12.2 C
Bratislava

Ako zlepšiť pamäť a koncentráciu? Vyskúšali sme a tu sú naše skúsenosti

- Reklama -

Ako sa sústrediť a dosiahnuť aby mohol náš mozog pracovať naplno? Vyskúšali sme niečo čo nám pomohlo počas náročných dni v práci a pred skúškami. Zisti aj ty ako zlepšiť pamäť.

Ako ti šesť prírodných nootropík môže zlepšiť pamäť a koncentráciu?

Prinútiť svoj mozog pracovať na 100% je častokrát otázkou disciplíny a cviku. Niekedy však ani silná vôľa nestačí. Pomôcť zlepšiť kognitívne schopnosti však môžu aj tzv. prírodné nootropiká. Čo to je a ako fungujú?

Sú spôsoby, ktoré pomáhajú zlepšovať kognitívne funkcie. Používajú sa naprieč celým svetom na zvýšenie kreativity, sústredenia alebo pamäti. Zároveň pomáhajú znižovať stres, únavu a vplývajú na celkovú pohodu.

Prírodné nootropické doplnky stravy pozná ľudstvo už celé stáročia.

Pro Brain a jeho výhody. Ako zlepšiť pamäť
Ako zlepšiť pamäť / Zdroj: relife.sk

Viacero prvkov ako je ginkgo biloba alebo zelený čaj, sa v tradičnej čínskej medicíne používa na liečbu rôznych ochorení. Nie je to iba Čína, ale napríklad v Škandinávii konzumovali Vikingovia Rozchodnicu ružovú ako prevenciu voči únave.

6 základných nootropík, ktoré pomáhajú zlepšovať pamäť a koncentráciu

Ženšen

Podporuje imunitu, rekonvalescenciu a tvorbu krvi. Má antimutagénny, protizápalový a protirakovinový účinok. Z nootropického hľadiska má tiež svoju dôležitú úlohu. Pomáha zlepšovať mentálnu výkonnosť, zvyšovať odolnosť voči stresu a náročným vonkajším podmienkam.

Ginkgo biloba

Patrí medzi najdlhšie existujúce druhy stromov na svete. Extrakt z jeho listov podporuje prekrvenie mozgu a končatín (pomáha rozťahovať cievy). Ďalej zlepšuje prenos nervových signálov, čím zlepšuje pamäť a celkovo kognitívne funkcie. Slúži tiež ako prevencia a podporná liečba Alzheimerovej choroby.

Zelený čaj a l-theanín

Zelený čaj je prírodný zdroj účinnej látky známej ako l-theanín. Viacero výskumov dokázalo, že táto látka zvyšuje pozornosť a sústredenie, zlepšuje reakčný čas a spánok. Zároveň pomáha uchovávať a obnovovať nervové bunky viacerými cestami. Okrem toho dodáva energiu a potláča fyzickú aj psychickú únavu. V spojení s kofeínom dochádza k zlepšeniu sústredenia a pozornosti.

Bakopa drobnolistá

Je to trvalka, ktorá sa zvykne používať najmä ako akváriová rastlina. Táto drobná plazivá rastlina je súčasťou Ajurvédskej medicíny už zhruba 3000 rokov a používa sa liečbu epilepsie a astmy.

Moderné výskumy preukázali jej nootropické vlastnosti spojené so zvýšenou schopnosťou učiť sa a zlepšením pamäte. Okrem toho podporuje koncentráciu a zlepšuje kvalitu spánku, pretože uvoľňuje svaly a nervy. Taktiež pomáha telu bojovať s voľnými radikálmi.

Rozchodnica ružová

Patrí k veľmi cenným liečivým rastlinám. Na liečebné účely sa používa koreň, ktorý má po prerezaní svetložltú farbu. Pomáha regenerovať celý organizmus a posilňovať imunitu. Je to silný antioxidant, ktorý navyše pôsobí proti stresu a depresii. Okrem toho posilňuje funkciu srdcového svalu a má kardioprotektívne účinky.

Ako prírodné nootropikum pôsobí proti únave, zvyšuje fyzický výkon a zlepšuje duševné funkcie.

Levia hriva

V tomto zozname ide o jediného zástupcu z radov húb. Je vysoko cenená v tradičnej čínskej medicíne. Používa sa ako doplnok pri liečbe napríklad Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe.

Zároveň dokáže opravovať neuróny v mozgu a podporuje rast nových. Vďaka tomu pomáha zvyšuje schopnosť učiť sa a zlepšuje pamäť. Ako prírodné nootropikum potláča symptómy depresie, úzkosti a podráždenosti.

Naša skúsenosť s Probrain v redakcii

Vieme, bude to znieť ako klišé, ale naozaj sme to nečakali až také účinky. Prekvapilo nás, že počas jesene kedy sme menej efektívny a to hlavne ráno, sme po krátkom užívaní zlepšili naše schopnosti. Schopnosti Avengers to síce neboli, ale pomohli nám.

Pro Brain výhody
Pro Brain výhody / Zdroj: relife.sk

Najbadateľnejšie účinky boli badať práve v sústredení a aj pod menším stresom sme boli vyrovnanejší a naše reakcie boli veľakrát bez dlhého premýšľania. Únava v náročnejšie dni bola výrazne menšia.

Aby sme pri recenzii boli objektívny a vylúčili placebo efekt, rozhodli sme sa produkt vyskúšať tajne v úzkej skupinke. O účinkoch nás presvedčili reakcie kolegov až po čase. Tam kde oni končili, či už z vyčerpania, únavy alebo ich žralo blbé počasie (čo nemôže nikto ovplyvniť), my sme boli v pohode. U niekoho boli účinky lepšie, preto si myslíme, že za vyskúšanie to stálo a môžeme odporúčať.

Nakoniec sme sa rozhodli, že mať balíček nootropík po ruke sa vyplatí. Predovšetkým keď sa blíži ťažšie a blbé obdobie plné stresu, máme po čom siahnuť.

Komu by sme ho odporúčali? Študentom pri učení sa a pracujúcim ľudom pri zvýšenej záťaži. Oficiálny názov a stránka predajcu je Pro Brain.

Odporúčame pozrieť aj toto video, môžno niekomu z vás zodpovie na otázky, ktoré ťa pri čítaní napadli.


ProBrain.sk všeobecné 1200×628

Zdroj: relife.sk, probrain.sk
4.9/5 - (25 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články