12.2 C
Bratislava

Skúsenosti s Crypto účtom a kartou

- Reklama -

Crypto.com so sídlom v Hongkongu je jednou z búrz kryptomien, ktorá si za posledných pár rokov získala na popularite. Okrem podpory mnohých mien ponúka Crypto aj svoju vlastnú natívnu mincu CRO a umožňuje používateľom úročenie z ich kryptomien.

Používanie ako aj benefity fungujú zatiaľ výborne. Používame Crypto 5 mesiacov. Okrem investovania do altcoinov sme vyskúšali aj zadržanie čiastky na krátke obdobie, za ktorú nám platia úroky. Môžeš používať aj platobnú kartou a platiť nákupy. Za účet neplatíš a ani za kartu. Dokonca pri každej platbe dostaneš späť od 1 %. Záleží pre akú kartu sa rozhodneš.

Výhody Crypto.com

Založením účtu získaš kartu Visa, ktorá ti umožní minúť tvoje kryptomeny. Môžeš zároveň zarábať úročením vkladaním mincí na určité obdobie. Ak si vyberieš červenú kartu máš zadarmo Spotify pre celú rodinu každý mesiac.

  • úrok na kryptomene až 6,5% ročne
  • úrok na stabilné mince až 12% ročne
  • nákup a predaj kryptomeny
  • posielanie prostriedkov ďalším používateľom crypto.com
  • súčasťou je krypto peňaženka
  • visa karta
Program Crypto.com
Program Crypto.com / Zdroj: Crypto.com

Podporuje viac ako 90 párov kryptomien. 60 z týchto mien je však k dispozícii v USA a iba 22 z nich je k dispozícii v každom štáte.

Ako to funguje?

Stačí sa zaregistrovať cez oficiálny odkaz. Buď si vyberieš účet s modrou kartou, ktorá je zadarmo. Máš Cashback 1%. Pri červenej karte musíš dať do úschovy 5 000 CRO, dostaneš kovovú kartu (nie plast), Casheback 2%. a Spotify zadarmo. Iné varianty kariet sa neoplatia.

CRO token

Jadro celého ekosystému služieb je coin (token) „CRO“. Beží na Ethereum blockchainu. Crypto.com má samozrejme v pláne čo najskôr prejsť na svoj vlastný blockchain (podobne ako VeChain).

Oficiálny názov Crypto.com: MCO Malta DAX Limited. Je to platforma na investovanie a stávkovanie kryptomien. Bol založený v júni 2016. Zakladateľmi sú Bobby Bao, Gary Or, Kris Marszalek a Rafael Melo. Sídli v Sai Wan na hongkonskom ostrove v Hongkongu.

Zarábanie na kryptomene

Vkladanie mincí na Crypto.com znamená, že svoje mince na určitý čas uzamkneš a výmenou za ne získaš úroky. Sadzby, ktoré získaš, sa líšia podľa času vloženia tvojich mincí.

Crypto.com - podporované tokeny
Crypto.com – podporované tokeny / crypto.com

Funkcia aplikácie, ktorá ti umožňuje získať úroky, sa volá Crypto Earn. Upozorňujeme, že zarábanie nie je k dispozícii obyvateľom Hongkongu, SAR, Švajčiarska a Malty.

Aplikácia ponúka niekoľko rôznych úrovni kariet. Tá zadarmo je plastová ostatné kovové. Každá úroveň má inú sumu odmeny CRO a vychádza z množstva CRO vloženého na kartu. Odmeny CRO sa vyplácajú, keď kartu používaš. CRO si môžeš potom kedykoľvek preniesť napríklad na Bitcoin.

Crypto.com - úrok z uloženia crypta
Úrok z uloženia crypta / Zdroj: Crypto.com

Kredit môžeš získať aj na populárne predplatné, ako sú Spotify, Netflix a Amazon Prime. Najvyššia miera odmeny nastane, keď vložíš 5 miliónov CRO coinov, čo poskytuje 8% odmenu a všetky vyššie spomínané služby.

Poplatky na Crypto.com

Aj keď má zložitú štruktúru poplatkov za obchodovanie s kryptomenami, sú prijateľné. V závislosti na tvojom 30-dňovom objeme obchodovania sa môže poplatok pohybovať od 0,036% do 0,10% a poplatok príjemcu sa môže pohybovať od 0,090% do 0,16%. Aktuálne poplatky.

Ako si otvorím účet?

Môžeš navštíviť stránku Crypto.com, kde nájdeš odkazy na stiahnutie mobilnej aplikácie pre iOS a Android. Ak sa chceš zaregistrovať, musíš mať minimálne 18 rokov.

Pri registrácii a vložení Referral kódu: 8tra5kbmyn získaš 25 dolárov na účet. Za prvú platnú transakciu ti pripíšu 25 dolárov.

Ak ti vyhovuje používanie platformy pre kryptomeny mimo USA a považuješ ceny za atraktívne, môže to stáť za to.

Zdroj: relife.sk Kurátor: Petrem
4.8/5 - (37 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články