12.2 C
Bratislava

TOP youtuberi sveta za rok 2018

- Reklama -

Slovák medzi nimi nie je ani jeden, ani spevák, ani gamer. Na čele rebríčka stojí 8-ročný chlapec, ktorý hodnotí hračky a údajne si na tom zarobil v tomto roku 22 miliónov USD. Vyplýva to už z tradičného rebríčka Forbes najlepšie zarábajúcich youtuberov na svete. Príjmy sú evedené pred zdanením.

10. Logan Paul – 14,5 miliónov dolárov

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

a different breed

Príspevok, ktorý zdieľa Logan Paul (@loganpaul),

Americký vloger Logan Paul s viac ako 18 miliónmi odberateľov na seba upútal predovšetkým januárovým Vlogom z „lesa samovrahov“ Aokigahara. V ňom uverejnil zábery obesenca a hroznému nálezu sa smial. Video nabralo počas 24 hodín cez 6 miliónov zhliadnutí a trochu nevhodne sa tak dostalo do trendov na YouTube. Za svoje nemorálne počínanie sa síce následne ospravedlnil, ale aj napriek tomu mu platforma na nejakú dobu účet zablokovala a bol mu tiež odobratý elitnej status v rámci Google Preferred Ads. Je tak malým zázrakom, že sa v TOP10 udržal, aj keď pre neho desiate miesto znamená pokles o šesť pozícií oproti minulému roku.

9. PewDiePie – 15,5 miliónov dolárov

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

New merch! Order now to arrive safe before Xmas. #pewnews #cykalasagna link in bio. Represent.com/pewdiepie

Príspevok, ktorý zdieľa PewDiePie (@pewdiepie),

Dvadsaťsedemročného Švéda Felixa Kjellberg alias PewDiePie sleduje na YouTube viac ako 72 miliónov ľudí. Počas roka 2017 však zverejnil niekoľko videí s trochu rasistickými vtipy (na jednom z nich sa smial u transparentu s nápisom „Smrť všetkým Židom) a prišiel tak nielen o spolupráci so štúdiom Disney, ale aj o časť príjmov z YouTube. Nakoniec však v rebríčku oproti vlaňajšku poklesol len o tri priečky.

8. Jacksepticeye – 16 miliónov dolárov

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

PMA

Príspevok, ktorý zdieľa Jacksepticeye (@jacksepticeye),

Najobľúbenejšie írsky YouTuber a gamer Sean McLaughlin sa môže pochváliť takmer 21 miliónmi odberateľov. Medzi fanúšikmi je obľúbený predovšetkým pre svoje komentovanie videohier, ale pred nedávnom začal tiež spolupracovať so štúdiom Disney a vyvíja exkluzívny obsah pre platformu živého vysielania Twitch.

7. VanossGaming – 17 miliónov dolárov

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

puncakes and potatoes

Príspevok, ktorý zdieľa Vanoss (@vanossinstagram),

Tiež siedme miesto v rebríčku zaujíma vášnivý hráč a komentátor videohier. Kanaďan Evan Fong alias VanossGaming sa zameriava predovšetkým na hranie mainstreemových hier typu Call of Duty a Assassins Creed a na komentovanie ich priebehu Jeho videá sledujú viac ako 23 miliónov ľudí. Mimo to rozbieha tiež kariéru ako hip-hopový spevák, tá sa však v porovnaní s jeho úspechom na YouTube zatiaľ zanedbateľná.

6. Markiplier – 17,5 miliónov dolárov

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Does my arm look broken to you?

Príspevok, ktorý zdieľa Markiplier (@markiplier),

29 havajský rodák Mark Edward Fischbach, známy pod prezývkou Markiplier sa preslávil predovšetkým svojimi Let ‚play hráčskymi videami. Na YouTube je sleduje takmer 22,5 milióna odberateľov. V roku 2014 sa dokonca objavil v šou Jimmy Kimmel Live a v súčasnosti navrhuje spoločne s Jacksepticeyem (č. 8 v rebríčku Forbes) oblečenie pod značkou Cloak.

5. Jeffree Star – 18 miliónov dolárov

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

KEEP IT ? Photo by: @jonsams Makeup by: @lipsticknick Hair by: @jesushair Eyes: @jeffreestarcosmetics #thirsty palette ?

Príspevok, ktorý zdieľa Jeffree Star (@jeffreestar),

Nie je žena ani muž. Make-up artista Jeffree Star má vlastnú kozmetickú spoločnosť a milióny fanúšikov po celom svete. Ako trinásťročný našiel záľubu v sebaskrášľovaní, dnes je jeho meno značkou sľubujúcou kvalitu dosiahnutú bez testovania na zvieratách.

4. DanTDM – 18,5 miliónov dolárov

Minulom rebríčku Daniel Middelton kraľoval, tento rok spadol aj z pomyselnej debny. 18,5 milióna dolárov stačí na štvrté miesto a zemiakovú medailu. Tvorba britského gamera nie je iba o streamovanie jeho hranie hier pre svojich 20 miliónov followerov, má pochopiteľne vlastné merchandise a dokonca aj svoje turné.

3. Dude Perfect – 20 miliónov dolárov

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

?? CLICK THE LINK IN OUR BIO ??

Príspevok, ktorý zdieľa Dude Perfect (@dudeperfect),

Partia 5 mužov má cez 36 miliónov followerov svojho kanála. V ňom vytrvalo prichádzajú s uletenými a dokonale natočenými trikovými videami. Po zhliadnutí ich „Real time trick shots“ si budete priať, aby ste boli v bežnom živote aspoň z polovice takými frajerov.

2. Jake Paul – 20 miliónov dolárov

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

this is most I’ve looked like a tool in 21 years… so had to post it….. sup

Príspevok, ktorý zdieľa Jake Paul (@jakepaul),

YouTuber môžu založiť aj rodinnú dynastiu. Rodina Paulova má v prvej desiatke dvoch zástupcov. Logan Paul aj vďaka svojim nevhodným vtipom nad telom samovraha o značnú časť príjmov prišiel. Jeho mladší brat Jake však mieri nahor. Známy je aj pre svoju účasť v sérii TV stanice Disney Channel, Bizaardvark. Tento rok sa ale zapísal do histórie aj ako boxer. Cez 800 tisíc ľudí zaplatilo 10 dolárov, aby videli online stream zo zápasov Jake Paul vs. Deji a Logan Paul vs. KSI.

1. Ryan – 22 miliónov dolárov

Je mu len 8 rokov, ale zarába v prepočte takmer pol miliardy korún ročne. To, čo znamená PewDiePie pre priemysel videohier, znamená Ryan pre hračkársky priemysel zameraný na menšie deti. Dosť možno je predajná vplyv jeho kanála Ryan ToysReview sa 17 miliónmi followerov ešte väčšie. Tento rok k jeho príjmom prispela aj vlastné rad hračiek v americkom reťazci Wal.

 

Zdroj:  Marketing Journal, Instagram

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články