16.5 C
Bratislava

Nie iba na svetlo a vysoké teploty sú moderné vonkajšie rolety

Aktuálne letné teploty nás každým jedným dňom presviedčajú o tom, že ovzdušie v interiéri netreba podceňovať. Zaobstaranie klimatizačných zariadení nie je ale lacná záležitosť, ktorá sa navyše komplikuje aj s potrebou inštalácie. Na druhú stranu, to nie je pre všetkých ani príliš zdravé riešenie, pretože citlivá sliznica môže používanie zariadenia znášať veľmi ťažko.

Ako teda v lete ochladiť a v zime bezpečne izolovať interiér pred mínusovými teplotami? Situáciu môžu zachrániť vonkajšie rolety.

Častým problémom dnešných rodín, a nielen tých, ktoré bývajú v bytoch, sú komplikácie s udržiavaním správnej teploty v interiéri. Viacerí z nás sa nedokážu vyrovnať s extrémnymi teplotami v lete ani v zime. Avšak, pohodlie a komfort vám dnes môžu poskytnúť aj vonkajšie rolety alebo štýlové závesy na mieru.

Ako fungujú vonkajšie rolety?

Problém s vysokými teplotami a neustále prehrievaným interiérom, nielen v podkroví, môže byť frustrujúci, aj keď ide o nový domov s moderným zatepľovacím systémom. Hovoríme však nielen o tepelnej, ale aj zvukovej izolácii.

Preto sú vonkajšie rolety od Profirolu na oknách jedinečným spôsobom, ako regulovať teplotu a hladinu hluku vo vnútri domu. Síce pracujú na malom povrchu, ale výrazne ovplyvňujú kvalitu vzduchu v každom interiéri.

Výhody používania, ktoré si zamilujete

V prvom rade dnes pri inštalácií tejto tieniacej techniky so špeciálnymi materiálmi oceníte, že sú namontované z vonkajšej strany okna, čím zabraňujú prieniku slnečného žiarenia do miestnosti.

Mimochodom, mnohé moderné modely tieniacich techník, závisí od toho, akého výrobcu, typ a značku si vyberiete, sú vybavené pohodlným ovládaním a senzormi, ktoré na počasie reagujú veľmi dobre, čím sa o potrebné tienenie a ochranu interiéru pred prehriatím postarajú z vás.

Určite sa vám bude páčiť aj odolný materiál voči poškodeniu a účinnému potlačeniu cudzích hlukov z ulice alebo od susedov. Máte tak zaistené kompletné zatemnenie miestnosti, vďaka čomu silné lúče slnka neškodia rôznym doplnkom v blízkosti okna a zabezpečený interiér proti vlámaniu nemusíte mať neustále pod kontrolou.

Tak to s týmito roletami vyskúšajte a pohodlie v interiéri si aj počas letných horúčav užívajte.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.

 

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

Reklama

Súvisiace články