17.7 C
Bratislava

Zistite, ako by mala vyzerať denná starostlivosť o pokožku tváre

- Reklama -

Každá žena sníva o krásnej a žiarivej pleti. Upravená pokožka je výkladnou skriňou a jedným zo základných atribútov atraktívnej ženy. Jej vzhľad ovplyvňuje veľa faktorov, vrátane správnej starostlivosti a hydratácie. Pozrime sa na to, ako by mala vyzerať každodenná starostlivosť o vašu pleť.

Starostlivosť podľa typu pokožky

Správna starostlivosť o pokožku by mala byť primárne založená na tom akým typom pleti sme obdarené. Môže ísť o normálnu, suchú, mastnú alebo zmiešanú pleť. Vďaka správnej analýze typu vašej pleti si budete môcť zvoliť tú správnu kozmetiku pre starostlivosť a zmeniť svoje návyky, ktoré zlepšia stav vašej pokožky, vďaka čomu sa budete cítiť istejšie. Kozmetika ako napríklad pleťová voda, krémy alebo sérum, by preto mala byť odpoveďou na všetky vaše problémy a nedokonalosti.

Čistenie pleti dvakrát denne

Jedným z najdôležitejších rituálov patriacich k základnej starostlivosti o seba je dôkladné čistenie pleti. Jej čistením odstránite z povrchu pokožky nečistoty, zvyšky make-upu, pot a maz. Na zabezpečenie dôkladného vyčistenia pleti stojí za to aspoň raz za týždeň použiť aj peeling alebo čistiacu masku. Po použití peelingu získa vaša tvár krajšiu a žiarivejšiu farbu, pretože intenzívny peeling účinne zlepšuje jej prekrvenie a pokožka je tiež perfektne pripravená na ďalšie procedúry.

Každodenná hydratácia pleti

Jedným zo spôsobov ako dodať vašej pleti dostatočnú hydratáciu je pitie vody. Denne by ste mali vypiť najmenej 1,5 litra vody, najlepšie citrónovej, ktorá je zdrojom vitamínu C. Taktiež bez denného krému je vaša starostlivosť o pleť neúplná. Vaša pokožka potrebuje oveľa viac než len čistenie pleťovou vodou, gélom alebo peelingom, potrebuje poriadnu dávku vlhkosti a živín, ktoré jej dodá ten správny denný krém.

Extra starostlivosť o vašu pleť

Ak chcete vašej pokožke dopriať extra starostlivosť môžete využiť hydratačné séra, ktoré sa využívajú proti vysušeniu a tiež pôsobia aj na zadržiavanie vlhkosti. Sérum sa dá použiť aj na potlačenie prejavov starnutia, napnú pleť a zmiernia výskyt jemných vrások.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články