13.9 C
Bratislava

Ako kúpiť bitcoin anonymne?

- Reklama -

Stále existujú spôsob ako kúpiť bitcoin a nevyžaduje sa od používateľa overenie totožnosti. To môžeš urobiť cez Bitcoinmat. Iné možnosti sú Binance, Huobi, alebo Simplecoin. To však neznamená, že si úplne anonymný.

Bitcoin je pseudo anonymný

Ak chceš zostať v absolútnej anonymite, musíš jednoducho nakupovať v hotovosti bez overenia totožnosti. To znamená, že kým si niekto nespojí tvoju identitu s verejným kľúčom, tak si na sieti anonymný.

Pri anonymných nákupoch je obmedzením obmedzenie množstva mincí, ktoré môžeš kúpiť alebo vybrať. Poďme sa pozieť na možnosti ako si bitcoin kúpiť.

Bitcoinmat

Bitcoiny si môžeš kúpiť anonymne pomocou Bitomatov (BTC ATM). Je to čoraz populárnejšie zariadenia, ktoré je umiestnené vo veľkých mestách. Môžeš ich používať anonymne.

Vložiš hotovosť do bitcoinmatu a ten zabezpečí prevod zakúpených bitcoinov alebo inej kryptomeny priamo na tvoju peňaženku, ktorej adresu ukážeš bitcoinmatu naskenovaním QR kódu. Anonymný nákup Bitcoinu však bude stáť o takmer 5-10 % viac.

Ľudia v tvojom okolí

Anonymne môžeš kúpiť bitcoin alebo iné kryptomeny aj od ľudí v tvojom okolí, vrátane profesionálnych obchodníkov a ťažiarov. Kryptomeny sa prevádzajú priamo z anonymnej adresy na tvoju alebo naopak. V režime inkognito 🙂 zaplatíš v hotovosti – uskutočnením transakcie priamo na mieste. Ďalšia možnosť je sprostredkovaním a zabezpečením online cez inteligentné zmluvy. Dohodnúť sa môžeš aj na fórach alebo napr. prostredníctvom portálu LocalBitcoins (vyžaduje sa registrácia, nezabudni na VPN).

Zmenárne

Mobilné aplikácie pre krypto peňaženky umožňujú nakupovať kryptomeny iba s tvojími bankovými informáciami a bez ďalšieho overovania. Simple Coin je európska zmenáreň krypto mien so sídlom v srdci Európy v Prahe, Českej Republike. Umožňujú jednoduchý nákup, predaj a odosielanie bitcoinu cez ich platformu. Do určitej výšky je bez overenia. Viac na Simple Coin. Je to viac menej kompromis medzi anonymným nákupom a poskytnutím údajov pre overenie.

Ide o Českú firmu a preto odporúčam poslať si peniaze zo Slovenska o deň skôr aby stihli prostriedky do konta pripísať. Prostriedky sa posielajú bankovým prevodom. Výhodou je, že si môžeš nastaviť limit, pri ktorom sa nákup realizuje a odošle na tvoje peňaženku. Ak si občan Českej republiky, prostriedky sú pripísane ihneď a nákupy vieš tak realizovať skôr.

Decentralizovaná výmena

Nákup a predaj bitcoinu za fiat menu (alebo iné kryptomeny), súkromne a bezpečne pomocou siete peer-to-peer od spoločnosti Bisq. Pomocou softvéru pre stolné počítače s otvoreným zdrojovým kódom. Nevyžaduje sa žiadna registrácia. Na to, aby si mohol začať obchodovať, musíš už mať nejaké bitcoiny: Uzamkneš ich ako zálohu, aby si zaručil, že nepodvedieš svoju protistranu.

Tipy a rady

  • Nepoužívaj rovnakú Bitcoinovú adresu dvakrát.
  • Používaj bezpečné Bitcoin peňaženky.
  • Na zakrytie IP adresy používajte VPN a Tor
  • Nikdy nenakupuj kryptomeny na burze, ktorá od teba chce registráciu cez KYC.

Jazykové okienko

  • KYC: know-your-customer (poznaj svojho zákazníka)
Zdroj: relife.sk

 

4.9/5 - (26 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články