3.3 C
Bratislava

Čo je Revolut? Ušetrí ti peniaze a to nie je zďaleka všetko

Na Slovensku si môžeš otvoriť účet aj v zahraničnej digitálnej banke Revolut. Odkiaľkoľvek, jednoducho a za pár minút. Vyskúšali sme Revolut banku a tu sú naše skúsenosti.
Digitálna banka Revolut

Revolut spája banku, zmenáreň, kriptomeny a investovanie v jedno. Ak rád cestuješ alebo posielaš peniaze a nechceš preplácať na prevodných kurzoch je to ideálna banka pre teba. Založili ho v Londýne Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko, ktorí přinášajú službu pre cestovateľov ako stvorenú. Je vhodná aj pre použivateľov, ktorí majú prostriedky v iných menách, alebo chceš mať peniaze mimo Slovenska. 

Aplikácia obslúži naozaj všetko iba cez mobil. Ide teda o čisto mobilnú banku. K účtu sa cez prehliadač nedostaneš.

Revolut spustila v druhej polovici septembra 2019 na Slovensku aj možnosť kupovať a predávať akcie z americkej burzy s nulovými alebo zanedbateľnými poplatkami.

Regulérne začal Revolut poskytovať služby Slovákom začiatkom roku 2021. Môžeš si teda založiť účet úplne zadarmo.

Jeho najlepšou výhhodou je zmenáreň a viesť virtuálne účty v rôznych menách. Účet si nabiješ v eurách a platíš napríklad v zlotých. Je to najvýznamnejšia výhoda služby Revolut. Možnosť platiť  peniaze vo viac ako 120 svetových menách za medzibankové kurzy, teda tie najvýhodnejšie možné. Kurzy bežných bank sú vždy nastavené tak, aby na nich banka zarobila. Revolut naopak využívá tie samé kurzy, ktoré ti pri vyhľadávaní ponúkne Google. Napríklad kurz v čechách kde ponúkali 22 korún za 1 euro, revolut ti dá 25,8 korún.

Výbery sú zadarmo

Peniaze si nemusíš na svojích účtoch nijak prevádzať. Z tvojho eurového účtu si obchodník v Poľsku strhne złoté, v Anglicku to budú libry a v Česku české koruny. Výhoda pre držiteľov karty Revolut je samozrejme možnosť vyberov z bankomatov zadarmo. Bez poplatku je možné vybrať do 200 eur mesačne, prípadne ekvivalent v inej mene.

Základný účet Revolut

Revolut online banka
Foto zdroj: Revolut

Aktualizované

Ak si sa 24. augusta 2020 zaregistrovali do Revolutu so slovenskou adresou po 20:00 (EEST), vzťahujú sa na teba tieto podmienky. Ak si sa zaregistroval do 20. augusta (EEST) 24. augusta 2020, platia podmienky pre Spojené kráľovstvo (Anglicko).

Otvoriť si môžeš účet priamo cez tento link. Vedenie štandardného účtu je za 0,00 EUR/mes. Platia dole uvedené ceny a poplatky.

 • vloženie peňazí na účet je zadarmo (platí sa iba poplatok za doručenie)
 • vydanie platobnej karty zadarmo (vydanie náhradnej karty 6€)
 • virtuálne karty Revolut sú zadarmo
 • výbery z bankomatov – bezplatné výbery až do výšky 5 výberov z bankomatu alebo 200 € za mesiac (podľa toho, čo nastane skôr), potom sa platí poplatok. Tento poplatok predstavuje 2% z výberu, pričom minimálny poplatok je 1 € za výber.
 • každý, kto používa Revolut, môže posielať peniaze tak či onak zadarmo.
 • okamžité prevody iným používateľom Revolutu je zadarmo.
 • miestné platby zadarmo. To znamená platby v základnej mene, ktoré sa odosielajú na účet v našej krajine.
 • platby v rámci EU zadarmo. To znamená platby v eurách alebo švédskych korunách, ktoré sa posielajú na účet mimo vašej krajiny, ale v rámci jednotnej oblasti platieb v eurách (známej ako „SEPA“). Pre rumunských zákazníkov to zahŕňa aj rovnaké platby, ak sa uskutočňujú v rumunskom leu.
 • ostatné medzinárodné platby sú za poplatok a vypočíta sa v reálnom čase a zobrazí sa ti v aplikácii pred uskutočnením platby.
 • Štandardné peňažné meny: USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN, CZK sú bez poplatku a cez víkend 1,0%. THB a UAH majú poplatok 1% a cez víkend 2%.
 • zámena 29 mien za kryptomeny (túto službu ti sprístupnia automaticky zadarmo) Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash a XRP. Pozor na to, že nie si vlastník kryptomeny je to len zmenáreň podobne ako Coinbase a iné. Nemôžeš s ňou platiť, ak ich chceš použiť musíš ich zameniť späť na niektorú menu.
 • doručenie karty je do 7 dní. Nám prišla za 5 dní.
 • podporuje Apple Pay, Google Pay
 • funkcia šetrenia do takzvaného trezoru. Zaokruhlené čiastky sa presúvajú do trezoru a môžeš ich kedykoľvek vybrať.
 • Vytvoriť si môžeš aj šetrenie na konkrétny účel a pri každej platby sa ti presunie aj tebou zvolené percento na šetrenie.

Ceny iných programov

Revolut Bank Slovensko
Revolut Bank Slovensko / Zdroj: revolut

Čo sa týka samotnej platobnej karty, ide o bežnú kartu ako v tradičnej banke, takže s ňou bez problémov zaplatíš prakticky všade na svete. V rámci účtu si vieš vytvoriť aj virtuálnu kartu pre bezpečnejšie platenie na internete. S telefónom môžeš fyzickú alebo virtuálnu kartu Revolut zablokovať v aplikácii, alebo jednoducho znova odomknúť. Samozrejme bezplatne.

Rovnako ti umožňuje vytvoriť aj Business účet – čo je účet na podnikanie.

Revolut skúsenosti
Revolut skúsenosti / Zdroj: relife.sk

Funkcia Split bill

Tútu vychytávku oceníš, keď má tvoj kamarát tiež účet Revolut. Ak idete napr. na pivo môžeš vytvoriť Split medzi vami a nahodiť všetky sumy, ktoré si platil a ktoré platil on. Rozdiel kto komu dĺži aplikácia prepočíta a potom už len o dĺžnu čiastku požiadaš. Jemu príde požiadavka na danú čiastku a používateľ Revolut ti peniaze jednoducho a rýchlo pošle. Takto môžeš poslať peniaze komukoľvek aj bez využitia Spilu. Vyberieš príjemcu z kontaktov a pošleš požadovanú sumu. Nikto nečaká lebo transakcia prebehne ihneď.

Alebo jednoducho pošleš dĺžnu čiastku a peniaze má hneď na účte.

Nakupuj kryptomeny alebo akcie.

Kedysi dávno bolo získanie prístup ku kryptomenám zložité, pomalé a drahé. Potom prišiel na scénu Revolut a celý proces je zrazu rýchly, cenovo dostupný a transparentný. Samozrejme nebudeš vlastník krypta lebo ich za teba nakupuje Revolut, ale vlatsníš úpis jeho hodnoty a možeš ho kedykoľvek kúpiť alebo predať.

Ak cestuješ po svete nemal by ti Revolut určite chýbať.

Doručenie karty je zadarmo pri regitrácii cez náš odkaz Revolut.

Aplikácia Revolut
Aplikácia Revolut / Zdroj: Revolut

Ochrana vkladov v Revolute

Tvoje platby kartou sú chránené pred podvodom, stratou a krádežou podľa pravidiel schémy pre karty Visa alebo MasterCard.

Revolut získal licenciu v Litve, požiadal o ňu aj v Luxembursku. Vďaka tzv. pasportizácii platí v celej EÚ. Vďaka licencii sú peniaze na účte Revolut kryté do výšky 100 tisíc eur európskym systémom ochrany vkladov.

Zákazníci, ktorí prejdú na Revolut Bank, budú mať svoje vklady chránené, informovala o tom firma v tlačovej správe. Po novom si tak budú môcť klienti prepnúť svoj finančný účet na bankový a využívať chránené vklady.

Zdroj: Relife, Revolut
Ak si našiel chybu v článku, daj nám vedieť.

Najčítanejšie