou zverou. Kto a prečo ich lovia? Než si stačia odpovedať, padnú niektorí z nich mŕtvi k zemi. Tí, ktorí prvú salvu ustáli, už tušia, že im naozaj ide o život a že tí, čo po nich strieľajú, neprestanú, kým ich všetky nezabijú. Normálny človek by takúto situáciu neustál, lenže Crystal (Betty Gilpin) nie je normálna. Nechce umrieť a v snahe prežiť za každú cenu je veľmi podnikavá. Tak podnikavá, že sa úloha lovca a obete môžu nečakane prehodiť.

Greyhound

Dráma / Historický / Vojnový / 2020, 91 min / Hodnotenie: 71%

Strhujúci príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami z druhej svetovej vojny. Kapitán Ernest Krause (Tom Hanks) vedie medzinárodný konvoj 37 lodí. Ide o nebezpečnú misiu naprieč Atlantikom, ktorej cieľom je dopraviť tisícky vojakov a potrebné zásoby spojeneckým jednotkám.

Nejde tu ani tak o príbeh, ale o tempo a zábavnosť. Pri relatívne krátkej minutáži sa ide za krátko „do vody“ a hlavne do akcie.

The Old Guard

Akčný / Fantasy / 2020, 118 min / Hodnotenie: 62%

Slúžiť naveky je ťažšie, než sa zdá. Tajná skupina záhadných vojakov, ktorí nikdy neumierajú, chráni pod vedením bojovníčka Andy (Charlize Theron) smrteľný svet už stovky rokov. Jednotka dostane zákazku na záchrannú misiu, pri ktorej dôjde k odhaleniu ich nadprirodzených síl. Andy spolu s najnovšou členkou tímu Nile (Kiki Layne) musí jednotke pomoct s likvidáciou tých, ktorí sa za každú cenu snažia replikovať a predávať ich superschopnosti. (Netflix)

7500

Dráma / Thriller / 2019, 92 min / Hodnotenie: 70%

Vyzerá to ako rutinný Tobiasov deň v práci kopilota. Ale krátko po vzlete teroristi vyzbrojení provizórnymi nožmi náhle zaútočia na kokpit. Vystrašený Tobias, dočasne schopný odraziť útočníkov, kontaktuje pozemnú kontrolu, aby naplánoval núdzové pristátie. Ale keď únoscovia zabijú pasažiera a hrozia, že zavraždia viac nevinných ľudí, ak ich nenechá vôjisť do kokpitu, Tobias musí čeliť skúške a ťažkým rozhodnutiam.

Film je zajímavý tím, že sa takmer celý odohráva iba v kokpite lietadla Airbusu. Vôbec sa nedostanete na palubu letadla. Dôležitú úlohu vo filme zohrala neistá kamera, ktorá vytvára napätie.  „7500“ – je kód leteckej spoločnosti pre pomenovanie únosu.Bad Samaritan (Skryté zlo)

Horor / Krimi / Thriller / 2018, 110 min / Hodnotenie: 67%

Dvaja zlodejíčkovia šikovným podvodom vykrádajú domy bohatých zákazníkov. Veci idú hladko, kým neokradnú nesprávneho zákazníka. Zistia, že je v jeho dome držaná žena. Sean sa bojí ísť do väzenia, opustí ženu a zavolá políciu, ktorá pri vyšetrovaní nenájde nič. Teraz musí Sean znášať hnev únoscu, ktorý sa mu snaží pomstiť, zatiaľ čo sa zúfalo snaží nájsť a zachrániť zajatú ženu, ktorú tam nechal.

365 Days

Drama / Romantický / Erotický / Hodnotenie: 59%

Laura Biel (Anna Maria Sieklucki), je úspěšná hotelová manažerka, jej manžel ale sedí do noci u počítača a jej neostáva nič iné len použiť svojho róbertka. Na dovolenke na Sicílii ju ale zahliadne mladý mafián Massimo Torricelli (Michele Morrone), kterému nedávno zastrelili otca. Massimo sa do Laury zamiluje, unesie ju a oznámi jej, že ju bude 365 dní držať v luxusnej vile, kým sa do neho nezamiluje.

Sputnik

Sci-Fi / Horor / 2020, 113 min / Hodnotenie: 64%

Vzhľadom k svojim kontroverzným metódam je mladá lekárka Tatiana Yurievna (Oksana Akinshina) na pokraji straty lekárskej licencie. Jej kariéra však možná neskončila. Tatiana je náhle prizvaná armádou do zabezpečeného vedeckého výskumného zariadenia, aby vyhodnotila veľmi zvláštny prípad. Prípad Konštantína Sergejeviča (Pyotr Fiodorov), kozmonauta, ktorý prežil záhadnú vesmírnu nehodu a vrátil sa na Zemi jedinečne pozmenený. V jeho tele žije niečo, čo sa ukazuje až neskoro v noci. Armáda však má iné plány. Tatiana chce zabrániť tomu, aby vojaci zabili Konštantína.

Solídný ruský Sci-Fi s pekným ústredným monštrom. Kozmonaut po havárii orbitu prinesie v sebe z vesmíru niečo mimozemského a je väznený, skúmaný a testovaný. Na prvý pohľad sa zdalo, že film bude vykrádačka Votrelca, ale Rusi idú vlastnou cestou.

Anna

Akční / Thriller / 2019, 118 min / Hodnotenie: 70%

Za očarujúcim pôvabom Anny Poliatovy, parížskej top modelky, sa skrýva tajomstvo, vďaka ktorému sa ocitne v centre nebezpečnej operácie, rozohranej špičkovými agentmi súperiacich tajných služieb. Film Anna je strhujúci a nervy drásajúca jazda plná prekvapivých zvratov, vášnivých vzťahov a akcie.

Extraction

Akčný / Dráma / Dobrodružný / Thriller / 2020, 117 min / Hodnotenie: 70%

Neohrozený žoldnier sa púšťa do najnebezpečnejšej misie kariéry. Má zločineckému bossovi zachrániť uneseného syna. (Netflix)

Akčná scéna bez jediného strihu začínajúca v 35. minúte filmu trvá presne 11 minút a 30 sekúnd.

Enola Holmes

Dráma / Krimi / 2020, 123 min / Hodnotenie: 65%

Pri pátraní po nezvestnej matke dokáže neohrozená Enola Holmesová prekabátiť aj svojho staršieho brata Sherlocka a pomôcť mladému lordovi na úteku.

Chlast (Durk)

Dráma / Komédia / 2020, 117 min / Hodnotenie: 85%

Už názov filmu vypovedá o téme, okolo ktorého sa príbeh točí. Existuje totiž teória, že by sa každý človek mal narodiť s určitou dávkou alkoholu v krvi. Táto malá intoxikácie totiž otvára našu myseľ k poznaniu sveta okolo nás, zmierňuje problémy a zvyšuje našu kreativitu. Táto teória zaujme Martina (Mads Mikkelsen) a jeho troch priateľov, unavený stredoškolský učitelia, a pustia sa do experimentu, pri ktorom si po celý deň udržujú hladinu alkoholu v krvi.

Keď Churchill dokázal vyhrať druhú svetovú vojnu s nutnou dávkou alkoholu, kto vie, čo spôsobí pár kvapiek im a ich študentom? Prvotné výsledky sú povzbudivé a tento malý projekt sa stane skutočným akademickým výskumom. Ako ich hodiny, tak výsledky sa zlepšujú a skupina znovu dostane chuť do života! Keď však výskum preženú, niektorí musia skončiť. Je stále jasnejšie, že aj keď alkohol mohol dopomôcť ku skvelým úspechom, niektoré odvážne činy majú svoje následky.The Midnight Sky

Dráma / 2020, 118 min / Hodnotenie: 59%

Clooney hrá astrofyzika, osamelého vedca, ktorý čaká na smrť v Arktíde, a musí varovať astronautov z vesmírnej misie, aby sa nevracali domov.

Vyvážený film, ktorý v malých chvíľach dáva toľko času ľudským spojeniam, stratám, ľútosti a nádeji, ako tomu, čo o sebe prezradíme, keď ide o prežitie. Nie je to zlý film. Aj keď v Midnight Sky nie je nič úplne originálne, Clooney prináša premyslený pohľad na konkrétny koniec sveta. Je to intímny príbeh, príbeh osamelosti, zasadený do ekologickej katastrofy, ktorá zničila Zem. Nič viac a nič menej. Ak by mal film 80 minút získal by väčšie hodnotenie.

Top filmy a seriály

Pozri si náš zoznam Top seriály 2020, Top filmy 2021 alebo Top dokumenty.

Zdroj: Relife, Kurátor: Petrém
4.9/5 - (70 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články

Top filmy roku 2024

Top seriály roku 2024

Top seriály roku 2023