20.5 C
Bratislava

Tesla kupila bitcoin za 1,5 mld USD. Kurz BTC stúpol na historické maximá

- Reklama -

Hodnota bitcoinu začala dnes o 13:30 prudko stúpať a dosiahla takmer 45-tisíc dolárov. Rýchlo sa aj ukázalo, čo bolo dôvodom novej rekordnej hodnoty najdôležitejšej kryptomeny.

Podľa dokumentu zverejneného americkým finančným kontrolným úradom kúpila Tesla v januári tohto roku bitcoiny za 1,5 miliardy dolárov.

Spoločnosť Tesla premenila časť svojich hotovostných rezerv na bitcoiny a zároveň oznámila, že sa stáva prvým významným výrobcom automobilov, ktorý prijíma bitcoiny ako platobný prostriedok. Dnes si teda Teslu kúpiš aj digitálnou menou.

„Aktualizovali sme našu investičnú politiku s cieľom diverzifikovať portfólio a maximalizovať zisky z fondov, ktoré nie sú potrebné na naše súčasné výdavky. Správna rada spoločnosti umožňuje investície do digitálnych aktív,“ Oficiálny dokument.

„Potom sme na základe tejto politiky investovali spolu 1,50 miliárd dolárov do bitcoinov a môžeme z času na čas alebo z dlhodobého hľadiska získať a držať digitálne aktíva.“

Ešte v decembri si Elon vymenil správy na Twitteru s generálnym riaditeľom spoločnosti Microstrategy Michaelom Saylorom.

Saylor v tom čase povzbudzoval Muska, aby presunul hotovosť z Tesly na bitcoiny a „urobil svojim akcionárom priazeň v hodnote 100 miliárd dolárov“.

Krátko po tejto výmene Musk v tom čase napísal do samostatného tweetu: „Bitcoin je moje bezpečné slovo.“

Hodnota Bitcoinu
Hodnota Bitcoinu / Zdroj: relife.sk
Zdroj: relife.sk, twitter / Kurátor: Petrém

#clubhouse #elonmusk

4.9/5 - (23 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články