14.8 C
Bratislava

Google News: Ako pridať webstránku do noviniek Googlu?

- Reklama -

Pri vyhľadávaní sa nám zobrazujú aj články portálov, ktoré sa nachádzajú v tzv. News – najnovšie resp. hlavné správy. Ako sa dostať do tohoto feedu?

Takýto typ výsledkov je vhodný najmä pre spravodajské portály, mediálne domy ako aj blogy, ktoré poskytujú aktuálne správy.

Google News - Hlavné správy
Google News – Hlavné správy / Zdroj: relife.sk

Ako sa do nich dostať?

Spôsoby, ako sa objaviť v tzv. Google News (Hlavné správy), sú v podstate dva. Prvou možnosťou je vlastniť kvalitný spravodajský portál s vysokou autoritou. Tieto webstránky však musia spĺňať isté všeobecné aj technické pravidlá ako napríklad aktuálnosť správ, originálny obsah, gramatická korektnosť, formátovanie článkov, transparentnosť a iné podmienky. Registrácia portálu prebieha cez Publisher Center.

Do Google News nie je možné ručne pridať jednotlivé články alebo tlačové správy, pretože vyhľadávač zobrazuje články iba na základe prehľadávania týchto spravodajských portálov.

Druhou možnosťou, ako sa v takýchto výsledkoch objaviť, je teda požiadať spravodajský web o uverejnenie vášho článku či tlačovej správy, ktorá má následne potenciál sa v Google News zobrazovať.

Po schválení sa ti začne zobrazovať metrika Správy Google aj v GSC (Google Search Console).

Správy Google (Hlavné správy)
Správy Google (Hlavné správy) / relife.sk
Zdroj: relife.sk
5/5 - (3 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články