Môžete žiť podľa mantry „Spať budem, keď zomriem“, ale ak nechcete vyhorieť, tak to neodporúčame. Výskum hovorí, áno, viem, odporúča sa, aby dospelí ľudia spali sedem až deväť hodín. To vám umožní udržať zdravú rovnováhu a náladu, zlepšuje sa pamäť a dokonca ovplyvňuje vašu fyzickú výdrž a športový výkon.

Aj keď má deň len 24 hodín, nakoniec spíte len toľko, koľko potrebujete. Ako sa hovorieva „Čas sú peniaze“. Poďme sa pozrieť, koľko času venujú spánku niektorí z najúspešnejších ľudí.

Elon Musk

Spánkový režim Elona Muska: 01:00 – 07:00  (6 hodín)

[Zdroj: Flickr (Insane Visions)]

Musk prezradil, že spí v priemere takmer presne 6 hodín spánku. Dokonca to meria telefónom. Musk rozdeluje svoj čas medzi svoje spoločnosti, filantropiu a rôzne predsednícke pozície a poradenské úlohy v spoločnostiach. A stačí mu iba 6 hodín spánku! Elon priznal, že spí aj v továrni Tesla.

Bill Gates

Spánkový režim Billa Gatesa: 24:00 – 07:00  (7 hodín)

[Zdroj: Flickr (Giorgos Charalampidis)]

Sme si istí, že nepotrebuje úvod. Bill Gates je neohrozený a vášnivý čitateľ. Jeho čitateľský vkus sa pohybuje od autobiografií, histórie, filozofie a vedeckých periodík “Čítal som každú noc takmer hodinu,” povedal Bill pre Seattle Times. “Je to časť zaspávania”. “Tak ako každý, kto miluje knihy vie, že je ťažké ísť spať keď sa začítate do dobrej knihy.”

Gates zistil, že 7 hodín je pre jeho spánok dostatočný. To mu umožňuje sa cítiť oddýchnutý a dostatočne kreatívny nasledujúci deň. “Je zábavné zostať hore celú noc aj keď mate potom červené očí, ale ak chcem byť kreatívny, potrebujem sedem hodín spánku. Môžem dať prejav bez dlhého spánku, môžem robiť časť svojej práce týmto spôsobom, ale pri tvorivom myslení, nie som moc efektívny bez dostatočného spánku.” Povedal Gates pre Times.

Richard Branson

Spánkový režim Richarda Bransona: 24:00 – 05-06:00  (5-6 hodín)

[Zdroj: Flickr]

Samozvaný miliardár Richard Branson je zakladateľom a predsedom skupiny Virgin. Branson začal s Virgin v roku 1970 vo veku 20 rokov a pokračoval v tvorbe 8 samostatných miliardových spoločností.

“Počas mojich 50 rokoch podnikania, som sa v živote naučil, že keď vstanem skôr, môžem toho dosiahnuť za deň oveľa viac”  Rád vstáva skoro, aby maximalizoval svoj deň. “Bez ohľadu na to, kde na svete som, snažím sa zvyčajne prebudiť do pol hodiny. Vstávam skoro ráno, môžem si zacvičiť a tráviť čas so svojou rodinou, čo mi dáva priestor na zamyslenie predtým, než sa dostanem k samotnému podnikaniu.”

Tim Cook

Spánkový režim Tima Cooka: 21:30 – 04:30  (7 hodín)

[Zdroj: Flickr]

Tim Cook je generálny riaditeľ spoločnosti Apple a má viac “rozumný” spánok. “Skoro do postele a skoro z nej” sa zdá byť jeho mottom. Vstáva skôr, aby odpovedal na e-maily, trochu zacvičil a dostal sa do kancelárie.  Odporúča zamestnancom urobiť to isté! On má tendenciu byť v kancelárii prvý a ten posledný, ktorý odíde.

Toto sú spiace návyky niektorých veľmi úspešných ľudí. Zaujali vás niektoré z nich? Koľko hodín venujete spánku vy? Chcete spať menej, aby ste sa mohli viac realizovať počas dňa? Možno vám tieto informácie poskytnú nejakú inšpiráciu.

Zdroj: BusinessInsiderForbesEntrepreneur