8.8 C
Bratislava

Čo je Flipper Zero, čo dokáže a ako sa chrániť?

- Reklama -

Je to „hekerský“ bezpečnostný nástroj, ktorý sa používa na odchytávanie a analýzu bezdrôtových sietí. Malé prenosné zariadenie, ktoré umožňuje monitorovať a zachytávať bezdrôtové siete, ako sú Bluethooth, Wi-Fi, RFID, NFC signál v reálnom čase.

Flipper Zero môže dobre slúžiť, ale vieš pomocou neho spôsobiť aj škodu. Jednoduchým spôsobom dokážeš skenovať a identifikovať rôzne vstupy, ako sú platobné karty, čipy a čítačky, vysielaný signál.

Jeho cena s poštovným sa pohybuje od 200 EUR.

@oneofakidd mischievous #flipperzero #target #hack #tv #fyp #fypage #christmas ♬ Electric Zoo – Spongebob Squarepants

@android_infosecurity Brute-forcing app’s PIN protection using Flipper Zero as BadUSB. This app protects using PIN code, access to particular apps – in this case, the Instagram. 👉If you decide to use such an app lock protector, make sure not to use easy to guess and common passwords. If you are a developer, I advise you to implement a brute-force protection that includes timeout after few incorrect entered passwords. . . . . . #password #rickroll #rubberducky

@android_infosecurity Think like a Mobile Hacker part 2 For more content, check my Instagram 👆

Je to scam?

Aj keď sa môže zdať toto zariadenie ako neuveriteľné a dostupné takmer pre každého, nie je to scam. Je to skutočné zariadenie. Dokážeš s ním čítať platobné karty, kopírovať prístupove karty. Odchytávaním signálov dokážeš otvárať garážové brány a závory. Somozrejmosťou je vypínanie TV a projektorov.

Čo je Fliiper zero a ako funguje?
Čo je Fliiper zero a ako funguje? / Zdroj: relife.sk

Všetky užitočné scripty a firmware na Flipper Zero.

Ako sa chrániť proti Flipper Zero?

Pre ochranu proti Flipper Zero, odporúčame nasledujúce:

  1. Používať silné heslo a pravidelne ho meniť.
  2. Nenechávať bez dozoru notebook a mobil na verejných alebo zdanlivo súkromných miestach.
  3. Nenechávať bez dozoru peňaženku, platobné karty, vstupné karty, bezkontaktné vernostné karty.
  4. Nepoužívaj rovnaké heslo pre viac účtov.
  5. Neposielaj dôverné informácie cez cudzie a nezabezpečené siete.
  6. Ak pracuješ s dôvernými informáciami na počítači, používaj pevné pripojenie na internet (nie Wi-Fi), alebo zdieľané dáta od svojho operátora.
  7. Ak v mobile zadávaš platobné údaje, pracuješ s dôvernými informáciami, používaj dáta svojho operátora. Nie verejné siete.
  8. Používaj antivírový softvér.
  9. Automaticky aktualizuj operačný systém a aplikácie.
  10. Vyhni sa stiahnutiu neznámych súborov a odkazov.
Flipper Zero, Slovensko
Flipper Zero, Slovensko / Zdroj: relife.sk

Pokiaľ nosíš pri sebe platobnú kartu, tak ich maj pri sebe aspoň dve. Zariadenie čítajúce bezkontaktné karty bude mať ťažšie naskenovať kartu, alebo ju nenaskenuje vôbec. Je to preto lebo do zariadenie idú dva vstupy a zariadenie nevie, ktoré ma vybrať a skenovanie neprebehne. Sú ale zariadenie, ktoré dokážu vybrať a odchytiť iba jednu.

Je používanie Flipper zero legálne?

Flipper Zero sa môže používať ako nástroj pre bezpečnostných expertov a etických hackerov pri testovaní a identifikácii bezpečnostných chýb v sieťových zariadeniach. Rovnako ako iné nástroje na zlepšenie bezpečnosti, môže byť aj toto zariadenie zneužité na neetické účely, ako napríklad na sieťové útoky na zariadenia alebo na krádež dát. Je dôležité takéto nástroje používať s opatrnosťou.

Legalita používania Flipper Zero sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho použitia a krajiny. V niektorých krajinách môže byť použitie nástroja na testovanie vlastnej siete alebo zariadení bez súhlasu vlastníka legálne. Avšak, použitie nástroja na útok na cudzie siete alebo zariadenia už môže byť nelegálne a sankcie ťa neobídu.

Ako zachrániť zmazané dáta?

Môže sa stať, že útočník vzdialene zmaže vaše dáta, alebo ich inak poškodí. Jedinou možnosťou je, pokúsiť sa ich obnoviť.

Záchrana dát je proces obnovy dát z poškodeného pamäťového média, keď už dáta nemôžu byť prečítané normálnym spôsobom. Tento proces sa zameriava na obnovenie a získanie stratenej, poškodenej alebo nedostupnej informácie zo zariadení, ako sú interné a externé pevné disky (HDD, SSD), USB kľúče, CD, DVD, magnetické pásky a RAID polia.

Zdroj: relife.sk, Autor: @Petrém
4.7/5 - (498 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články