14.8 C
Bratislava

Bitcoinová peňaženka: Skúsenosti s Trezorom T a užitočné odkazy

- Reklama -

Začínaš nakupovať bitcoiny, altcoiny alebo tokeny? Hardvérová peňaženka akou je Trezor je nevyhnutná. Ak sa chceš len hrať alebo vyskúšať, tak ti samozrejme postačí aj softvérová peňaženka.

Pokiaľ chceš byť v decentralizovanom svete anonymný začni s hardérovou peňaženkou.Na konci článku zverejňujeme užitočné odkazy pre bitcoinových nadšencov.

Najbezpečnejšia bitcoinová peňaženka

Áno je to Trezor. Samozrejme na trhu je ešte jedna známa bitcoinová peňaženka Ledger. Prečo by si mal používať hardvérovú peňaženku Trezor a aký model si zvoliť. Tu sú všetky produkty od SatochiLabs – oficiálna webstránka.

Ak uvažuješ o vložení vysokej sumy do kryptomien, ale obávaš sa, že by ti niekto mohol ukradnúť súkromné kľúče? Odpoveď je jednoduchá: Trezor.

Bez ohľadu na to, ktorý model si vyberieš, je to najbezpečnejšia voľba na trhu.

Hardvérové peňaženky

Trezor ponúka najvyššiu bezpečnosť, akú ti môže krypto svet dať – bez ohľadu na to, či používaš Trezor One alebo Trezor Model T. To platí aj keď ich pripojíš k svojmu nadštandardne zabezpečenému osobnému notebooku alebo zdieľanému počítaču vo verejnej knižnici.

SatoshiLabs pripravuje aj ďalšiu funkciu pre model Trezor T. Bude to šifrovanie súborov.

„Testovali sme niektoré ďalšie značky hardvérových peňaženiek, napríklad Ledger alebo KeepKey, ale Trezor na nás urobil najväčší dojem. Trezor One používame od jeho uvedenia v roku 2014 a je to už šesť mesiacov, čo sme začali testovať Trezor Model T. Možno si myslíte, že medzi týmito dvoma modelmi nie je podstatný rozdiel. Avšak … “

Pôvodný model bol vytvorený ako jednoúčelové zariadenie a v súčasnosti je to ako zlatý štandard hardvérových peňaženiek. Model T má je platformou so širšími možnosťami budúceho použitia.

Špecifikácia Trezor T

Hardvérová peňaženka Trezor T
Hardvérová peňaženka Trezor T – balenie / Zdroj: SatoshiLabs

Podľa oficiálnej dokumentácie je hlavným rozdielom medzi modelom One a T dotyková obrazovka, slot SD a viac podporovaných coinov. Ak sa nad tým zamyslíš, je pomerne pohodlné mať pre teba miestne úložisko šifrované heslá (namiesto ich ukladanie do cloudu). Nehovoriac o dodatočnom zabezpečení dotykovej obrazovky, ktoré ti umožňuje zadať PIN aj prístupovú frázu na samotnom zariadení bez toho, aby si ich prezradil počítaču, ku ktorému si pripojený.

Oba modely ponúkajú aplikáciu Trezor Password Manager. Aj keď sú mimoriadne bezpečné a ľahko použiteľné, niekto uprednostňujú menej bezpečných, ale praktickejších správcov hesiel.

Zoznam podporovaných coinov sa až tak nelíši, pre niektorých používateľov však môže byť dôležitá ďalšia podpora pre model T.

Oba modely podporujú viac ako 700 mincí a tokenov. Aj keď je zoznam mincí pre oba modely veľmi podobný.

Napríklad Monero je úplne anonymná kryptomena s lacnými transakciami (nedávna aktualizácia Bulletproofs znížila transakčné poplatky o pôsobivých 97%). Ak je súkromie jednou z tvojich základných hodnôt (bez ohľadu na to, či máte čo skrývať alebo nie), Model T je potom zariadenie pre teba.

Trezor One môže jedného dňa dostať podporu aj Monero, ale nie sme si istí, kedy.

Trezor je často diskutovaný na rôznych medzinárodných spravodajských portáloch a fórach (Forbes, CoinDesk, CNN a ďalších).

Trezor One bola prvá a originálna hardvérová peňaženka na svete, ktorú vyvinula tá istá osoba, ktorá založila prvý fond na ťažbu bitcoinov – čo je pre malú krajinu, akou je Česká republika, ohromný úspech.

Používateľské rozhranie webovej aplikácie je k dispozícii vo viacerých jazykoch a zobrazuje tvoje zostatky vo viacerých svetových fiat menách. Je to užitočné pri výpočte v tvojej rodnej mene.

Používanie Trezoru je intuitívne a podpora je vynikajúca (nerobím si srandu)

Počiatočné nastavenie je jednoduché a trvá len pár minút. Kedykoľvek sa cítiš stratení, môžeš kontaktovať tím podpory – reaguje veľmi rýchlo (vyskúšali sme).

V prípade, že sa ti zariadenie podarí stratiť alebo poškodiť, môžeš ho obnoviť pomocou obnovovacieho seedu. V prípade, že ti niekto ukradne hardvérovú peňaženku, nebude ju môcť použiť, pretože je chránený kódom PIN, ktorý je vďaka mnohým bezpečnostným opatreniam mimoriadne ťažký.

Hodnotenie Modelu T

+ Prémiový produkt od dôveryhodného európskeho výrobcu
+ Moderný port USB-C
+ Robustný dizajn
+ Štýlový vzhľad (vrátane praktického magnetického doku)
+ Väčšia podpora mincí
+ Platforma – veľa možných budúcich funkcií
– V balení nie je kábel USB-C
– Obrazovka je trochu malá pre ľudí s veľkými rukami (nie je to však veľký problém)

Model T je k dispozícii na shop.trezor.io v čiernej farbe za 190 EUR (s DPH). Vždy keď na trhu kúpiš krypto, pošli si ho do trezoru. Nenechaj ho na burze.

Peňaženku kupuj len s oficiálneho webu shop.trezor.io alebo overeného obchodu.

Trezor má ochranu bezpečnostnej pásky od výroby, ak je porušená, zariadenie reklamuj.

Bezpečnosť Trezor T
Bezpečnosť Trezora T Zdroj: SatochiLabs


Uchovaj svoje krypto v bezpečí

Najbezpečnejším spôsobom, ako si zaobstarať hardvérovú peňaženku, je priamo od výrobcu na stránke shop.trezor.io. Ak sa chceš dozvedieť viac informácií o týchto dvoch modeloch, navštívte stránku Trezor Wiki. Uži si svoju novú bezpečnosť a HODLduj s kľudom! 🙂

Návod ako nastavič Trezor

Ak sa chceš dozvedieť viac o kryptomene, ale aj nastavení trezoru, sleduj na YouTube Bitcoinovy kanál.

Ak si sa dočítal až tu a uvažuješ o kúpe Trezoru, máme promo kód na zľavu 10%. Promo code: HODL_BITCOIN_0IMFATREVc

Ak je neplatný, niekto ho už použil. Daj nám vedieť a túto časť z článku odstránime.

Užitočné odkazy pre Crypto nadšencov

Tokenový terminál

Tradičné finančné ukazovatele o kryptomenách. Token Terminal poskytuje prístup k štandardizovaným metrikám, ktoré umožňujú používateľom ľahko kvantifikovať a porovnávať výkon rôznych krypto protokolov.

Krypto hodinky

Cryptowat.ch Live grafy a obchodovanie s najlepšími kryptomenami ako Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) na platformách Bitstamp, Coinbase Pro, Bitfinex a ďalších. Vhodné na aktuálne sledovanie vývoja cien v peknej prehľadnej grafike.

Suita Trezot

Je to nová aplikácia pre stolné počítače a prehliadače pre hardvérové ​​peňaženky Trezor. Trezor Suite prináša veľké vylepšenia naprieč tromi kľúčovými piliermi použiteľnosti, bezpečnosti a súkromia.

Zdroj: SatoshiLabs, relife.sk

 

5/5 - (3 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články