20.1 C
Bratislava

Recenzia 365 bank: Naše očakávanie od banky a skutočnosť.

Zatiaľ jediná mobilná banka na Slovensku. Toto sú naše skúsenosti 365. od jej vzniku. Čoskoro 365.bank prevezme pobočkovú sieť Poštovej banky, a bude z nej opäť tradičná banka ako tie ostatné.

365.bank patrí pod Poštovú banku a svoju prevádzku spustila koncom roka 2018. 365.bank získa veľkú pobočkovú sieť už v lete 2021. Poštová banka je aktuálne stredne veľkou bankou. Či sa jej podarí získať mladších klientov záleži aj od aktuálnych služieb 365 banky.

Aj keď tvrdia, že bankový stredovek sa skončil, čoskoro sa vrátia späť ku kamenným pobočkám. Budeš môsť síce využiť ďalšie služby banky, ktoré doplnia, ale bude nutná návšteva kamennej pobočky.

My sme si účet vyskúšali a používame ho ako záložný účet, nie však hlavný. Prečo, to sa dozvieš nižšie.

Prve dojmy a skúsenosti

Aj keď je 365.bank súčasťou Poštovej banky a funguje na jej bankovej licencii, v jej komunikácii to nevidno. Dokonca máš možnosť si vybrať, či chceš aby ti v komunikácii banka vykala alebo tykala.

Pre koho je banka určená?

Po viac ako ročnej skúsenosti s bankou 365 môžem aplikáciu odporúčiť tomu, kto pracuje na Slovensku, necestuje často do zahraničia (ak cestuješ odporúčam mať aspoň Revolut alebo N26).

Ak nechceš riešiť hypotéku a mať tento účet ako alternatívu. Vhodná je na príjem výplaty, bežné platenie účtov, internetové nákupy, šetrenie a čerpanie výhod z programu peniaze s5.

Ak nie si náročný na rýchlosť aplikácie banky, nechceš za vedenie účtu platiť, ale chceš Slovenskú banku v Slovenskom jazyku, tak je 365.bank pre teba ideálna voľba.

Založenie účtu v 365

Účet na 365.bank si môže založiť iba občan SR s trvalým pobytom. Učet si môže založiť zatiaľ len fyzická osoba, nie právnická.

Založenie účtu je pomerne jednoduché a rýchle cez počítač, alebo priamo cez aplikáciu – odporúčame. My sme si založili cez aplikáciu. Prístup k účtu máš zároveň prostredníctvom aplikácie, ale aj štandarnou formou cez webstránku – Internet Banking 365 banky.

Účet v 365.bank je bez poplatku. Po zaregistrovaní dostaneš až 30 € na účet zadarmo. Vydanie platobnej karty k účtu a jej doručenie je bezplatné. Doručenie trvalo do 7 dní.

Aké služby máš k účtu 365 banky?

Používať možeš bezplatný vedľajší účet s názvom Syslenie. Ide o sporiací účet. Sporenie s názvom Syslenie je úročené až 3,65 % ročne. Sporenie funguje automaticky a nastavíš si len jej spôsob. Takéto sporeniu ponúkajú už všetky moderné banky. Nie je to preto nič špeciálne.

Zaokrúhľovanie pri platbe kartou.

To znamená, že ak urobíš nákup za 11,39 €, suma sa ti zaokrúhli na 12 €, a na Syslení ti automaticky pribudne 61 centov.

Druhá možnosť je forma Bezcentový účet. Pri každej platobnej operácii sa zostatok na účte zaokrúhli nadol. Suma v centoch sa automaticky pripíše na Syslenie. Syslenie si môžeš v appke skryť, aby ťa nasporené peniaze zbytočne nepokúšali. Nasporené peniaze máš stále dostupné a vybrať/presunúť ich môžeš kedykoľvek.

Prihlasovanie odtlačkom prsta, emodži alebo Face ID

Okrem PIN kódu na vstup do aplikácie môžeš aktivovať aj otlačok prsta. Pri voľbe emodži si môžeš vybrať pre vstup do aplikácie napríklad koláčik alebo ikonku kávičky. Odporúčame kombináciu Face ID a PIN.

Platby mobilom alebo hodinkami.

Bezkontaktné platby podporuje prostredníctvom služieb Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

Peniaze s5

V aplikácii si môžeš aktivovať zľavy u obchodníkov. Nevýhodou je, že sú štandardne deaktivované. Až po aktivovaní a nákupoch čerpáš výhody. Peniaze za tvoje nákupy, ktoré urobíš u vybraných obchodníkov v predchádzajúcom mesiaci ti automaticky pripíšu na tvoj účet v 365.bank 2x mesačne. Zaujímavé sú napríklad NAY zľava 3 %, Panta Rhei zľava až 10 %, AliExpress zľava 4 %, 101 Drogerie zľava 3 %, CCC zľava 3 %, Tesco online nákupy zľava 10 %, Notino zľava 2 %, Tescoma 5 % zľava, Powerlogy zľava 5 %, KetoDiet zľava 10 % a mnohé ďalšie.

Platobná karta k účtu

Vydaná karta je Mastercard a je chránená pri platbách na internete službou 3D-Secure. To znamená, že ak platíš na internete, príde ti bezpečnostná SMS na potvrdenie každej platby. Denné limity platby kartou si môžeš v aplikácii nastaviť podľa seba, prípadne si môžeš pre kartu internetové platby zablokovať.

365 banka recenzia
365 banka recenzia / Zdroj: Relife.sk

Čakal som, že karta bude úplne biela, ale nie je.

Poplatky v 365 banke

Neplatíš nič čo bežne v banke používaš. Preto tu uverejníme len to, za čo platíš. Bude to tak jednoduchšie.

 • Potvrdenie o vedení účtu a zostatku na Účte – papierové 5,00 €
 • Sprostredkovanie žiadosti Klienta o vrátenie platby 20,00 €
 • Prevydanie platobnej karty 10,00 €
 • Opätovné zaslanie PIN 5,00 €
 • Výber hotovosti z Bankomatu alebo POS-terminálu v akejkoľvek mene (okrem Bankomatov Poštovej banky a POS terminálov na Pošte) 2,50 €

Potvrdenie na žiadosť klienta

 • Potvrdenie o poskytnutých úveroch 50,00 €
 • Potvrdenie o odvolaní žiadosti 50,00 €
 • Potvrdenie o výške zostatku pohľadávky 50,00 €
 • Iné potvrdenie na žiadosť klienta 50,00 €
 • Fixná úroková sadzba 5,00 % (% p. a.)

a naozaj, žiadne ďalšie poplatky pri úvere.

 • Poskytnutie úveru 0,00 €
 • Predčasné splatenie úveru 0,00 €
 • Mimoriadna splátka úveru 0,00 €
 • Zmena automatického inkasa mesačnej splátky 0,00 €
 • Vyhotovenie amortizačnej tabuľky 0,00 €
 • Vyhotovenie mimoriadneho výpisu 0,00 €

Pôžička v 365 banke

Poskytnutie pôžičky je bez poplatku. Požičať si od banky môžeš pohodlne z aplikácie od 300 do 10 000 € so splatnosťou od 3 do 96 mesiacov. RPMN je 5,12 %. Má to ale háčik. Musíš byť zamestnanec a pracovať v SR alebo byť dôchodca. Zatiaľ neposkytujú pôžičky živnostníkom a firmám.

Aplikácia 365.bank

Pre nás je rýchlosť aplikácie dôležitá. Pomalé načítavanie akejkoľvek aplikácie používateľa odrádza. Tu hodnotíme aplikáciu mobilnej banky 365.bank ako najpomalšiu v celej Európe. Testovali sme mobilné banky ako N26, Revolut, Monese, fintech aplikáciu služby Curve a všetky tieto sú rýchle. Jedine sklamanie v rýchlosti / odozve máme u 365.bank.

Záver a hodnotenie banky 365.bank

Určite si vyskúšaj appku 365.bank na vlastnej koži, lebo je lepšie raz nainštalovať,
ako stokrát čítať. A okrem toho dostaneš aj peniaze zadarmo. Pri registrácii priamo odkaz na registráciu alebo kód v aplikácii peter008693. Ak prekúsneš fakt, že aplikácia 365.bank je pomalá a už spomínané odporúčania Pre koho je banka určená, choď do toho.

Ak preferuješ rýchlosť a odozvu aplikácie, kašli na 365.bank. Pre mňa je rýchlosť kľúčová a naozaj nemám čas čakať, keď všetko ostatné v mobile je rýchle. Jednoducho toto je dôležité a vedenie 365.bank si musí uvedomiť, že v konkurencii sú kľúčové rýchlosť, kvalita, komfort, transparentnosť. Len taká banka sa môže stať modernou bankou bez hraníc.

Výhody a nevýhody

+ založenie a vedenie účtu zadarmo

+ výbery z bankomatu zadarmo (Poštová banka)

+ platobná karta MasterCard

+ Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay

+ Odmena pri odporúčaní

+ Peniaze s5 / zľavy u obchodníkov

– pomalá aplikácia

– iba pre občanov SR s trvalým pobytom

– iba pre fyzické osoby

 

Zdroj: Relife, 365.bank Kurátor: Petrém
- Reklama -

Ak si našla/našiel v článku chybu alebo máš pripomienku, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -