22.8 C
Bratislava

Zbavte sa najčastejších kožných problémov, ktoré sa objavujú s príchodom teplého počasia

- Reklama -

Príchod nového ročného obdobia, ktoré charakterizujú plusové teploty, dokáže naše telo naplniť nielen potrebnou dávkou vitamínu D, ale aj spôsobiť mnohé nepríjemné problémy. Komplikácie, ktoré sa prejavia na najviditeľnejšej časti nášho tela – tvári. Ako sa ich zbaviť, prípadne ich vzniku včas predísť?

To si povieme v našom krátkom článku, v ktorom vám predstavíme možné spôsoby riešenia najčastejších problémov s pleťou.

Suchá pokožka

Tento nepríjemný stav ovplyvňuje všetky typy pleti. Dokonca aj zmiešanej a mastnej pokožke chýba s príchodom väčšieho množstva slnečných lúčov voda, a preto produkujú žľazy prebytočný tuk a póry sa zväčšujú.

Riešením pre všetky typy pleti je odloženie všetkých zimných krémov. Na suchú a zimou vyťaženú pokožku zvoľte zvlhčovače, denné aj tie nočné. Suchú pokožku očistite mäkkým pleťovým mliekom.

Zmiešanú a mastnú pleť každé ráno a večer ošetrite pleťovou vodou bez alkoholu Neodporúča sa používať mydlo. Osobitná pozornosť by sa mala venovať citlivej pokožke, pretože o tú sa musíte starať intenzívne celý rok a s pomocou špeciálnej kozmetiky.

Pigmentácia a pehy

Jarné slnko sa často javí ako úplne neškodné. V skutočnosti však už do okolia emituje určité množstvo ultrafialového svetla, vďaka čomu sa na koži objavujú starecké škvrny a pehy. Samozrejme, pehy sú úplne neškodným javom, viacerí ľudia ich ale považujú za estetický problém.

Pigmentácia je však už hlbším problémom a je spojená s genetickými vlastnosťami, užívaním určitých liekov, niekedy sa prejaví aj počas tehotenstva. Ako sa týchto nedokonalostí zbaviť?

Túto otázku a jednoduché odstránenie škvŕn je potrebné prediskutovať a riešiť výhradne so skúseným dermatológom alebo profesionálnou klinikou.

Prípadne si vyberte krémy s ochrannými filtrami, alebo použite, ak nemáte alergie, bieliace masky, ktorými môžu byť aj citrónová či petržlenová šťava.

Zhoršenie akné

Na jar môžu čeliť problémom s akné nielen majitelia problematickej pleti. Prečo? Pod slnečnými lúčmi začínajú mazové žľazy pracovať intenzívnejšie, vďaka tomu prebytočný tuk upcháva cievy a na pokožke sa objavuje zápal.

Úspešnou liečbou akné preto bude tiež návšteva odborníka, no vyskúšať môžete aj mierny píling a dôkladné čistenie pleti ráno a pred spaním. Je lepšie sa vždy umyť čistou vodou alebo pleťovým  mliekom. Na chvíľu tiež vylúčte z každodennej starostlivosti  výrobky obsahujúce alkohol.

Kruhy a vačky pod očami

Ak nemáte chronické choroby a netrpíte nedostatkom spánku, potom môže byť takýto problém v jarnom a letnom období spojený s elementárnym nedostatkom vitamínov.

Tie môžete telu doplniť rôznymi spôsobmi. Dostupnými prípravkami, pobytom v prírode a na čerstvom vzduchu. Ale aj pravidelnou fyzickou aktivitou v pohodlnom fitness oblečení v kombinácii so zdravou stravou.

Je však potrebné zvoliť si vždy komplex viacerých vitamínov, ideálne s radami a pomocou odborníka, a brať to ako kurz. Pre pokožku majú osobitný význam napríklad vitamíny A a E. Pravidelne tiež používajte očné krémy, ktoré zosvetľujú pokožku a zmierňujú tieto nepríjemné opuchy.

Tak vyskúšajte, či to funguje a vašej pleti pomôže.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články