14.8 C
Bratislava

Pražský Majáles 2024 skončil fiaskom pre kelímky

- Reklama -

Organizátori „okrádali“ ľudí priamo na Majálese o zálohy na poháre. Pri zálohe 70 Kč (2,78 €) sa môže zdať, že ide o malú sumu. Niekoľko návštevníkov ich malo počas akcie aj viac. Je to už väčšia čiastka, ktorá môže študentom chýbať. Niet sa prečo čudovať, že nasledovala nespokojnosť zo strany účastníkov Majálesu, keď chceli poháre vrátiť.

Kde bol problém?

V každom prípade, keď vznikne problém mal by organizátor aj prostredníctvom komunikáčných kanáloch informovať návštevníkov a situáciu vysvetliť. To však neurobil a na mieste vznikla nespokojnosť a konflikt. Chyba sa pravdepodobne stala na strane organizátorov, ktorým neostali peniaze na vrátenie za vratné kelímky. Na túto skutočnosť upozornil Jan Havel na svojich sociálnych sieťach. Z toho, čo vieme, tak cca 300 posledných ľudí nedostalo späť peniaze za výkup.

Povinnosť organizátora je zálohu, ktorú vyberie od návštevníkov vrátiť, za predpokladu, že to nebolo dohodnuté pred akciou inak (Napríklad výťažok použiť na dobročinný účel, charitu a pod.). Pre výkup pohárov (kelímkov) je na festovaloch určené miesto, kde majú byť zverejnené aj pravidlá pre vrátenie. Ako môžete vidieť vo videu, nespokojnosť bola veľká a zasahovať musela aj polícia.

Najlepší deň v roku a najhorší po skončení

SBS nedokázala zabezpečiť pokojný záver akcie a zavovali si na pomoc políciu. Prečo a na koho bola polícia vlastne privolaná? „Bola tam skupina agresívnych ľudí, ktorá začala demolovať stan a ohrozovať personál, preto proti nim zasiahla polícia.“

 

Návštevníci sa sťažovali počas akcie aj na nedostatočné zabezpečenie pitnej vody.

Majáles v pražských Letňanech patril študentom a hudobným hviezdám. Vystúpilo množstvo českých a slovenských interpretov ako napríklad Mirai, Viktor Sheen & Calin, Yzomandias & Nik Tendo, Ewa Farná či Ben Cristovao.

Aký máte pocit a názor zo záveru Majálesu v Prahe? My pevne veríme, že sa to opakovať nebude na majálesoch, ktoré sa ešte budú konať: Brněnský Majáles 2024, Hradecký Majáles 2024, Ostravský Majáles 2024.

Zdroj: TikTok, relife.sk

 

5/5 - (6 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články