19.7 C
Bratislava

Top filmy roku 2022

Toto sú Top filmy roka, ktoré sa oplatí pozrieť. Do výberu sú zaradené tie najlepšie filmy 2022. #netflix #amazon #appletv #hbo. Sleduj na Facebooku Filmy a seriály nech ti nič neunikne. Pozri si náš zoznam zaujímavých filmov, ktoré si možno nevidel/a. Zoznam priebežne aktualizujeme.

Margrete: Kráľovná severu

Dráma / Historický / 2022, 2h 1min / 91 %

Fantastické a fascinujúce stvárnenie obdobia škandinávskych dejín pod vedením ženy. Margrete sa podarilo to, čo žiadnemu mužovi pred ňou. Spojila Dánsko, Nórsko a Švédsko do mierovo orientovanej únie, ktorej sama vládne prostredníctvom svojho mladého adoptívneho syna Erika. Únia je však obkľúčená nepriateľmi, a tak Margrete plánuje manželstvo medzi Erikom a anglickou princeznou. Spojenectvo s Anglickom by únii zaručilo status vznikajúcej európskej veľmoci, ale hroziace sprisahanie môže zničiť Margrete a všetko, čomu verila. (Film Europe)

Podvodník Tinder

Dokumentárny film / 2022, 1h 54min / 93 %

Toto je skutočný príbeh.Muž sa vydával za bohatého diamantového magnáta, ktorý si na internete hľada ženy a následne ich oberá o milióny dolárov.Teraz niektoré obete plánujú odplatu.

Najpútavejšou časťou filmu nie je podvodník alebo povaha podvodu, ktorého mechanika funguje ako dobre premazaná Ponziho schéma. Tento dokument má viac lekcií, ako by ste si mysleli.

Vynájdenie Anny

Dráma / 2022, 1h 7min / 62 %

Novinárka, ktorá toho musí veľa dokázať, vyšetruje prípad Anny Delvey, ktorá presvedčila newyorskú elitu, že je nemeckou dedičkou. Na základe skutočného príbehu.

Batman

Akčný / 2022, -h -min / 79 %

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií.Záhadné stopy zavedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrel), Carmine Falcon (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler.Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film) (premiéra 3. 3. 2022)

Severan

Akčný / Dobrodružný / 2022, 2h 20min / 70 %

Príbeh sa odohráva na Islande začiatkom 10. storočia. Vikingský princ sa vydáva na misiu pomsty po vražde svojho otca. (premiéra 14. 4. 2022)

Doctor Strange v multivesmíre šialenstva

Akčný / 2022, -h -min / 71 %

Marvel otvára brány do paralelných svetov a dáva do nich nahliadnuť ako nikdy predtým. Cesta do neznáma s Doctorom Strangom, ktorý za pomocou starých známych a nových spojencov vstupuje do šialených a nebezpečných paralelných svetov mnohovesmíru, aby sa stretol so záhadným súperom.(premiéra 5. 5. 2022)

Elvis

Životopisný / Dráma / 2022, -h -min / – %

Film skúma život a hudbu Elvisa Presleyho (Austin Butler).Príbeh sa ponorí do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho bezprecedentnú hviezdu, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúrnej krajiny a straty nevinnosti v Amerike.Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (premiéra 23. 6. 2022)

Avatar 2

Fantasy / Akčný / 2022, -h -min / – %

Jake Sully (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana) založili rodinu a urobia čokoľvek, aby zostali spolu. Sú však nútení opustiť svoj domov a preskúmať rôzne oblasti Pandory, keď sa ich stará hrozba vráti, aby dokončila to, čo začala.(premiéra 16. 12. 2022)

 

To sú najlepšie filmy 2022. Pozri si aj náš zoznam Top filmy 2021, Top filmy 2020, Top seriály 2021, Top seriály 2020 alebo Top dokumenty.

Zdroj: Relife, Kurátor: Petrém 
4.9/5 - (55 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie