14 C
Bratislava

Digitálna jednotka na Slovensku: Poznáme nového lídra!

- Reklama -

Nezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko získala prestížne ocenenie na výročnej konferencii Digitálnej koalície s názvom Slovak Digital Coalition Summit, ktorá spája špičkových odborníkov na digitalizáciu a vysokých štátnych predstaviteľov.

Efektívne formovanie digitálnej budúcnosti Slovenska

Uznanie bolo dosiahnuté za významný prínos v rozvoji digitálnych zručností, skvalitnenia vzdelávania v oblasti informačno-komunikačných technológií a v technologickom pokroku. JA Slovensko poskytuje komplexné inovačné vzdelávanie pre učiteľov, vďaka ktorému získajú praktické a inovatívne metódy a nástroje zamerané na budovanie digitálnych zručností.

Zároveň si rozširujú povedomie o digitálnej bezpečnosti, programovaní, využívaní komunikačných a kolaboračných nástrojov a digitálnych hier vo vzdelávaní. Naučia sa tiež správne používať nástroje umelej inteligencie. Ide predovšetkým o vzdelávací Program koordinátorov digitálnych kompetencií, ktorý úspešne implementuje digitálne riešenia a technológie na slovenských školách.

Ocenenie prevzala riaditeľka JA Slovensko n. o., Marta Slováková, ktorá uviedla: „Digitálna transformácia vzdelávania nie je iba o technológiách, ale aj o zvýšení kvality a dostupnosti vzdelávania pre všetkých. Naša organizácia zaviedla moderné metódy výučby, online vzdelávacie platformy a digitálne nástroje, ktoré nám umožňujú lepšie sa prispôsobiť potrebám našich žiakov. Ocenenie, ktoré sme prijali, nám potvrdzuje, že sme na správnej ceste“.

Výročnej konferencie sa zúčastnili zástupcovia viac ako 100 členských organizácií Digitálnej koalície, ale tiež spolupracujúci partneri. Nechýbali ani vládni predstavitelia, odborníci z oblasti digitalizácie a ďalší významní hostia. Iniciatíva vytvára jedinečný priestor pre dialóg a spoluprácu odborníkov z praxe a zástupcami vlády. Prinášajú tak spoločné projekty, vďaka ktorým sa v praxi realizuje digitálna transformácia Slovenska.

Zdroj: jaslovensko.sk / Kurátor: Peter Miškus
4.9/5 - (9 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články