17.7 C
Bratislava

Air Bank: I banku můžete opustit

- Reklama -

Skúsenosť s Air Bank, ktorá nepoteší ak obchoduješ s kryptomenami. Možno si už postrehol upozornenie pri zadaní platby na kryptoburzy. Podľa Air Bank sú dôvodom nové pravidlá prevencie prania špinavých peňazí korešpondenčnej banky Raiffeisen Bank International, ktorá banke platby technicky zabezpečuje a momentálne ich aj blokuje.

Takže ak by si poslal takúto platbu, aj keď vieš, že sa nedostane na cieľový účet, musel by si zbytočne čakať aj pár dní, kým sa ti peniaze vrátia. Air Bank tvrdí, že zatiaľ nemajú rýchle riešenie, ani nevie, či ho nájdu, pretože všeobecne ide o nový trend sprísňovania týchto obchodov nielen v Európe. Kto chce, hľadá spôsob. Kto nechce, hľadá dôvod.

Air Bank blokuje platby na burzy s kryptomenami

Tvrdiť, že dôvodom posielania peňazí na burzy je prevencia prania špinavých peňazí je nezmysel. Odosielateľ platby je v tomto prípade predsa jasne identifikovaný a to vrátane celej platobnej histórie. Od banky je to iba slabý argument, lebo iné banky posielanie umožňujú.

Air Bank rozhoduje kam môžeš a nemôžeš peniaze poslať

Je to smutné že banka určuje kde človek môže a nesmie posielať svoje peniaze. Tento fakt je dôkazom, že centralizované financie nemajú budúcnosť. Banky 21. storočia, ktoré chcú uspieť na trhu predsa nemôžu regulovať kam môže vlastník účtu peniaze posielať. V podstate môžeme byť radi. Je to neodvratný koniec tradičných bánk.

Peniaze sú len peniaze a banka je miesto na ich správu

Proti bankám, ktoré sa zachovajú voči svojím klientom tak ako Airbank, neostáva nič iné ako takúto banku opustiť a vymeniť za progresívnejšiu a modernejšiu.
Airbank tak nemôžeme nazvať inak ako – a prepáčte za výraz, že je to socialistická banka, ktorá na trhu financií nemá čo hľadať.

Blacklist bank

Najčastejšími dôvodmi zaradenia banky na čiernu listinu sú nezákonné, neetické alebo neobvyklé kroky. Toto sú banky, ktoré blokujú posielanie prostriedkov na burzy s kryptomenami.

Air Bank (Raiffeisen Bank International blokuje transakcie banky Airbank)

„V obecné rovině nedochází k blokování transakcí s kryptoburzami, ale Raiffeisenbank CZ se striktně řídí legislativou ČR a předpisem RBI, která považuje tyto transakce za značně rizikové. Proto jsou veškeré transakce tohoto druhu součástí monitoringu – a v případě zjištění podezřelých informací je postupováno v souladu se zákonem č. 253/2008,“ povedala Tereza Kaiseršotová z tlačového oddelenia Raiffeisenbank.

Referencie Air Bank

Klienti banky Air Bank sú pávom nahnevaní:

Bohužel, toto je pro mě důvod vaši banku přestat zcela využívat. Sice je hezké, že to není přímo vaše chyba, ale to mě jako klienta bohužel nezajímá. Nechci být u banky, kde jsem jakkoli omezován při nakládání s mými, poctivě vydělanými a zdaněnými, penězi.

Jsem u Vás skoro od začátku… Tenkrát jsem byl moc rád, že jsem konečně našel banku, která funguje, je pro lidi, vstřícná a hlavně jiná… Vše za ty roky jste poslali do prde..

Ok, zítra se uvidíme na pobočce končíme spolu.

Tak s vami jsem skoncil. A doporucim kazdemu at udela to same!

Zdroj: relife.sk
4.9/5 - (13 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články