22.8 C
Bratislava

Recenzia 365.bank: Naše očakávania a skúsenosti

- Reklama -

Naše skúsenosti s 365 bankou od jej vzniku. Je to tradičná banka s mobilnou aplikáciou, ktorá má čo ponúknuť. Toto je naša niekoľkoročná skúsenosť s 365.bank

365.bank patrí pod Poštovú banku a svoju prevádzku spustila koncom roka 2018. 365.bank získala veľkú pobočkovú sieť už v lete 2021. Poštová banka je aktuálne stredne veľkou bankou. Či sa jej podarí získať mladších klientov záleží aj od aktuálnych služieb 365 banky.

Aj keď tvrdia, že bankový stredovek sa skončil, vrátili sa späť ku kamenným pobočkám. Používať môžeš služby banky, ako založenie, vedenie účtu, sporenie a žiadosti o pôžičku aj cez aplikáciu. Hypotéku alebo pôžičku pre podnikateľov vybavíte iba na pobočke.

My sme si účet vyskúšali a používame ho ako záložný účet, nie však hlavný.

Prvé dojmy a skúsenosti

Aj keď je 365.bank súčasťou Poštovej banky a funguje na jej bankovej licencii, v jej komunikácii to nevidno. Dokonca máš možnosť si vybrať, či chceš aby ti v komunikácii banka vykala alebo tykala.

Pre koho je banka určená?

Po viac ako trojročnej skúsenosti s bankou 365 môžeme aplikáciu odporúčať tomu, kto pracuje na Slovensku, necestuje často do zahraničia (ak cestuješ odporúčam mať aspoň Revolut alebo N26).

Aktuálne na pobočke poskytujú hypotéku s najnižším úrokom a mať tento účet ako alternatívu sa oplatí. Vhodná je na príjem výplaty, bežné platenie účtov, internetové nákupy, šetrenie a čerpanie výhod z programu peniaze s5. Dokonca ju hodnotíme lepšie ako zahraničnú banku mBank. Ak sa rozhoduješ medzi 365 a mBank, tak jednoznačne 365.

Ak nie si náročný na rýchlosť aplikácie banky (ktorá sa zlepšuje), nechceš za vedenie účtu platiť, ale chceš Slovenskú banku v Slovenskom jazyku, tak je 365.bank pre teba ideálna voľba.

Najväčším mínusom je rýchlosť aplikácie. Ale ako sme už spomenuli – zlepšuje sa. Podľa slov riaditeľa banky na tom pracujú a je badať skutočné zlepšenie (október 2021).

Založenie účtu v 365.bank

Účet na 365.bank prostredníctvom aplikácie si môže založiť iba občan SR s trvalým pobytom.

Založenie účtu je pomerne jednoduché a rýchle cez počítač, alebo priamo cez aplikáciu – odporúčame. My sme si založili cez aplikáciu. Prístup k účtu máš zároveň prostredníctvom aplikácie, ale aj štandardnou formou cez webstránku – Internet Banking 365 banky.

Účet v 365.bank je bez poplatku. Po zaregistrovaní dostaneš až 15 € na účet zadarmo. Pri založení stačí použiť kód: peter008693

Vydanie platobnej karty k účtu a jej doručenie je bezplatné. Doručenie trvalo do 7 dní.

Aké služby máš k účtu banky?

Používať môžeš bezplatný vedľajší účet s názvom Syslenie. Ide o sporiaci účet. Sporenie s názvom Syslenie je úročené až 3,65 % ročne. Sporenie funguje automaticky a nastavíš si len jej spôsob. Takéto sporeniu ponúkajú už všetky moderné banky. Nie je to preto nič špeciálne.

Zaokrúhľovanie pri platbe kartou.

To znamená, že ak urobíš nákup za 11,39 €, suma sa ti zaokrúhli na 12 €, a na Syslení ti automaticky pribudne 61 centov.

Druhá možnosť je Bezcentový účet. Pri každej platobnej operácii sa zostatok na účte zaokrúhli nadol. Suma v centoch sa automaticky pripíše na Syslenie. Syslenie si môžeš v appke skryť, aby ťa nasporené peniaze zbytočne nepokúšali. Nasporené peniaze máš stále dostupné a vybrať/presunúť ich môžeš kedykoľvek.

Prihlasovanie odtlačkom prsta, emodži alebo Face ID

Okrem PIN kódu na vstup do aplikácie môžeš aktivovať aj otlačok prsta. Pri voľbe emodži si môžeš vybrať pre vstup do aplikácie napríklad koláčik alebo ikonku kávičky. Odporúčame kombináciu Face ID a PIN.

Platby mobilom alebo hodinkami.

Bezkontaktné platby podporuje prostredníctvom služieb Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

Peniaze s5

V aplikácii si môžeš aktivovať zľavy u obchodníkov. Nevýhodou je, že sú štandardne deaktivované. Až po aktivovaní a nákupoch čerpáš výhody. Peniaze za tvoje nákupy, ktoré urobíš u vybraných obchodníkov v predchádzajúcom mesiaci ti automaticky pripíšu na tvoj účet v 365.bank 2x mesačne. Zaujímavé sú napríklad NAY zľava 3 %, Panta Rhei zľava až 10 %, AliExpress zľava 4 %, 101 Drogerie zľava 3 %, CCC zľava 3 %, Tesco online nákupy zľava 10 %, Notino zľava 2 %, Tescoma 5 % zľava, Powerlogy zľava 5 %, KetoDiet zľava 10 % a mnohé ďalšie.

Platobná karta k účtu

Vydaná karta je Mastercard a je chránená pri platbách na internete službou 3D-Secure. To znamená, že ak platíš na internete, príde ti bezpečnostná SMS na potvrdenie každej platby. Denné limity pri platbe kartou si môžeš v aplikácii nastaviť podľa seba. Môžeš si dokonca pri karte zablokovať internetové platby.

365 banka recenzia
365 banka recenzia / Zdroj: Relife.sk

Čakal som, že karta bude úplne biela, ale nie je.

Poplatky v 365 banke

Neplatíš nič čo bežne v banke používaš. Preto tu uverejníme len to, za čo platíš. Bude to tak jednoduchšie. Aktuálne poplatkyAktuálne poplatky.

 • Potvrdenie o vedení účtu a zostatku na Účte – papierové 5,00 €
 • Sprostredkovanie žiadosti Klienta o vrátenie platby 20,00 €
 • Prevydanie platobnej karty 10,00 €
 • Opätovné zaslanie PIN 5,00 €
 • Výber hotovosti z Bankomatu alebo POS-terminálu v akejkoľvek mene (okrem Bankomatov Poštovej banky a POS terminálov na Pošte) 2,50 €

Potvrdenia na žiadosť klienta

 • Potvrdenie o poskytnutých úveroch 50,00 €
 • o odvolaní žiadosti 50,00 €
 • Potvrdenie o výške zostatku pohľadávky 50,00 €
 • Iné potvrdenie na žiadosť klienta 50,00 €
 • Fixná úroková sadzba 5,00 % (% p. a.)

a naozaj, žiadne ďalšie poplatky pri úvere.

 • Poskytnutie úveru 0,00 €
 • Predčasné splatenie úveru 0,00 €
 • Mimoriadna splátka úveru 0,00 €
 • Zmena automatického inkasa mesačnej splátky 0,00 €
 • Vyhotovenie amortizačnej tabuľky 0,00 €
 • Vyhotovenie mimoriadneho výpisu 0,00 €

Pôžička v 365 banke

Poskytnutie pôžičky je bez poplatku. Požičať si od banky môžeš pohodlne z aplikácie od 300 do 20 000 € so splatnosťou od 3 do 96 mesiacov. RPMN je 5,12 %. Má to ale háčik. Musíš byť zamestnanec a pracovať v SR alebo byť dôchodca. Zatiaľ neposkytujú pôžičky živnostníkom a firmám cez aplikáciu. Musíš teda navštíviť pobočku.

Aplikácia 365.bank

Pre nás je dôležitá rýchlosť aplikácie. Pomalé načítavanie akejkoľvek aplikácie, používateľa odrádza. Tu hodnotíme aplikáciu mobilnej banky 365.bank ako najpomalšiu v celej Európe (Aktualizácia 2022: aplikácia je už podstatne rýchlejšia). Testovali sme mobilné banky ako N26, Revolut, Monese, mBank a fintech aplikácie služieb Curve, Wirex, Wise a všetky aplikácie sú rýchle.

Záver a hodnotenie banky 365.bank

Určite si vyskúšaj založenie bankového účtu 365.bank na vlastnej koži, lebo je lepšie raz nainštalovať, ako stokrát čítať. A okrem toho môžeš počas akcie získať peniaze zadarmo. Pri registrácii priamo odkaz na registráciu alebo kód v aplikácii peter008693. Ak prekúsneš fakt, že aplikácia 365.bank je trochu pomalšia a prečítal si odporúčania Pre koho je banka určená, choď do toho.

Pre nás je rýchlosť kľúčová a nemáme čas čakať, keď všetko ostatné v mobile je rýchle a jedna aplikácia sa vlečie. Vedenie 365.bank si musí uvedomiť, že v konkurencii sú kľúčové rýchlosť, bezpečnosť, UX, UI a transparentnosť. Len taká banka sa môže stať modernou bankou bez hraníc.

Výhody a nevýhody

+ založenie a vedenie účtu zadarmo

+ výbery z bankomatu zadarmo (Poštová banka)

+ platobná karta MasterCard

+ Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay

+ odmena pri odporúčaní (pokiaľ prebieha akcia)

+ Peniaze s5 / zľavy u obchodníkov

– pomalšia aplikácia ako konkurenčné

– iba pre občanov SR s trvalým pobytom

– hypotéka, pôžičky pre živnostníka iba na pobočke.

– aplikácia iba v SK jazyku

Zdroj: Relife, 365.bank / Kurátor: Petrém (Peter Miškus)
4/5 - (356 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články