13.9 C
Bratislava

Nie ste vo svojej koži a pohode? Skúste tráviť viac času v prírode

- Reklama -

Napriek tomu, že komfort a pohodlie interiéru sú na nezaplatenie, pobyt na čerstvom vzduchu v prírode má na naše telo v mnohých smeroch veľmi veľa pozitívnych účinkov. Ľudia, ktorí trávia svoj voľný čas v prírode, kráčajú po čistom vzduchu, sú napriek sezóne menej náchylní na rôzne choroby ako tí, ktorí uprednostňujú svoj domov.

Dôvodov, prečo by ste mali tráviť viac času v prírode je ale oveľa viac. Niekto si na výlet do tohto prostredia berie kvalitné poľovnícke potreby, iný si chce užiť jej krásu len tak bez špeciálnej výbavy a dôvodov.

Pobyt v prírode je skvelý spôsob, ako si vylepšiť pamäť

Doposiaľ vykonané štúdie potvrdzujú skutočnosť, že ľudia, ktorí uprednostňujú prechádzky v prírode, si pamätajú konkrétne informácie oveľa lepšie ako tí, ktorí trávia voľný čas prechádzkami po meste. Skúste sa o tom presvedčiť a do prírody si vyraziť. Skontrolujte auto LED žiarovky a môžete sa spolu s celou rodinou vybrať na výlet, ktorého výplňou môže byť aj spoznávanie krás  našej rodnej vlasti.

Pomáha pri odbúravaní stresu

Keď človek relaxuje v prírode obklopenej stromami, jeho srdcová frekvencia sa spomalí a hladina hormónu zodpovedného za stres sa zníži. Upokojí sa aj vaše dýchanie a pľúca doplnia potrebné hladiny čerstvého kyslíka.

Spôsob, ako sa zbaviť zápalu

Existuje veľa dôvodov, prečo sa v našom tele vyskytujú zápalové procesy. Veľmi dávno sa však zistilo, že prechádzky v prírode ich môžu zmierniť. A to platí pre všetkých, bez ohľadu na pohlavie alebo vek.

Pre ešte lepší zážitok to spojte s pozorovaním krás okolia, ktorých detailné zábery si môžete užívať aj vďaka pohodlnému ďalekohľadu.

Dokonalý relax pre telo aj mozog

Asi každý z nás pozná ten pocit, keď sa nám zdá, že mozog je vypnutý a pozornosť sa na niečo sústredí minimálna. Svedčí to o našej prepracovanosti a nedostatku času na odpočinok. Pre relax však nemusíte cestovať len k moru. Ak si chcete oddýchnuť, môžete sa prejsť v prírode a nadýchať sa čistého vzduchu. To vám pomôže vrátiť sa do práce s novou energiou.

Urobte si preto na seba čas a začnite spoznávať množstvo prírodných krás, ktorých máme naozaj veľa.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články