14.8 C
Bratislava

Platobné brány, ktoré vhodné pre tvoj biznis

- Reklama -

Ktoré sú pre obchodníka tie najvhodnejšie? Platobné brány majú byť jednoduchým spôsobom na realizovanie platieb od zákazníkov. Pomocou platobných brán môžeme odosielať a prijímať platby online. Aká je ich budúcnosť.

To, ktorého poskytovateľa si vybrať záleží od tojich očakávaní. Naše hodnotenia zohladnutie niekoľko faktorov: Jednoduchosť implementácie, škálovateľnosť, mobilné platby, platby na jeden klik, poplatky za transakcie a vedenie, bezpečnosť, známosť platformy a jeho využitie vo svete, akceptácia kariet a mien. A toto je zoznam top platobných brán podľa Relife.sk

Ak sa chystáš predávať v zahraničí, je ideálne zvoliť bránu, ktorá podporuje cudzie jazyky a cudziu menu.

Stripe

Aktuálne najlepší spôsob na príjmanie platieb. Vhodná aj pre náročného predajcu. Nevýhodou môže byť technická znalosť pri implementácii platobnej brány do systému eshopu. Hlavný rozdiel medzi touto službou a mnohými ďalšími je, že nejde o hotové riešenie. Namiesto toho ti je k dispozícii rad flexibilných nástrojov na prispôsobenie tvojich vlastných platobných procesov.

Stripe - platobná brána, skúsenosti
Stripe – platobná brána

Má vstavané API a vývojárske nástroje. Mobilné platbyfakturácia predplatného a platba jedným kliknutím (čo je budúcnosť nakupovania). Podporuje celý rad vývojových jazykov vrátane Ruby, Python, PHP a Java.

Podporujú Apple Pay, AlliPay, GooglePay, GrabPay a Microsoft Pay. Mobilné platby sú v Stripe samozrejmosťou.

Stripe ponúka obchodníkom so sídlom v Európe osobitnú výhodu, pretože poplatky za spracovanie kariet pre európske karty sú 1,4% + 20c za transakciu. V prípade neeurópskych kariet sú poplatky za spracovanie štandardnejšie 2,9% plus 0,30 USD za poplatok. Pre potreby väčšieho objemu má navyše prispôsobený plán s množstevnými zľavami.

Adyen

Adyen platformu používajú spoločnosti ako Uber, Spotify, Microsoft a eBay na vybavovanie obchodných a zákazníckych transakcií.

Adyen - platobna brána, skúsenosti
Adyen – platobna brána

Spoločnosť Adyen (holandská spoločnosť) nielenže akceptuje viac ako 250 platobných metód a 150 globálnych mien, ale umožňuje ti analyzovať údaje o transakciách, aby si mohol ťažiť z údajov, vďaka ktorým sa dozvieš, ako sa tvoji zákazníci správajú. Nevýhodou je, že poplatky za spracovanie sa líšia podľa spôsobu platby. Cenová štruktúra poplatkov je teda zložitejšia.

PayPal

Mnoho kupujúcich už síce má účty PayPal ale majú pre obchodníkov vysoké poplatky. Nevýhodou teda je, že nakupujúci musí mať založený účet na PayPal. Umožňuje ti prijímať kreditné karty vrátane Amex a Visa. Platobná brána sa najviac používa na eBay. Treba poznamenať, že do roku 2020 prestane byť hlavnou platobnou možnosťou pre eBay (keďže spoločnosť prechádza na Adyen – hoci PayPal bude stále ponúkaný ako voliteľná platobná služba).

PayPal - platobná brána, skúsenosti
PayPal – platobná brána

Spracovanie kariet cez Adyen je spoplatnené sumou 2,9% za transakciu bez mesačných poplatkov, čo je ideálne riešenie pre obchodníkov s menším objemom.

Klarna

Klarna (švédska banka, ktorá poskytuje online finančné služby) je aktuálne dosť populárna v Nemecku umožňuje okrem platieb uskutočniť nákup a zaplatiť zaň neskôr. Aplikácia Klarna umožňuje rozdeliť jednoducho platby napríklad na 4 splátky. Pri spôsobe splácania, ktorý si zákazník vyberie, môže mať ale účtované poplatky a úroky.

Klarna - platobná brána, skúsenosti
Klarna – platobná brána

Vybavenie tejto služby pre eshop je zdĺhavé, čo je aktuálne jej nevýhoda.

A čo GoPay, 24pay alebo TrustPay?

Aktuálne tieto platobné brány nezaraďujeme ako odporúčané. GoPay, 24pay alebo TrustPay majú veľa poplatkov a aj mesačné poplatky za vedenie brány sú vysoké.

Zdroj: Relife.sk Kurátor: Petrem
4.8/5 - (11 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články