2.8 C
Bratislava
More

  15 najlepších filmov roku 2020

  Toto je Top 15 filmov, ktoré sa oplatí pozrieť. Niektoré z nich sa do slovenských kín ani nedostanú. Do výberu som zaradil tie, ktoré sa oplatí pozrieť. Niektoré filmy sú produkované v inom roku, ale do kina alebo online sa dostanú neskôr. #netflix #amazon #appletv #hbo Sleduj na Facebooku Filmy a seriály.

  Synchronic

  Akčný / Sci-fi / 2020, 1 h 40 min / Hodnotenie: 72%

  Akčné a vizionárske sci-fi, ktoré sa bude hrať s časom a realitou. Jamie Dornan a Anthony Mackie hrajú záchranárov, ktorí sa stále častejšie stretávajú s podivnými nehodami, spojenými s užívaním novej drogy zvanej Synchronic. Kde sa narkotikum vzala a čo robí s tými, ktorí ju vyskúšajú? V mnohých ohľadoch nápaditý a inovatívne počin ponúka skvelý scenár, ktorý zaujímavo kombinuje klasické žánrové tému, napínavú akčný zážitok a dráma o vzťahu dvoch priateľov. (Future Gate)

  Borat Subsequent Moviefilm (Borat 2)

  Komédia / 2020, 96 min / Hodnotenie: 76%

  Borat sa po 14 rokoch vrátil. Borat Subsequent Moviefilm dokazuje, že komediálna tvorba Sacha Barona Cohena zostáva ostrým nástrojom na odhaľovanie tých najsprávnejších – alebo úplne odporných – zákutí americkej kultúry. Nie je to také dobré ako prvý Borat, ale zasmejete sa. Kazašský vtipkár Borat, ktorý bol prepustený z väzenia za hanbu svojej krajine, riskuje so svojou 15-ročnou dcérou po návrate do Ameriky svoj život. Film je dostupný na Amazon Prime, alebo na torrentoch.  Tenet

  Akčný / Dráma / Sci-Fi / 2020, 150 min / Hodnotenie: 74%

  Najočakávanejší film roku. Konečne poznáme odpoveď na otázku, ako by to vyzeralo, keby Nolan natočil Bonda. V Čine sa filmu pravdepodobne nedočkajú tak skoro, lebo v súčasnosti nemôžu kiná premietať filmy, ktoré presahujú dve hodiny (opatrenia COVID-19).

  V temnom svete medzinárodnej špionáže bojuje o záchranu celého sveta. Vydáva sa na extrémne komplikovanú misiu, v ktorej pre časopriestor neplatia žiadné pravidlá, tak ako ich poznáme. Je to najodvážnejší nolanský film. Tenet je čisto filmová podívaná. Koncept ohýbania času a úplne pohlcujúca akcia umožňujú zažiť skutočne jedinečný zážitok.

  The Hunt

  Akčný / Komédia / Thriller / Horor / 2020, 90 min / Hodnotenie: 67%

  Film Lov začína ako typický thriller o prežití a posúva na úroveň brutálneho filmu.  Ak si fanúšikom násilia vo filme, môže ťa tento film zaujať. Film nám trochu pripomína The Belko Experiment. Hodnotím film ako fajnový béčkový film, ktorý stoji za zhliadnutie. Lov je zlomyselno zábavná, prekvapivo krvavá a temná komédia. 🙂

  Dvanásť cudzincov sa zobúdza na čistinke. Nevedia, kde sú – ani ako sa tam dostali. Netušia, že boli vybraní pre veľmi špecifický účel… stali sa lovnou zverou. Kto a prečo ich lovia? Než si stačia odpovedať, padnú niektorí z nich mŕtvi k zemi. Tí, ktorí prvú salvu ustáli, už tušia, že im naozaj ide o život a že tí, čo po nich strieľajú, neprestanú, kým ich všetky nezabijú. Normálny človek by takúto situáciu neustál, lenže Crystal (Betty Gilpin) nie je normálna. Nechce umrieť a v snahe prežiť za každú cenu je veľmi podnikavá. Tak podnikavá, že sa úloha lovca a obete môžu nečakane prehodiť.

  Duna

  Akčný / Sci-fi / 2020 / Hodnotenie: (premiera 17. december)

  Príbeh sa točí okolo histórie Atreidov, boja proti tyranským Harkonnenom a slobodnému púštnemu kmeňu Fremen. Centrom záujmu je malý asteroid s úplným nedostatkom vody, ktorý sa nazýva Duna. Na tom by nebolo absolútne nič zaujímavé, nebyť skutočnosti, že sa v ňom skrýva jediné známe miesto zvláštneho druhu korenia. Domorodci to nazývajú melanž. Má obrovskú moc – predlžuje ľudský život a poskytuje človeku mimoriadne psychické schopnosti, čo má zásadné využitie aj v medziplanetárnom transporte, bez ktorého by sa rozpadol celý vesmír. Niet divu, že okolo asteroidu je taký humbuk.

  Greyhound

  Dráma / Historický / Vojnový / 2020, 91 min / Hodnotenie: 71%

  Strhujúci príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami z druhej svetovej vojny. Kapitán Ernest Krause (Tom Hanks) vedie medzinárodný konvoj 37 lodí. Ide o nebezpečnú misiu naprieč Atlantikom, ktorej cieľom je dopraviť tisícky vojakov a potrebné zásoby spojeneckým jednotkám.

  Nejde tu ani tak o príbeh, ale o tempo a zábavnosť. Pri relatívne krátkej minutáži sa ide za krátko “do vody” a hlavne do akcie.

  The Old Guard

  Akčný / Fantasy / 2020, 118 min / Hodnotenie: 62%

  Slúžiť naveky je ťažšie, než sa zdá. Tajná skupina záhadných vojakov, ktorí nikdy neumierajú, chráni pod vedením bojovníčka Andy (Charlize Theron) smrteľný svet už stovky rokov. Jednotka dostane zákazku na záchrannú misiu, pri ktorej dôjde k odhaleniu ich nadprirodzených síl. Andy spolu s najnovšou členkou tímu Nile (Kiki Layne) musí jednotke pomoct s likvidáciou tých, ktorí sa za každú cenu snažia replikovať a predávať ich superschopnosti. (Netflix)

  7500

  Dráma / Thriller / 2019, 92 min / Hodnotenie: 70%

  Vyzerá to ako rutinný Tobiasov deň v práci kopilota. Ale krátko po vzlete teroristi vyzbrojení provizórnymi nožmi náhle zaútočia na kokpit. Vystrašený Tobias, dočasne schopný odraziť útočníkov, kontaktuje pozemnú kontrolu, aby naplánoval núdzové pristátie. Ale keď únoscovia zabijú pasažiera a hrozia, že zavraždia viac nevinných ľudí, ak ich nenechá vôjisť do kokpitu, Tobias musí čeliť skúške a ťažkým rozhodnutiam.

  Film je zajímavý tím, že sa takmer celý odohráva iba v kokpite lietadla Airbusu. Vôbec sa nedostanete na palubu letadla. Dôležitú úlohu vo filme zohrala neistá kamera, ktorá vytvára napätie.  „7500“ – je kód leteckej spoločnosti pre pomenovanie únosu.

  Bad Samaritan (Skryté zlo)

  Horor / Krimi / Thriller / 2018, 110 min / Hodnotenie: 67%

  Dvaja zlodejíčkovia šikovným podvodom vykrádajú domy bohatých zákazníkov. Veci idú hladko, kým neokradnú nesprávneho zákazníka. Zistia, že je v jeho dome držaná žena. Sean sa bojí ísť do väzenia, opustí ženu a zavolá políciu, ktorá pri vyšetrovaní nenájde nič. Teraz musí Sean znášať hnev únoscu, ktorý sa mu snaží pomstiť, zatiaľ čo sa zúfalo snaží nájsť a zachrániť zajatú ženu, ktorú tam nechal.

  365 Days

  Drama / Romantický / Erotický / Hodnotenie: 59%

  Laura Biel (Anna Maria Sieklucki), je úspěšná hotelová manažerka, jej manžel ale sedí do noci u počítača a jej neostáva nič iné len použiť svojho róbertka. Na dovolenke na Sicílii ju ale zahliadne mladý mafián Massimo Torricelli (Michele Morrone), kterému nedávno zastrelili otca. Massimo sa do Laury zamiluje, unesie ju a oznámi jej, že ju bude 365 dní držať v luxusnej vile, kým sa do neho nezamiluje.

  Sputnik

  Sci-Fi / Horor / 2020, 113 min / Hodnotenie: 64%

  Vzhľadom k svojim kontroverzným metódam je mladá lekárka Tatiana Yurievna (Oksana Akinshina) na pokraji straty lekárskej licencie. Jej kariéra však možná neskončila. Tatiana je náhle prizvaná armádou do zabezpečeného vedeckého výskumného zariadenia, aby vyhodnotila veľmi zvláštny prípad. Prípad Konštantína Sergejeviča (Pyotr Fiodorov), kozmonauta, ktorý prežil záhadnú vesmírnu nehodu a vrátil sa na Zemi jedinečne pozmenený. V jeho tele žije niečo, čo sa ukazuje až neskoro v noci. Armáda však má iné plány. Tatiana chce zabrániť tomu, aby vojaci zabili Konštantína.

  Solídný ruský Sci-Fi s pekným ústredným monštrom. Kozmonaut po havárii orbitu prinesie v sebe z vesmíru niečo mimozemského a je väznený, skúmaný a testovaný. Na prvý pohľad sa zdalo, že film bude vykrádačka Votrelca, ale Rusi idú vlastnou cestou.

  Anna

  Akční / Thriller / 2019, 118 min / Hodnotenie: 70%

  Za očarujúcim pôvabom Anny Poliatovy, parížskej top modelky, sa skrýva tajomstvo, vďaka ktorému sa ocitne v centre nebezpečnej operácie, rozohranej špičkovými agentmi súperiacich tajných služieb. Film Anna je strhujúci a nervy drásajúca jazda plná prekvapivých zvratov, vášnivých vzťahov a akcie.

  Extraction

  Akčný / Dráma / Dobrodružný / Thriller / 2020, 117 min / Hodnotenie: 70%

  Neohrozený žoldnier sa púšťa do najnebezpečnejšej misie kariéry. Má zločineckému bossovi zachrániť uneseného syna. (Netflix)

  Akčná scéna bez jediného strihu začínajúca v 35. minúte filmu trvá presne 11 minút a 30 sekúnd.

  No Time to Die

  Akčný / Dráma / Dobrodružný / Thriller / 2020, 110 min / Hodnotenie: -% premiéra opäť presunúta na 2. 4. 2021

  James Bond, agent 007 skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený odpočinok na Jamajke. Kľud však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter zo CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť zradnejšia, než sa na začiatku zdalo. Bond sa počas vyšetrovania dostane na stopu nevyspytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou technológiou. (Forum Film CZ)

  Enola Holmes

  Dráma / Krimi / 2020, 123 min / Hodnotenie: 65%

  Pri pátraní po nezvestnej matke dokáže neohrozená Enola Holmesová prekabátiť aj svojho staršieho brata Sherlocka a pomôcť mladému lordovi na úteku.

  Chlast (Durk)

  Dráma / Komédia / 2020, 117 min / Hodnotenie: 85%

  Už názov filmu vypovedá o téme, okolo ktorého sa príbeh točí. Existuje totiž teória, že by sa každý človek mal narodiť s určitou dávkou alkoholu v krvi. Táto malá intoxikácie totiž otvára našu myseľ k poznaniu sveta okolo nás, zmierňuje problémy a zvyšuje našu kreativitu. Táto teória zaujme Martina (Mads Mikkelsen) a jeho troch priateľov, unavený stredoškolský učitelia, a pustia sa do experimentu, pri ktorom si po celý deň udržujú hladinu alkoholu v krvi. Keď Churchill dokázal vyhrať druhú svetovú vojnu s nutnou dávkou alkoholu, kto vie, čo spôsobí pár kvapiek im a ich študentom? Prvotné výsledky sú povzbudivé a tento malý projekt sa stane skutočným akademickým výskumom. Ako ich hodiny, tak výsledky sa zlepšujú a skupina znovu dostane chuť do života! Keď však výskum preženú, niektorí musia skončiť. Je stále jasnejšie, že aj keď alkohol mohol dopomôcť ku skvelým úspechom, niektoré odvážne činy majú svoje následky.

  Pozri si náš zoznam Top seriály 2020 alebo Top dokuementy.

  Zdroj: Relife, Kurátor: Petrém

  Reklama, ktorá sa zobrazuje na stránke nám pomáha financovať fungovanie portálu. Podporiť nás môžeš zdieľaním článku alebo nám môžeš kúpiť kávu. Môžeš tak urobiť príspevkom cez Revolut. Sme ľudia, ktorí stoja za relife.sk, hľadájú odpovede na otázky s cieľom pomôcť, zabaviť a vzdelávať. Informácie si overujeme a produkty a služby testujeme.

  Najčítanejšie

  Mobily do 200 eur – aj na hranie hier

  Predstavujem ti mobily do 200 eur. Ak hľadáš kvalitný mobil za prijateľnú cenu pozri si môj odporúčaný výber. Mobil do 200 € Ak siahneš po mobile...

  Zbohom neobmedzenému úložisku: Google Fotky už nebudú od roku 2021 zadarmo

  Od júna 2021 sa všetko, čo sa rozhodneš nahrať na Google Foto, započítava do bezplatných 15 GB, ktoré poskytuje tvoj Gmail. Ich prekročením nebude...

  Mobily do 300 eur. Prehľad najlepších modelov

  Predstavujem vám mobily do 300 eur. Toto sú mobilné telefóny, ktoré sú kvalitné a výkonné. V tejto kategórii dostaneš za dobrú cenu kvalitný výkon. Mobil...

  7 najlepších televízorov 4K na sledovanie filmov a hranie hier

  Plánuješ nový televízor? Sledovať filmy vo vysokom rolíšení je nepochybne zážitok. 4K je ale ďalší krok po vysokom rozlíšení. Donedávna bolo považované za vysoké rozlíšenie...

  4k vs. UHD. Aký je rozdiel?

  Aký je rozdiel medzi UHD a 4K? Je UHD lepšie ako 4K?  Najskôr si definujme čo je 4K 4K TV majú štyrikrát viac pixelov ako Full HD, čo znamená, že...