3.3 C
Bratislava

Čo je Revolut? Ušetrí ti peniaze a to nie je zďaleka všetko

Na Slovensku si môžeš otvoriť účet aj v zahraničnej digitálnej banke. Odkiaľkoľvek, jednoducho a za pár minút. Vyskúšali sme populárny Revolut a tu sú naše skúsenosti.

porovnanie n26, revolut, 365 karta

Curve karta, Monese, Revolut, N26
Digitálna banka Revolut

Revolut je progresívnejšia aplikácia. Spája banku, zmenáreň, kriptomeny a od septembra aj burzu akcií v jedno. Ak rád cestuješ alebo posielaš peniaze a nechceš preplácať na prevodných kurzoch je to ideálna banka pre teba. Revolut je tiež FinTech startup. Založili ho v Londýne Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko, ktorí přinášajú službu pre cestovateľov ako stvorenú. Je vhodná aj pre použivateľov, ktorí majú prostriedky v iných menách, alebo chceš mať peniaze mimo Slovenska. 

Aplikácia obslúži naozaj všetko iba cez mobil. Ide teda o čisto mobilnú banku. K účtu sa cez prehliadač nedostaneš.

Revolut spustila v druhej polovici septembra 2019 na Slovensku aj možnosť kupovať a predávať akcie z americkej burzy s nulovými alebo zanedbateľnými poplatkami.

Jeho najlepšou výhhodou je zmenáreň. Účet si nabiješ v eurách a platíš napríklad v zlotých. Je to najdôležitejšia výhoda služby Revolut. Možnosť platiť  peniaze vo viac ako 120 svetových menách za medzibankové kurzy, teda tie najvýhodnejšie možné. Kurzy bežných bank sú vždy nastavené tak, aby na nich banka zarobila. Revolut naopak využívá tie samé kurzy, ktoré ti pri vyhľadávaní ponúkne Google. Napríklad kurz v čechách kde ponúkali 22 korún za 1 euro, revolut ti dá 25,8 korún.

Výbery sú zadarmo

Peniaze si nemusíš na svojích účtoch nijak prevádzať. Z tvojho eurového účtu si obchodník v Poľsku strhne złoté, v Anglicku to budú libry a v Česku české koruny. Výhoda pre držiteľov karty Revolut je samozrejme možnosť vyberov z bankomatov zadarmo. Bez poplatku je možné vybrať do 200 eur mesačne, prípadne ekvivalent v inej mene.

Základný účet Revolut

Revolut online banka
Foto zdroj: Revolut

0,00 EUR/mes. Otvoriť si účet môžeš priamo cez aplikáciu.

  • bezplatný bežný účet vo Veľkej Británii (Tvoj IBAN bude začínať označením GB)
  • platby vo viac ako 150 mien na medzibankovom výmennom kurze
  • platby platobnou kartou za tovar a služby cez POS terminále zadarmo
  • mesačný limit 6 000 EUR pre všetky transakcie účtu mesačne
  • zámena 29 mien za kryptomeny (túto službu ti sprístupnia automaticky po 3 týždňoch používania zadarmo) Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash a XRP. Pozor na to, že nie si vlastník kryptomeny je to len zmenáreň podobne ako Coinbase a iné. Nemôžeš s ňou platiť, ak ich chceš použiť musíš ich zameniť späť na niektorú menu.
  • výbery z bankomatov bez poplatkov do 200 EUR mesačne (po prekročení tohoto limitu si Revolut účtuje poplatok 2% z výberu)
  • vydanie karty MasterCard za poplatok 6 EUR (doručenie do 7 dní. Nám prišla za 5 dní) Bezplatne ti pošlú kartu pokiaľ sa zaregistruješ cez náš odkaz na Revolut banku. Revolut karta zadarmo je len na odporúčanie.
  • podporuje Apple Pay

Čo sa týka samotnej platobnej karty, ide o bežnú kartu MasterCard, takže s ňou bez problémov zaplatíš prakticky všade na svete. V rámci účtu si vieš vytvoriť aj virtuálnu kartu pre bezpečnejšie platenie na internete. S telefónom môžeš fyzickú alebo virtuálnu kartu Revolut zablokovať v aplikácii, alebo jednoducho znova odomknúť. Samozrejme bezplatne.

Rovnako ti umožňuje vytvoriť aj Business účet – čo je účet na podnikanie.

Funkcia Split bill

Tútu vychytávku oceníš, keď má tvoj kamarát tiež účet Revolut. Ak idete napr. na pivo môžeš vytvoriť Split medzi vami a nahodiť všetky sumy, ktoré si platil a ktoré platil on. Rozdiel kto komu dĺži aplikácia prepočíta a potom už len o dĺžnu čiastku požiadaš. Jemu príde požiadavka na danú čiastku a používateľ Revolut ti peniaze jednoducho a rýchlo pošle. Takto môžeš poslať peniaze komukoľvek aj bez využitia Spilu. Vyberieš príjemcu z kontaktov a pošleš požadovanú sumu. Nikto nečaká lebo transakcia prebehne ihneď.

Ak cestuješ po svete nemal by ti Revolut chýbať.

Doručenie karty je zadarmo pri regitrácii cez náš odkaz Revolut.

Zdroj: Relife, Revolut 
Najčítanejšie