12.8 C
Bratislava

Top filmy s vysokým hodnotením, ktoré musíš vidieť.

Filmy, ktoré sa oplatí pozrieť. Vyberáme rôzne žánre.

Anna (70%)

Za očarujúcim pôvabom Anny, parížskej top modelky, sa skrýva tajomstvo, vďaka ktorému sa ocitne v centre nebezpečnej operácie, rozohranej špičkovými agentmi súperiacich tajných služieb. Film Anna je strhujúca napínavá jazda plná prekvapivých zvratov, vášnivých vzťahov a dychberúcej akcie.

 

Hotel Mumbai (84%)

Hotel Mumbai, je pútavý príbeh o ľudskosti a hrdinstve, skutočné udalosti v ikonickom luxusnom hoteli Tádž Mahal v indickom Bombaji, na ktorý v roku 2008 zaútočila skupina pakistanských teroristov. Medzi oddanými zamestnancami hotela je preslávený šéfkuchár Hemant Oberoi a čašník, ktorí sa v záujme ochrany klientov rozhodnú nasadiť svoje životy.

Hotel Rwanda (86%)

Píše sa rok 1993, v Rwande vypukla kmeňová vojna medzi Hutu a Tutsiami. Celý svet na čele s OSN fatálne zlyhal a teraz len prostredníctvom médií bezmocne prizerá jednému z najmasovejších a najkrutejších konfliktov od konca 2. svetovej vojny. Paul Rusesabagina je manažérom hotela, ktorý za normálnych okolností slúži diplomatickej smotánke a bohatým cudzincom. Bez váhania otvorí brány luxusného rezortu bezbranným utečencom. Tých sa tam až do konca konfliktu postupne tiesni 1268. Jeden muž tak zmohol tisíckrát viac, ako tisíce vojakov mierových vojsk. Konflikt si iba za 3 mesiace trvania vyžiadal takmer milión ľudských životov. (Oficiálny text distribútora)

Také obyčajné leto (86%)

Vo vidieckom dome starnúceho obchodníka s umením Toniho sa zíde rodina, aby oslávila jeho narodeniny. Na programe dňa je však niečo oveľa zaujímavejšie – Toni dcéram oznamuje, že sa rozhodol oženiť so svojím priateľom Carlom.

Viac o filme ako aj odkaz na stiahnutie je na Také obyčajne leto

Mesto bohov (89%)

Cidade de Deus je najstarší a najnebezpečnejší slum Ria de Janeira, najboľavejších miesto metropoly karnevalov. Buscapé sa tu narodil, aby žil, namiesto toho je však zavlečený do sveta, v ktorom sa jeho najlepší kamaráti namiesto s hračkami bavia s nabitými pištoľami. Snaží sa zúfalo zostať stranou desivého násilia, ktoré zachvacuje jeho priateľov a mení ich v mladistvých zločinca zabíjajúcich sa navzájom kvôli obchodu s kokaínom, z nenávisti aj z jednoduchého rozmaru. Pred Buscapéovýma očami sa chudobná štvrť v priebehu troch dekád – od 60. do 80. rokov – premieňa v dymiaci bojisko, na ktorom si ozbrojené gangy s šokujúce ľahostajnosťou vybavujú svoje účty za bieleho dňa. Buscapé vidí umierať nevinné aj tie, ktoré obdivoval a miloval. Jedinou istotu vo svete každodenného krvavého násilia pre neho začne predstavovať fotoaparát, ktorým začína dokumentovať mestskú džungľu okolo seba. Začína chápať, že prežiť môže len útekom do normálneho sveta – za hranice štvrti, ktorú má rád ako svoj domov, ale ktorú nenávidí ako hrob nevinnosti, nádeje a lásky.

Fernando Meirelles debutuje strhujúcim drámou inšpirovaným skutočnými osudmi. Rozprávanie o dospievaní v tieni smrti pripomína formálne brilanciou filmy Quentina Tarantina či Martina Scorseseho. Surovú autenticitu zvyšuje obsadenie nehercov a skutočných obyvateľov slumu do radu hlavných rolí. Snímka si získal medzinárodné uznanie vrátane deviatich ocenení na MFF v Havane a ceny Vision Award na MFF v Toronte. Bol úspešne uvedený na viacerých medzinárodných festivalov. Získal nomináciu na Zlatý glóbus ako najlepší zahraničný film roka a jeho režisér bol ocenený nomináciou na Európsku filmovú cenu Felix.

 

 

Zoznam priebežne doplníme.

Zdroj: Relife.sk
5/5 - (3 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

Reklama

Súvisiace články

Top seriály roku 2024

Top filmy roku 2024

Top seriály roku 2023