13.9 C
Bratislava

Alternatívne vianočné posolstvo kráľovnej Alžbety

- Reklama -

Kam nás technológie dovedú? Digitálne vytvorená verzia kráľovnej prinesla alternatívne vianočné posolstvo Channel 4 a prináša varovanie pred nebezpečnými dezinformáciami a falošnými správami.

Zdá sa, že umelo vykreslená panovníčka zdieľa svoje myšlienky o odchode vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu, ako aj o škandále okolo princa Andrewa a jeho vzťahu k odsúdenému sexuálnemu delikventovi Jeffreymu Epsteinovi.

Falošná kráľovná

Falošná kráľovná, ktorú hrá herečka Debra Stephenson, bude tiež vidieť tanečnú rutinu TikTok a odhalí svoju záľubu.

„V BBC som nebola vždy schopná hovoriť na rovinu a zo srdca. Som vďačný kanálu 4, že mi dal príležitosť povedať čokoľvek, čo sa mi páči, bez toho, aby mi niekto vkladal slová do úst. “

Technológia Deepfake sa v posledných rokoch stáva čoraz rozšírenejšou a pomocou nej sa dá vytvoriť videoobsah významných osobností – predovšetkým bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu.Na konci videa budú zobrazené umelo vytvorené kulisy, ktoré zmiznú, aby odhalili zelenú obrazovku použitú na výrobu pozadia Buckinghamského paláca, a ukážu, že v skutočnosti bola kráľovná pani Stephenson.

Mnoho monarchistov vyjadrilo svoje rozhorčenie nad touto myšlienkou na sociálnych sieťach a označilo ju za „neúctivý“ spôsob zaobchádzania s kráľovnou. „Ako sa opovažujú,“ tweetoval vodca strany Brexit Nigel Farage.

Riaditeľ programov na Channel 4 Ian Katz však tvrdí, že alternatívna správa tohto roku bola navrhnutá tak, aby slúžila ako „silná pripomienka“ dezinformácií. „Technológia Deepfake je desivou a novou hranicou v boji medzi dezinformáciami a pravdou,“ uviedol.

„Alternatívna vianočného posolstva tohto roku, ktorú zjavne predniesla jedna z najznámejších a najdôveryhodnejších postáv v krajine, je silnou pripomienkou toho, že už nemôžeme dôverovať vlastným očiam.“

Ako sa natáčal deepfake kraľovnej

Video, ktoré vo Framestore vytvorili kreatívci so špeciálnymi efektmi, režíroval William Bartlett. „S Channel 4 sme chceli vytvoriť sekvenciu, ktorá je, dúfajme, natoľko zábavná, že ju uvidí veľa ľudí, a bude tak šíriť skutočné posolstvo, že obrazom nemožno vždy dôverovať,“ uviedol režisér.

Alternatívne vianočné posolstvo kanála 4 sa vysiela súčasne s BBC, ktoré vysielalo oficiálne každoročné televízne posolstvo kráľovnej pre národ.

Zdroj: YouTube, Independent, Kurátor: Petrém (relife.sk)

5/5 - (2 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články