-1 C
Bratislava

Čo sa oplatí ťažiť?

Ktorá kryptomena je zisková? Londýnsky hard fork (EIP-1559) ovplyvní ťažbu Etherea (ETH) tak ako ju poznáme. Je tu ale kryptomena, ktorá bude fungovať aj naďalej spôsobom proof of work. Netreba sa preto hneď zbavovať grafických kariet.

Oplatí sa ťažiť Ravencoin?

Kryptomena Ravencoin bol vždy v ziskovosti na druhom mieste. Po tom ako prejde k upgradu Etherea na v. 2 bude RVN na prvom mieste. Pochopiteľne bude možné ťažiť aj iné kryptomeny, tak ako dnes.

Väčšina ťažiarov Etherea sa časom presunie na ťažbu Ravencoinu. Aspoň tak predpokladáme. Čo sa oplatí ťažiť a s akou ziskovosťou ti vypočíta krypto kalkulačka.

Stačí zadať k príslušnej grafickej karte počet a nižšie ti vypočíta profitabilitu. Dennú a po rozkliknutí na danú mincu aj týždenný a mesačný odhad (12. 8. 2021).

Čo sa oplatí ťažiť
Čo sa oplatí ťažiť / Zdroj: screenshot

Napr. pri siedmych grafických kartách (GPU) modelovej rady Nvidia 2080 Ti máš ziskovosť 37,82 USD/deň. Čo je mesačný príjem 1 134,52 dolárov bez odpočítania nákladov na energiu. Jednoznačne sa oplatí ťažiť. Aktuálna cena Ravencoinu.

Hodnota kryptomeny Ravencoin
Hodnota kryptomeny Ravencoin / Zdroj: Coinmarketcap

Najviac ťažiarov altcoinov je zatiaľ na Ethereu

Čo sa ťaží najviac si môžeš pozrieť tiež. Nižšie je vidieť, že zatiaľ dominuje podľa celkového hashratu kryptomena Ethereum (13. 8. 2021).

Čo sa ťaží najviac
Čo sa ťaží najviac / Zdroj: screenshot

Vývoj ceny RVN zaznamenal v poslednom obdobý rast o viac ako 80%. Ako ťažiť Ravencoin aj s návodom si prečítaj v našom ďalšom článku.

Zdroj: relife.sk / Autor: Petrem
4.9/5 - (17 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

Najčítanejšie