14.8 C
Bratislava

Mobilná klima do bytu. Akú si vybrať? Porovnal som ich a tieto sú najlepšie

- Reklama -

Moja skúsenosť s mobilnou klimatizáciou. Aké sú jej výhody, čo rozhodne nekupovať a aké parametre sledovať skôr ako kúpiš. Bývam v prenajatom priestore bez vstavanej klimatizácie. Dva roky používam na prečistenie vzduchu od alergénov a funkciu ventilátora značku Dyson.

Dyson je účinný a kvalitný ventilátor. Na trhu jeden z najkvalitnejších a vyrábajú niekoľko modelov. Sú pomerne drahé, ale vydržia dlho a takmer vôbec sa nekazia. Iba raz za rok vymeníš filter. Poučívam ho aj keď je v miestnosti pach od varenia. Prečistí vzduch rýchlo.

Žiaden bežný ventilátor ti miestnosť neochladí, ochladí ťa len prúdiaci vzduch priamo na teba. Na ochladenie miestnosti som vyskúšal ventilátor s vodným chladením. Stoja do 50 eur a neplnia funkciu chladenie. Aby som nebol kritický, naozaj iba krátku dobu chladí.

Ochladzovač vzduchu nie je klimatizácia

Ventilátor s ochladzovaním vzduchu vodnej pary má niekoľko nevýhod. Manipulácia je náročná, filter treba namáčať prípadne ho môžeš schladiť v mraziaku a miestnosť (45 m3) ti ochladí o 0,2 °C na krátky čas. Nevýhodou je, že ti stúpne v miestnoti vlhkosť. To môže niekomu vadiť, alebo vadiť technike alebo stenám v byte.

Najlepšia možnosť ochladiť miestnosť bez montáže klimatizície na pevno (nástenná) je použiť mobilnú klimatizáciu. Na trhu je veľa druhov klimatizácii. Akú mobilnú klimatizáciu kúpiť?

Mobilná klimatizácia do bytu

Preštudoval som desiatky klimatizácii a vybral nakoniec jednu. Ak si našiel podobnú, ktorá spĺňa vhodné parametre pravdepodobne vyberieš tiež dobrú klimatizáciu od iného výrobcu.

Nezabudni, že pri mobilnej klimatizácii potrebuješ výdy vyriešiť odvod teplého vzduchu. Slúži na to potrubie, niečo ako väčšia hadica. Vzduch sa ňou odvádza cez oknom alebo dvere na logiu.

Akú klimu som si vybral?

Miestnosť, ktorú potrebujem ochladiť má cca 40 m3. Vývod teplého vzduchu pôjde cez okno. Chcem maž vychladenú miestnosť ideálne čo najrýchlešie aby som mohol klímu aj vypnúť ak ma bude hluk rušiť. Nemala by byť moc hlučná max 65dB. Mala by byť tichšia v nočnom režime tak, aby som mohol zaspať.

Niesom nadšenec značky Sencor, ale nájdu sa produkty, ktoré majú kvalitné a vydržia dlho. Môže to byť teda lotéria, ale netýka sa to tohto výrobku. Je to Japonská značka. Samotný názov „Sencor“ znamená v japončine „tisíc sŕdc“

Recenzia na Sencor SAC MT9020C

Mobilná klimatizácia tohoto modelu má okrem chladenia aj tieto funkcie: odvlhčovanie, ventilátor, časovač – automatické vypnutie, nočný režim, diaľkové ovládanie.

Chladiaci výkon má 9000 BTU/h, čo znamená, že vychladí miestnosť o veľkosti 60 – 70 m3. Miestnosť ochladí na minimálnu teplotu 18 °C.

Výrobca síce uvádza 91m3, ale buďme realisti lebo v miestnosti isto nebudeš sám a efektivita chladenia klesá s vyšším počtom osôb v miestnoti. Táto klimatizácia je vhodná do miestnotí naozaj maximálne 35 m2.

Hlučnosť oproti nástennej klimatizácii je vyššia a konkrétne u tohoto modelu je 65 dB. Nádoba na kondenzovanú vodu má objem 0,4l. Pokiaľ používaš mobilú klimu iba na chladenie počas horúcich dní, v nádobe pri tomto modely neostáva žiadna kondenzácia.

Klimatizácia Sencor má tichší chod v režime nočný režim ako iné porovnateľné modely. Mobilná klima od Sencoru má minimálnu udržbu. Filter je umývateľný a klíma má pojazdné kolieska.

Dizajn klimatizácie je slušný a neurazí. Má digitálny displej a rovnomerné prúdenie vzduchu zabezpečujú pohyblivé lamely.

Klimatizácia vychladí miestnosť rýchlo a dostatočne chladno je už za 15 minút.

Mobilná klima

Aby to nebol len môj pohľad odporúčam pozrieť toto video o klime Sencor SAC MT9020C.

Tento článok nie je sponzorovaný.

Zdroj: relife.sk, Autor: Petrem
4.9/5 - (8 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články