14 C
Bratislava

Twerkovanie: twerk ťa môže rozhybať ale aj rozosmiať

- Reklama -

Slovo twerk vzniklo zložením dvoch anglických významov twist (vykrúcanie) a jerk (trhanie resp. trhanie). Twerkovanie je veľmi provokatívne až vulgárne natriasanie zadkom. Twerk bol označený ako provokatívny a sexy, a možno práve preto je tak veľmi obľúbený.

Twerkovanie - twerk

Vznikol v 90. rokoch

Tento atypický tanec sa začal šíriť v uliciach dynamického amerického mesta New Orleans v 90. rokoch 20. storočia a jeho pôvodný názov znel bounce. Samotný vznik tohoto tanca sa ale zrodil v Afrike, ako súčasť rituálnych tancov. V roku 2000 sa stal súčasťou hip-hopových relácií, klipov a videí. Popularitu tance z neworleanských ulíc preniesli na televízne obrazovky hudobné hviezdy. Najznámejšie osobností, ktorá verejne tancovala twerk je Miley Cyrus.

Štýl bounce je žáner hiphopu, ktorého pôvod je v samplovanie hiphopového songu z roku 1986 Drag Rap od New York-based Showboys. Tento beat bol uspôsobený na neskutočne rýchle tempo, boli pridané vokály a ovplyvnil ho tiež indiánsky spev. Prečo indiánsky? Objavuje sa totiž na Neworleanský festivale Mardi Gras. S jeho vývojom sa začali pridávať ďalšie beaty. V 90. rokoch bol bounce rozvinutý v ďalší silný prúd, ktorý začal byť obľúbený v kluboch a tanečných miestach po celom New Orleans.

Je súčasťou štýlu Dancehall, streetového tance z Jamajky. V roku 2013 bolo slovo twerk zaradené do slovníka Oxford Dictionary, a znamená sexuálne provokatívne tanec.

Twerkovanie je druh tanca
Twerk

Tance a pohyby, ktoré spoznáš vo videu

[fusion_youtube id=“3FUmKfwlP0w“ alignment=“center“ width=“1200″ height=“630″ autoplay=“false“ api_params=““ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ class=““ css_id=““][/fusion_youtube]

Od 2:52 začina twerkovanie 🙂 môžeš vyskúšať.

 

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články