12.2 C
Bratislava

Užite si vďaka kvalitnej výbave bezpečnú jazdu a výlet na motorke

- Reklama -

Patríte k tým, ktorým robí rýchlosť z jazdy na čerstvom vzduchu radosť a tak trocha dvíha adrenalín v krvi? Aj jazda na motorke si vyžaduje okrem výberu silného stroja nákup súvisiacich dielov, príslušenstva a vybavenia.

Čo pod takúto výbavu patrí a prinesie vám na ceste na motorke potrebný komfort a pocit bezpečia, sa dozviete v našom ďalšom zaujímavom článku.

Čo patrí k najdôležitejšej výbave na motorku a ako si ju vybrať?

Kompletnú výbavu pre motorkára možno zhruba rozdeliť na:

  • ochranné pomôcky;
  • moto oblečenie.

Ochrana motorkára zahŕňa prilbu, chrániče kolien a lakťov, krku, špeciálne rukavice na motorku, okuliare a moto topánky. Medzi oblečenie môžeme zaradiť bundu s nohavicami alebo overalom, vestu, pršiplášť a podobné doplnky.

Dôležité je, aby takéto moto oblečenie obsahovalo ochranné prvky, napríklad špeciálne vložky na kolená, lakte a chrbát, ktoré v prípade pádu dokážu všetky časti tela adekvátne ochrániť. Ako každé oblečenie, aj to motorkárske chráni svojím materiálom pred poveternostnými vplyvmi.

Okrem vyššie spomenutých detailov, by ste pri výbere vhodných vecí na motorku mali myslieť aj na:

  • štýl jazdy;
  • vozovku;
  • sezónu;
  • materiál;
  • výrobcu a ceny.

Ak si dáte na všetkých detailoch záležať, plánovaný výlet bude nielen vďaka príjemnému ubytovaniu v Púchove, ale aj profesionálnej výbave oveľa krajší a plný  nevšedných zážitkov.

Vyberajte tak, aby vám výbava sadla

Keď ste zvážili všetky dôležité faktory materiálového zloženia a iných vlastností moto oblečenia a výbavy, nemali by ste zabudnúť aj na to, aby vám dobre pri používaní sedela.

Tak napríklad, pri výbere prilby dbajte na to, aby vám čo najlepšie sedela, pričom by v žiadnej oblasti hlavy a tváre nemalo dochádzať k stláčaniu. Upozorňujeme, že vnútorná mäkká časť prilby sa časom trochu stlačí a prispôsobí sa tvaru hlavy, takže prvotné nepohodlie neznamená vždy zlý výber.

Pri výbere motorkárskej bundy alebo kombinézy dbajte na to, aby odev priliehal k telu a či sú všetky ochranné vložky na svojom mieste. V opačnom prípade v momente pádu ochrana posunutá na stranu nesplní svoju funkciu.

Pri kúpe myslite aj na to, že kožené veci sa po chvíli natiahnu. Ak sa vám zdajú rukávy krátke, tak zaujmite polohu rúk, ktoré držíte na riadidlách motorky. V tejto polohe by mala byť dĺžka normálna.

Kožené nohavice môžu byť voľné alebo zúžené. Druhá možnosť je vhodnejšia na športové účely. Pri skúšaní by vám ale mali nohavice tesne priliehať k nohám tak, aby spomínané ochranné prvky boli vždy na svojom mieste.

Pri výbere topánok alebo nových čižiem na motorku sa zamerajte na pohodlie nôh. Na rozdiel od predchádzajúcich typov vybavenia nie sú vždy kožené, preto sa nenaťahujú. Myslite tiež na to, že pôsobením viacerých faktorov môžu nohy a niektoré iné časti tela ešte opuchnúť a tým komfort v špeciálnom moto oblečení znížiť.

Správnym výberom založeným na týchto radách by ste sa ale mali podobným situáciám vyhnúť.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články