14.8 C
Bratislava

Na stres a problémy zabudnete najlepšie za zvukovo izolovanými stenami

- Reklama -

Pre všetky živé organizmy vrátane ľudí sú zvuky jedným z vonkajších javov životného prostredia. Ľahký príjemný zvuk dažďa, tichý upokojujúci šum lístia, ľahké vytie vetra, šum lesného potoka, príjemný spev vtákov, ľahký žblnkot vody, zvuk morského príboja sú človeku vždy príjemné zvuky. Upokojujú, odbúravajú stres a nabíjajú pozitívnou energiou. Problémom však je, že tieto zvuky veľmi rýchlo nahradil hluk z ciest a veľkých priemyselných zón.

Úroveň priemyselného hluku vo výrobných závodoch je veľmi vysoká. V mnohých pracovných miestach a v hlučných odvetviach dosahuje 90 až 100 decibelov. O nič menej tichšie to nie je ale ani v našich domácnostiach, kde sú zdrojom hluku domáce spotrebiče. Celková interiérová akustika tak na nás vplýva veľmi negatívnym spôsobom. Ako si ale dopriať a vytvoriť na život príjemné, zdravé a tiché prostredie?

Pomôcť by mohla zvuková izolácia stien v byte

Každý človek vníma hluk inak. Veľa závisí od veku, temperamentu, zdravotného stavu, podmienok prostredia a charakteristík organizmu. Niektorí ľudia stratia sluch aj po krátkom vystavení hluku porovnateľne zníženej intenzity. Iní dokážu bez akýchkoľvek následkov vydržať veľmi silné vystavenie hluku a objednanie k lekárovi, z dôvodu poškodenia sluchu tak odložiť na neskôr.

Vy sa ale spoliehať na silu a odolnosť vášho organizmu nemusíte, pretože stačí použiť jedno veľmi jednoduché a inteligentné riešenie. Kvalitnú zvukovú izoláciu stien v byte, ktorá miestnosť od okolitého hluku veľmi dobre izoluje a pritom priestor na bývanie nijako nezmenší.

Takýto systém vám umožní zbaviť sa nepríjemných zvukov z externých zdrojov, nebude z miestnosti unikať teplo, zabránite vzniku vlhkosti a budete mať dokonale ploché steny, ktoré sa postarajú o vytvorenie príjemného interiérového štýlu.

Ak ale ešte nemáte špeciálnu izoláciu, do času môžu pomôcť aj závesy, koberce a nábytok plný oblečenia alebo kníh v blízkosti steny, cez ktorú hluk do interiéru najviac prúdi.

Tak to vyskúšajte a konečne si tichý domov plnými dúškami vychutnajte.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články