12.2 C
Bratislava

Zbohom neobmedzenému úložisku: Google Fotky už nebudú od roku 2021 zadarmo

- Reklama -

Od júna 2021 sa všetko, čo sa rozhodneš nahrať na Google Foto, započítava do bezplatných 15 GB, ktoré poskytuje tvoj Gmail. Ich prekročením nebude iná možnosť ako si zaplatiť program pre zväčšenie úložiska.

Rovnako obsah, ktorý je doteraz uložený s možnosťou „Vysoká kvalita“, bude navždy k dispozícii vo Fotkách Google prostredníctvom účtu Google.

Spoločnosť nás ubezpečuje, že zmena v politike neobmedzeného ukladania bola nutná „s cieľom priniesť viac spomienok a vytvoriť Google Fotky pre budúcnosť“. Okrem toho hovoria: „Táto zmena nám tiež umožňuje držať krok s rastúcim dopytom po úložiskách.“

Google inovoval službu cloudového úložiska. V roku 2015 zaviedol svoj súčasný bezplatný neobmedzený program „vysokej kvality“. To umožňovalo používateľom neobmedzene nahrávať fotografie a videá, ale boli komprimované, to znamená, že bola ovplyvnená kvalita; v porovnaní s nastavením „Originálna kvalita“, tento obsah skutočne zaberal veľkú časť kvóty 15 GB.

Koľko používateľov služieb Google sa to aktuálne týka?

Podľa odhadov technologického giganta bude môcť viac ako 80% ľudí naďalej používať svoj účet tri roky bezplatne aj napriek uvedenému opatreniu, pretože nepresahujú limit 15 GB. Na druhej strane to bude mať vplyv na ostatných, ktorí už majú pohltený takmer celý účet, ktorý používajú v službách Gmail alebo Disk.

Koľko stojí rozšírenie úložiska Google?

Over si kapacitu tvojho priestoru služby Google One. Služba Google One (úložisko), slúži na zálohovanie si dát, správu ukladacieho priestoru tvojho účtu v Google naprieč služieb, ktoré ponúka.

100 GB stojí 1,99 €/mesiac alebo si službu predplať na celý rok (ušetríte 16 %) za 19,99 €/rok

200 GB stojí 2,99 €/mesiac alebo si službu predplať na celý rok (ušetríte 16 %) za 29,99 €/rok

2 TB (2000 GB) stojí 9,99 €/mesiac alebo si službu predplať na celý rok (ušetríte 17 %) za 99,99 €/rok

Google úložisko - ceny
Google úložisko – ceny / Zdroj: Google, úprava: Relife.sk
Ak chceš ukladať fotografie v originál kvalite, budeš musieť časom siahnúť buď po zväčšení balíka alebo máš druhú možnosť. Ukladaj si na vlastný fyzický disk a na Cloud si ukladaj dočasne pár rokov a tie staršie zalohuj vždy na pevný disk a tie staršie z Cloudu zmaž a uvolníš si miesto.
Zdroj: Google, Kurátor: Petrém
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články