14 C
Bratislava

Ako sa začala revolúcia v online randení? Tinder oslávi 10 rokov svojho pôsobenia

- Reklama -

Tinder patrí na špicu v oblasti zoznamovacích aplikácií, ktoré využívajú najmä nezadaní ľudia túžiaci sa zoznámiť s novými potenciálnymi partnermi, priateľmi alebo milencami. Čím sa však táto aplikácia tak preslávila a ako sa dostala na vrchol?

Tinder sa predstavil ako sľubná zoznamovacia aplikácia vďaka jednoduchému konceptu, ktorý dokáže ovládať naozaj každý. Používateľovi sú prezentované fotky vhodných kandidátov na randenie, pričom stačí posunúť obrázok vpravo, ak máte záujem, alebo vľavo, ak záujem nemáte.

Tinder tak týmto vynálezom revolučne zmenil spôsob, akým spoznávame nových ľudí, a stala sa z neho najpopulárnejšia zoznamovacia aplikácia takmer za noc.

Hlavní tvorcovia myšlienky, Sean Rad a Justin Mateen, pri spúšťaní aplikácie na hľadanie lásky možno ani netušili, že vytvorili niečo ako kultúrny fenomén, ktorý sa stane obľúbený miliónmi užívateľov len za niekoľko mesiacov.

Sympatie, ktoré vyjadríte jednoduchým pohybom prsta

Vďaka dvom pohybom, vľavo a vpravo, dokážete cez Tinder vyjadriť svoje sympatie alebo naopak nezáujem o konverzáciu s potenciálnym partnerom. A toto spravilo z novej zoznamovacej aplikácie hit za veľmi krátku dobu.

Vďaka prepojeniu s Facebookom, nemusíte stráviť množstvo času vypisovaním profilu a rôznych podrobností o sebe, svojich záľubách a preferenciách. Informácie ako meno, vek, záujmy a dokonca spoločných priateľov môžete preniesť z FB profilu priamo na Tinder a o chvíľu máte váš profil zadarmo vytvorený. S platenou verziou sa dokážete v randení posunúť o level vyššie a užívať si výhody aplikácie plnohodnotnejšie.

Ako to teda celé začalo?

Tinder pôvodne vyvinula pätica ľudí, ktorú tvorili Joe Munoz, Sean Rad, Whitney Wolfe, Chris Gylczynski a Jonathan Badeen.

Justin a Sean boli spolužiaci už na strednej škole, ale ich spoločná cesta za úspechom začala až v prvom semestri na malej Univerzite v Južnej Kalifornii, kde stretli aj ostatných členov. Tam Tinder vymysleli a pustili do sveta. Po spustení mala aplikácia za týždeň 1000 používateľov.

Písal sa rok 2012 a aplikácia mala uľahčiť zbližovanie medzi ľuďmi, ktorí sa chcú s niekým zoznámiť. Tinder rozvíja myšlienku jedného zo zakladateľov, Seana Rada, a teda, že je oveľa jednoduchšie hovoriť s niekým s vedomím, že daná osoba sa o vás tiež zaujíma. Môžete komunikovať s opačnou stranou až keď prejaví aj ona záujem.

Lovino zoznamka
Najpopulárnejšia zoznamovacia aplikácia / Zdroj: shutterstock

Služba funguje na základe geolokácie, a teda prezentuje vám obrázky ľudí na základe toho, kde sa nachádzate. Ak sa vám niekto páči, potiahnete fotku vpravo a ak má aj druhá strana záujem, môžete nadviazať kontakt.

Tinder sa mohol už za 2 roky svojho pôsobenia prezentovať ako najpopulárnejšia zoznamovacia aplikácia, ktorá už v roku 2014 registrovala 1 miliardu párových spojení denne.

Aplikácia vznikla v inkubátore pre začínajúcich podnikateľov Hatch Labs, ktorý vlastní mediálny gigant InterActiveCorp (IAC) a aj dnes sa radí na popredné miesta v zoznamovacích aplikáciách. Len v Austrálii má Tinder účet každý druhý obyvateľ. Tak čo poviete, pridáte sa?

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články