20.1 C
Bratislava
More

  12 najlepších filmov roku 2020

  Toto je TOP 12 filmov, ktoré sa oplatí pozrieť. Niektoré z nich sa do slovenských kín ani nedostanú. Do výberu som zaradil tie, ktoré sa oplatí pozrieť. Niektoré filmy sú produkované v inom roku, ale do kina alebo online sa dostali až tento rok. #netflix #amazon #appletv #hbo

  Synchronic

  Akčný / Sci-fi / 2020, 1 h 40 min / Hodnotenie: 72%

  Akčné a vizionárske sci-fi, ktoré sa bude hrať s časom a realitou. Jamie Dornan a Anthony Mackie hrajú záchranárov, ktorí sa stále častejšie stretávajú s podivnými nehodami, spojenými s užívaním novej drogy zvanej Synchronic. Kde sa narkotikum vzala a čo robí s tými, ktorí ju vyskúšajú? V mnohých ohľadoch nápaditý a inovatívne počin ponúka skvelý scenár, ktorý zaujímavo kombinuje klasické žánrové tému, napínavú akčný zážitok a dráma o vzťahu dvoch priateľov. (Future Gate)

  Tenet

  Akčný / Dráma / Sci-Fi / 2020, 150 min / Hodnotenie: 83%

  Najočakávanejší film roku. Konečne poznáme odpoveď na otázku, ako by to vyzeralo, keby Nolan natočil Bonda. V Čine sa filmu pravdepodobne nedočkajú tak skoro, lebo v súčasnosti nemôžu kiná premietať filmy, ktoré presahujú dve hodiny (opatrenia COVID-19).

  V temnom svete medzinárodnej špionáže bojuje o záchranu celého sveta. Vydáva sa na extrémne komplikovanú misiu, v ktorej pre časopriestor neplatia žiadné pravidlá, tak ako ich poznáme. Je to najodvážnejší nolanský film. Tenet je čisto filmová podívaná. Koncept ohýbania času a úplne pohlcujúca akcia umožňujú zažiť skutočne jedinečný zážitok.

  Duna

  Akčný / Sci-fi / 2020 / Hodnotenie: (premiera 17. december)

  Príbeh sa točí okolo histórie Atreidov, boja proti tyranským Harkonnenom a slobodnému púštnemu kmeňu Fremen. Centrom záujmu je malý asteroid s úplným nedostatkom vody, ktorý sa nazýva Duna. Na tom by nebolo absolútne nič zaujímavé, nebyť skutočnosti, že sa v ňom skrýva jediné známe miesto zvláštneho druhu korenia. Domorodci to nazývajú melanž. Má obrovskú moc – predlžuje ľudský život a poskytuje človeku mimoriadne psychické schopnosti, čo má zásadné využitie aj v medziplanetárnom transporte, bez ktorého by sa rozpadol celý vesmír. Niet divu, že okolo asteroidu je taký humbuk.

  Greyhound

  Dráma / Historický / Vojnový / 2020, 91 min / Hodnotenie: 71%

  Strhujúci príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami z druhej svetovej vojny. Kapitán Ernest Krause (Tom Hanks) vedie medzinárodný konvoj 37 lodí. Ide o nebezpečnú misiu naprieč Atlantikom, ktorej cieľom je dopraviť tisícky vojakov a potrebné zásoby spojeneckým jednotkám.

  Nejde tu ani tak o príbeh, ale o tempo a zábavnosť. Pri relatívne krátkej minutáži sa ide za krátko “do vody” a hlavne do akcie.

  The Old Guard

  Akčný / Fantasy / 2020, 118 min / Hodnotenie: 62%

  Slúžiť naveky je ťažšie, než sa zdá. Tajná skupina záhadných vojakov, ktorí nikdy neumierajú, chráni pod vedením bojovníčka Andy (Charlize Theron) smrteľný svet už stovky rokov. Jednotka dostane zákazku na záchrannú misiu, pri ktorej dôjde k odhaleniu ich nadprirodzených síl. Andy spolu s najnovšou členkou tímu Nile (Kiki Layne) musí jednotke pomoct s likvidáciou tých, ktorí sa za každú cenu snažia replikovať a predávať ich superschopnosti. (Netflix)

  7500

  Dráma / Thriller / 2019, 92 min / Hodnotenie: 70%

  Vyzerá to ako rutinný Tobiasov deň v práci kopilota. Ale krátko po vzlete teroristi vyzbrojení provizórnymi nožmi náhle zaútočia na kokpit. Vystrašený Tobias, dočasne schopný odraziť útočníkov, kontaktuje pozemnú kontrolu, aby naplánoval núdzové pristátie. Ale keď únoscovia zabijú pasažiera a hrozia, že zavraždia viac nevinných ľudí, ak ich nenechá vôjisť do kokpitu, Tobias musí čeliť skúške a ťažkým rozhodnutiam.

  Film je zajímavý tím, že sa takmer celý odohráva iba v kokpite lietadla Airbusu. Vôbec sa nedostanete na palubu letadla. Dôležitú úlohu vo filme zohrala neistá kamera, ktorá vytvára napätie.  „7500“ – je kód leteckej spoločnosti pre pomenovanie únosu.

  Bad Samaritan (Skryté zlo)

  Horor / Krimi / Thriller / 2018, 110 min / Hodnotenie: 67%

  Dvaja zlodejíčkovia šikovným podvodom vykrádajú domy bohatých zákazníkov. Veci idú hladko, kým neokradnú nesprávneho zákazníka. Zistia, že je v jeho dome držaná žena. Sean sa bojí ísť do väzenia, opustí ženu a zavolá políciu, ktorá pri vyšetrovaní nenájde nič. Teraz musí Sean znášať hnev únoscu, ktorý sa mu snaží pomstiť, zatiaľ čo sa zúfalo snaží nájsť a zachrániť zajatú ženu, ktorú tam nechal.

  365 Days

  Drama / Romantický / Erotický / Hodnotenie: 59%

  Laura Biel (Anna Maria Sieklucki), je úspěšná hotelová manažerka, jej manžel ale sedí do noci u počítača a jej neostáva nič iné len použiť svojho róbertka. Na dovolenke na Sicílii ju ale zahliadne mladý mafián Massimo Torricelli (Michele Morrone), kterému nedávno zastrelili otca. Massimo sa do Laury zamiluje, unesie ju a oznámi jej, že ju bude 365 dní držať v luxusnej vile, kým sa do neho nezamiluje.

  Sputnik

  Sci-Fi / Horor / 2020, 113 min / Hodnotenie: 64%

  Vzhľadom k svojim kontroverzným metódam je mladá lekárka Tatiana Yurievna (Oksana Akinshina) na pokraji straty lekárskej licencie. Jej kariéra však možná neskončila. Tatiana je náhle prizvaná armádou do zabezpečeného vedeckého výskumného zariadenia, aby vyhodnotila veľmi zvláštny prípad. Prípad Konštantína Sergejeviča (Pyotr Fiodorov), kozmonauta, ktorý prežil záhadnú vesmírnu nehodu a vrátil sa na Zemi jedinečne pozmenený. V jeho tele žije niečo, čo sa ukazuje až neskoro v noci. Armáda však má iné plány. Tatiana chce zabrániť tomu, aby vojaci zabili Konštantína.

  Solídný ruský Sci-Fi s pekným ústredným monštrom. Kozmonaut po havárii orbitu prinesie v sebe z vesmíru niečo mimozemského a je väznený, skúmaný a testovaný. Na prvý pohľad sa zdalo, že film bude vykrádačka Votrelca, ale Rusi idú vlastnou cestou.

  Anna

  Akční / Thriller / 2019, 118 min / Hodnotenie: 70%

  Za očarujúcim pôvabom Anny Poliatovy, parížskej top modelky, sa skrýva tajomstvo, vďaka ktorému sa ocitne v centre nebezpečnej operácie, rozohranej špičkovými agentmi súperiacich tajných služieb. Film Anna je strhujúci a nervy drásajúca jazda plná prekvapivých zvratov, vášnivých vzťahov a akcie.

  Extraction

  Akčný / Dráma / Dobrodružný / Thriller / 2020, 117 min / Hodnotenie: 70%

  Neohrozený žoldnier sa púšťa do najnebezpečnejšej misie kariéry. Má zločineckému bossovi zachrániť uneseného syna. (Netflix)

  Akčná scéna bez jediného strihu začínajúca v 35. minúte filmu trvá presne 11 minút a 30 sekúnd.

  No Time to Die

  Akčný / Dráma / Dobrodružný / Thriller / 2020, 110 min / Hodnotenie: -% premiéra 20. 11. 2020

  James Bond, agent 007 skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený odpočinok na Jamajke. Kľud však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter zo CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť zradnejšia, než sa na začiatku zdalo. Bond sa počas vyšetrovania dostane na stopu nevyspytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou technológiou. (Forum Film CZ)

  Ďalšie prebežne doplním.

  Pozri si Top seriály 2020.

  Zdroj: Relife, Kurátor: Petrém

  Najčítanejšie

  Recenzia: Redmi 9 a 9A od Xiaomi a sú za skvelé ceny

  Xiaomi predstavil novú radu Redmi 9. Recenzia, špecifikácia a ceny. Redmi 9 Disponuje štvoricou objektívov, 6,53" displej Full HD + Dot Drop (rozlíšenie 2340 x 1080, 394...

  Wirecard spôsobila kolaps v službách online bankovníctva

  Dňa 26. júna úrad pre finančné riadenie pozastavil povolenie na prevádzkovanie spoločnosti Wirecard Card Solutions Limited (spoločnosť, ktorá vydáva karty a spracováva transakcie). Subjekt Spojeného kráľovstva, spoločnosť Wirecard...

  Skúsenosti s O2 eSIM

  Službu eSIM (embeddedSIM) ponúka operátor O2 od konca apríla 2020. Stačí sa zastaviť v ktorejkoľvek O2 predajni, kde dostaneš kartičku eSIM s vytlačeným QR...

  Xiaomi Mi 10 Pro posúva limity. Toto sú jeho kľúčové vlastnosti a cena

  Mi 10 Pro bol uvedený na trh 13. februára 2020. V Európe sa začal predaj v apríli. Má 6,67-palcový dotykový displej s rozlíšením 1080x2340...

  Ako si ušiť rúško? Jednoduchý návod.

  Návod ako si vyrobiť rúško doma a aký materiál chráni najviac S vypredanými respirátormi a rúškami počas pandémie koronavírusu bude musieť veľa ľudí robiť to,...