13.9 C
Bratislava

Viete vybrať správne granule pre psa? Poradíme vám

- Reklama -

S príchodom nového člena domácnosti prichádzajú aj nové povinnosti. Vybaviť ho základnými potrebami nie je problém. Ale vyznať sa v spleti a množstve krmiva je už trošku oriešok. Zvlášť ak sa ukáže, že vášmu novému chlpáčovi niektoré veci jednoducho nevyhovujú a do budúcnosti by ste ich mali vyradiť z jedálnička vášho psa. Aké granule teda vybrať?

Ako poznať kvalitné granule

Pri výbere tých správnych granúl podrobne študujte ich zloženie. To by malo byť uvedené na obale a nemal by chýbať ani vyčíslený percentuálny podiel jednotlivých zložiek. Najdôležitejšou z nich je samozrejme mäso, ktoré psom zaisťuje prísun živočíšnych bielkovín. Naozaj kvalitné granule pre psov by mali obsahovať aspoň 30 % mäsa v sušenom stave. Granule, v ktorých sa obsah mäsa pohybuje pod hranicou 20 % nechajte radšej v regály a poohliadnite sa po kvalitnejšej strave.

Ďalšie dôležité zložky pre zdravý život

Aby granule psom poskytli naozaj komplexnú výživu musia obsahovať aj ďalšie dôležité výživové prvky. Jedným z nich sú sacharidy získané najmä zo zemiakov, prípadne to môžu byť aj rôzne rastlinné zložky. Ďalšími zložkami najlepších granúl pre psov sú vitamíny a minerály, esenciálne mastné kyseliny a probiotiká, napomáhajúce správnemu tráveniu potravy.

Cena nie je vždy správny ukazovateľ

Kvalita aj ceny krmiva pre psov sa veľmi líšia. A platí, že nie je všetko zlato, čo sa blýska. Vysoké ceny bohužiaľ neznamenajú vždy očakávanú kvalitu. Často sa za zvučnými značkami skrýva len priemerná kvalita a platíte najmä za značku. Zvlášť opatrní buďte v prípade, že vášmu psovi musíte v dôsledku alergií zaobstarať hypoalergénne granule. Pri nich venujte pozornosť jednotlivým zložkám, aby sa vyhli presne tej, ktorá vášmu psovi spôsobuje problémy.

Krmivo pre psov
Krmivo pre psov / Zdroj: Pixabay

Pozornosť venujte aj správnemu dávkovaniu krmiva. Prechádzať na nové krmivo je potrebné rozumne. Pri zmene krmiva je vhodné počas dvoch týždňov postupne znižovať dávku toho pôvodného. To preto aby sa mu v tráviacom trakte vytvorili potrebné baktérie, na trávenie niektorých ingrediencií v novom krmive.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.

 

4.7/5 - (4 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články