22.8 C
Bratislava

Neoberajte sa s príchodom zimy o komfort čerstvého vzduchu

- Reklama -

Kvalitu vzduchu, ktorý dýchame, je voľným okom a inými senzormi tela posúdiť ťažké. Až bolesti hlavy, sucho v ústach a upchatý nos nám zrazu môžu prezradiť, že to s hodnotami ovzdušia až tak ideálne nie je. Prečo sa to deje? Ako si aj v zime a bez obáv z otvoreného okna užívať komfort ideálnej atmosféry?

Ako asi všetci veľmi dobre vieme, ideálny vzduch na ľudské dýchanie obsahuje 21 % kyslíka, 78 % dusíka, 0,9 % argónu a 0,11 % ďalších plynov. V priemyselných mestách môže koncentrácia kyslíka klesnúť na 20 %, zatiaľ čo v prírode si jeho potrebné hladiny môžete doplniť bez najmenších problémov a zbaviť sa nejednej zdravotnej komplikácie.

Naopak, dlhodobejší deficit kyslíka sa u človeka prejaví veľmi rýchlo. Bunky pracujú pod svoju kapacitu a proces ich starnutia sa zrýchľuje. A pritom stačí tak málo, aj v zime nechať na oknách pevné siete proti hmyzu a pravidelne cez ne vetrať.

Ako ovplyvňuje kyslík naše telo?

  • zlepšuje pleť;
  • zvyšuje mentálny výkon, zlepšuje pamäť a pozornosť;
  • zvyšuje fyzickú a sexuálnu aktivitu;
  • čistí krv, posilňuje imunitu, zabraňuje vzniku všetkých typov chorôb;
  • pomáha zbaviť sa bolestí hlavy, migrény, depresie, nespavosti, znižuje pocity úzkosti a beznádeje;
  • terapeutický účinok pri chronických zápaloch pečene v dôsledku dlhodobého užívania alkoholu;
  • podporuje rýchle obnovenie sily aj pri nedostatočnom spánku;
  • spaľuje tuky, čo prispieva k chudnutiu;
  • je nevyhnutný na liečbu a rehabilitáciu infarktu myokardu,
  • pomáha liečbe a prevencii chronickej bronchitídy, astmy, akútneho a chronického respiračného zlyhania, epilepsie, roztrúsenej sklerózy a diabetes mellitus.

Jednoducho povedané, o koľko lepšie by sme sa cítili, o koľko rýchlejšie by nás krátky spánok naplnil energiou, ako hladko by sa nám pracovalo, keby sme stále – doma alebo v práci mali skvelú príležitosť naplniť pľúca lahodným a čistým vzduchom.

Cirkulácia vzduchu a vetranie je základ vášho pohodlia po celý rok

Aby ste sa doma počas spánku alebo zábavy s rodinou cítili dobre, môžete izolovať svoj interiér špeciálnou akustickou penou a o súkromie a nerušené príjemné sny bude postarané. Dobrá akustická izolácia nezmenší obytnú plochu miestnosti a pritom ju dokonale izoluje od nepríjemných zvukov z ulice alebo od susedov.

Veľmi jednoduchým spôsobom, ako navodiť v domácnosti správnu atmosféru, je aj vetranie. To môžete riešiť rekuperáciou alebo častejšie otvorenými oknami, cez ktoré sa k vám vďaka moderným vonkajším žalúziám nedostane žiadny neželaný hosť.

Takéto žalúzie sú nielen praktické, ale aj neuveriteľne krásne. Ich pevná konštrukcia a systém je schopný chrániť priestory nielen pred slnečnými lúčmi a teplom, ale aj vlámaním ešte lepšie ako bežné okenné mriežky, ktoré pôsobili na oknách príliš desivo.

Aj tu môžete oceniť ich vysoké zvukovoizolačné vlastnosti, vďaka ktorým bude hluk z ulice k vám domov prichádzať v minimálnom množstve. Máte tiež možnosť ušetriť na kúrení a v lete si užívať príjemný chládok.

Tak to s nimi skúste a uvidíte, že spokojná bude celá vaša rodina.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články