14 C
Bratislava

Prečo nosiť slnečné okuliare?

- Reklama -

Na slnečné okuliare sa obyčajne pozeráme ako na módny doplnok. A aj keď nie je pochýb o tom, že sú neoddeliteľnou súčasťou nášho šatníka, slúžia tiež ako dôležitá pomôcka na ochranu zdravia našich očí. Ponúkame vám 5 často prehliadaných dôvodov prečo nosiť slnečné okuliare.

UV ochrana

Mnohí z vás viete, aké škody môže slnečné UV žiarenie spôsobiť na pokožke, no rovnako môže poškodiť i vaše oči, ak ste vystavení jeho veľkému množstvu. Chrániť oči je skutočne ľahké, a to pomocou slnečných okuliarov, ktoré poskytujú ochranu proti UV žiareniu. Hľadajte pár, ktorý blokuje 100 % UVB aj UVA žiarenia, ako sú napríklad kvalitné slnečné okuliare Fendi. Označenie by malo byť „UV400“ alebo „100 % UV ochrana“.

Nepodceňujte rakovinou kože a očí

Len málo ľudí vie, že rakovina môže postihnúť pokožku okolo ľudského oka alebo nádory môžu vzniknúť priamo v oku. Takéto druhy rakoviny kože alebo samotného oka sú spojené s nadmernou expozíciou UV žiarenia. Tkanivo očného viečka a tkanivo okolo očí je veľmi tenké a citlivé, preto môže byť jedným z najnáchylnejších miest na rakovinu kože. Ak ale nosíte slnečné okuliare, ktoré navyše filtrujú škodlivé modré svetlo, budete dostatočne chránení pred UVA a UVB žiarením, čím môžete výrazne znížiť riziko.

Slnečné okuliare - polarizačne
Slnečné okuliare – polarizačne / Zdroj: Unplash

Vďaka slnečným okuliarom budete vyzerať mladšie

Okrem skutočnosti, že vďaka štýlovým slnečným okuliarom sa budete cítiť atraktívnejší, môžu vás skutočne omladiť. Jedným z dôvodov je to, že tým, že chránite svoje oči pred škodlivými UV lúčmi, chránite aj jemnú pokožku okolo nich, čo môže znamenať menej vrások okolo očí a mladší vzhľad.

Lepšia viditeľnosť

Keď sa ocitnete na slnku, môže to spôsobiť oslnenie, kvôli ktorému žmúrite, cítite sa nepríjemne a slzia vám oči. Nosenie slnečných okuliarov vám preto môže spríjemniť pobyt na slnku, a tiež zvýšiť bezpečnosť pri jazde. Niektorých ľudí začne na slnku bolieť hlava alebo majú migrénu, akonáhle sú vystavení slnečnému žiareniu bez slnečných okuliarov. Iní pociťujú únavu a namáhanie očí, keď trávia čas na prudkom slnku. Ak nosíte slnečné okuliare Fendi, predídete týmto bolestivým epizódam a užijete si pekný deň vonku.

Okuliare vám môžu pomôcť chrániť oči pred živlami, ako aj pred modrým svetlom z počítača.

Okuliare na modré svetlo
Okuliare na modré svetlo / Zdroj: Drew Graham – Unplash

Keď vyjdete von, vaše oči môžu poškodiť okrem slnka aj iné živly. Sneh, prach, piesok a vietor sú všetky možné riziká pre váš zrak. Nosenie slnečných okuliarov na slnku by malo byť zvykom, najmä preto, že slnečné lúče sú čoraz intenzívnejšie. Dôležitým typom ochrany je aj ochrana vašich očí pred žiarením modrého svetla z počítača pomocou okuliarov Duos.

Ak nie ste zvyknutí nosiť počas slnečných dní kvalitné slnečné okuliare, máte niekoľko dobrých dôvodov, prečo s tým ihneď začať.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Anmitsu / Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články