22.8 C
Bratislava

Najobľúbenejší zimný šport, ktorý sa postará o vašu krásu a zdravé kĺby

- Reklama -

Lyžovanie je dôležitým zdrojom pohody pre telo aj myseľ. Tento šport je v skutočnosti telu prospešný, pomáha udržiavať formu, zabáva a umožňuje vám na pár hodín či dní úplne vypnúť.

Možno ste ale nevedeli, že práve lyžovanie prospieva vašej kráse a zdravým kĺbom. A pokiaľ  o tom chcete vedieť viac, pokračujte v čítaní.

Priaznivo pôsobí na srdce, kĺby a dýchací systém

Šport vo vysokej nadmorskej výške, ktorým lyžovanie je, celkovo zlepšuje okysličenie organizmu a následne priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny systém a výkonnosť pľúc, ako aj zlepšuje elasticitu svalového tkaniva.

Vplyv hmotnosti na nohy posilňuje kosti. Pri rýchlom pohybe z kopca sa posilňujú aj kolená, ktoré znášajú napätie a váhu tela.

Zábavnou formou a rovnako dobre ako kvalitný MSM tak lyžovanie podporuje aj zdravie vašich kĺbov, ktoré pri rýchlom životnom tempe, minimálnom pohybe a nezdravom životnom štýle dostávajú poriadne zabrať.

Odbúrava stres

Aj vy zrejme patríte k tým, ktorým na vonkajšej i vnútornej kráse nesmierne záleží. Vyskúšali ste účinný retinol? Je to vitamín A, ktorý textúru vašej pleti obnoví a omladí bez najmenších problémov. Pomôcť ku kráse vám môže aj to, ak sa zbavíte stresu. Ten má na naše telo veľmi negatívny vplyv. A pritom vôbec nemusí, ak sa ho zbavíte zmenou prostredia a pri lyžovaní.

Užijete si čistý vzduch a ten najlepší wellness

Pri lyžovaní sa vám skvele dýcha a relaxujete vďaka produkcii endorfínov, hormónu dobrej nálady. Všetko napätie zmizne, môžete si užívať blahodarné účinky čistého vzduchu a slnka na doplnenie vitamínu D, ktorý stimuluje váš imunitný systém a vašu morálku. Zlepšuje sa aj vaša koncentrácia a cítite sa celkovo dobre, čo sa odráža vo vašom každodennom živote.

Najlepšie ale urobíte, ak sa o týchto výhodách počas víkendového lyžovania v Tatrách presvedčíte.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články