20.5 C
Bratislava

Čo je Revolut? Ušetrí ti peniaze a to zďaleka nie je všetko

- Reklama -

Na Slovensku si môžeš otvoriť účet aj v mobilnej banke Revolut. Odkiaľkoľvek, jednoducho a za pár minút. Vyskúšali sme Revolut banku a tu sú naše niekoľkoročné skúsenosti. Pre mňa je to karta, ktorej sa nevyrovná žiadna slovenská banka. Jedna banka a jeden mobil, nič viac nepotrebuješ. Na trhu je od roku 2015 a má už viac ako 20 mil. klientov.

Mobilná banka Revolut

Revolut spája banku, zmenáreň, kryptomenyinvestovanie a šetrenie v jedno. Ak rád cestuješ alebo posielaš peniaze a nechceš preplácať na prevodných kurzoch je to ideálna banka aj pre teba. Založili ho v Londýne Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko, ktorí přinášajú službu pre cestovateľov ako stvorenú.

Je vhodná aj pre používateľov, ktorí majú prostriedky v iných menách. Prípadne ak nechceš mať peniaze v slovenských bankách.

Revolut banka - Slovensko
Skúsenosti s Revolut bankou na Slovensku / Zdroj: relife.sk

Aplikácia obslúži naozaj všetko cez mobil. Ide teda o čisto mobilnú banku. Prehľad si vieš pozrieť aj cez bežný počítač.

S Revolutom máš možnosť kupovať a predávať akcie americkej burzy so zanedbateľnými poplatkami.

Jeho najlepšou výhhodou je zmenáreň a viesť virtuálne účty v rôznych menách. Účet si nabiješ v eurách a platíš napríklad v zlotých. Je to najvýznamnejšia výhoda služby Revolut. Možnosť platiť  peniaze vo viac ako 120 svetových menách za medzibankové kurzy, teda tie najvýhodnejšie možné.

Kurzy bežných bank sú vždy nastavené tak, aby na nich banka zarobila. Revolut naopak využívá tie samé kurzy, ktoré ti pri vyhľadávaní ponúkne Google. Napríklad kurz v čechách kde ponúkali 22 korún za 1 euro, revolut ti dá 25,8 korún.

Výbery sú zadarmo

Peniaze si nemusíš na svojích účtoch nijak prevádzať. Z tvojho eurového účtu si obchodník v Poľsku strhne złoté, v Anglicku to budú libry a v Česku české koruny. Výhoda pre držiteľov karty Revolut je samozrejme možnosť vyberov z bankomatov zadarmo. Bez poplatku je možné vybrať do 200 eur mesačne, prípadne ekvivalent v inej mene.

Základný účet Revolut

Recenzia: Revolut karta
Recenzia: Revolut karta / Zdroj: relife.sk

Otvoriť si môžeš účet priamo cez oficiálny link. Vedenie štandardného účtu je za 0,00 EUR/mes.

Ceny a poplatky

 • vloženie peňazí na účet je zadarmo
 • vydanie platobnej karty zadarmo (vydanie náhradnej karty 6€, za doručenie karty sa platí pri Štandardnom účte 6,90€)
 • virtuálne karty Revolut sú zadarmo
 • výbery z bankomatov – bezplatné výbery až do výšky 200 EUR a maximálne 5 výberov za mesiac (podľa toho, čo nastane skôr), potom sa platí poplatok. Tento poplatok predstavuje 2% z výberu, pričom minimálny poplatok je 1 € za výber.
 • každý, kto používa Revolut, môže posielať peniaze tak či onak zadarmo.
 • okamžité prevody iným používateľom Revolutu je zadarmo.
 • miestné platby zadarmo. To znamená platby v základnej mene, ktoré sa odosielajú na účet napríklad v našej krajine.
 • platby v rámci EU zadarmo. To znamená platby v eurách alebo švédskych korunách, ktoré sa posielajú na účet mimo našej krajiny, alebo v rámci jednotnej oblasti platieb v eurách (známej ako „SEPA“). Pre rumunských zákazníkov to zahŕňa aj platby, ak sa uskutočňujú v rumunskom leu.
 • ostatné medzinárodné platby sú za poplatok a vypočítavajú sa v reálnom čase a zobrazia sa ti v aplikácii pred uskutočnením platby.
 • štandardné peňažné meny: USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN, CZK sú bez poplatku a cez víkend 1,0%. THB a UAH majú poplatok 1% a cez víkend 2%.
 • zámena viac ako 30 mien za kryptomeny (túto službu ti sprístupnia automaticky zadarmo) Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash a XRP. Pozor na to, že nie si vlastník kryptomeny, vlastníš ich úpis a predať ich môžeš späť iba na Revolute. Nemôžeš s ňou platiť. Ak ich chceš použiť musíš ich zameniť späť na niektorú menu. Prémiové balíčky ponúkajú nákup bitcoinu na bitcoinovú adresu.
 • doručenie karty je do 7 dní. Nám prišla za 5 dní.
 • akceptuje Apple Pay, Google Pay
 • funkcia šetrenia do takzvaného trezoru. Zaokruhlené čiastky sa presúvajú do trezoru a môžeš ich kedykoľvek vybrať. Tento druh šetrenia nás prekvapil. Za pár mesiacov sa na zaokruhlení našetrila slušná suma, ktorú by som bežne ani neodložil.
 • Vytvoriť si môžeš aj šetrenie na konkrétny účel a pri každej platby sa ti presunie zvolené percento na šetrenie.

Ceny iných programov

Revolut Bank Slovensko
Revolut Bank Slovensko / Zdroj: revolut

Karta a podnikateľský účet

Čo sa týka samotnej platobnej karty, ide o bežnú kartu ako v tradičnej banke, takže s ňou bez problémov zaplatíš prakticky všade na svete. V rámci účtu si vieš vytvoriť aj virtuálnu kartu pre bezpečnejšie platenie na internete. S telefónom môžeš fyzickú alebo virtuálnu kartu Revolut zablokovať v aplikácii, alebo jednoducho znova odomknúť. Samozrejme bezplatne.

Rovnako máš možnosť vytvoriť si Business účet – čo je účet na podnikanie. Účty, ktoré sú s mesačným poplatkom ti prinesú viac výhod. Nižšie poplatky pri kúpe akcií, väčší mesačný limit pre výber z bankomatov, viac bezplatných účtov pre deti a mnohé ďalšie.

Revolut skúsenosti
Revolut skúsenosti / Zdroj: relife.sk

Funkcia Split bill (skupinové účty)

Tútu vychytávku oceníš, keď má tvoj kamarát/kamarátka tiež účet Revolut. Ak idete napr. na trip, pivo môžeš vytvoriť Split medzi vami a nahodiť všetky sumy, ktoré si platil a ktoré platil on. Rozdiel kto komu dĺži aplikácia prepočíta a potom už len o dĺžnu čiastku požiadaš. Jemu príde požiadavka na danú čiastku a používateľ Revolut ti peniaze jednoducho a rýchlo pošle.

Takto môžeš poslať peniaze komukoľvek aj bez využitia Splitu. Vyberieš príjemcu z kontaktov, ktor’ý má Revolut a pošleš požadovanú sumu. Nikto nečaká lebo transakcia prebehne ihneď.

Nakupuj kryptomeny alebo akcie.

Kedysi dávno bolo získanie prístup ku kryptomenám zložité, pomalé a drahé. Potom prišiel na scénu Revolut a celý proces je zrazu rýchly, cenovo dostupný a transparentný. Samozrejme nebudeš vlastník krypta lebo ich za teba nakupuje Revolut, ale vlatsníš úpis jeho hodnoty a možeš ho kedykoľvek kúpiť alebo predať.

Ak cestuješ po svete nemal by ti Revolut určite chýbať.

Doručenie karty je zadarmo pri regitrácii cez odkaz Revolut a voľbe Programu Plus a vyššom. Štandardné doručenie karty stojí 6,90 EUR.

Aplikácia Revolut
Aplikácia Revolut / Zdroj: Revolut

Nevýhody

Nenašli sme žiadnu veľkú nevýhodu. Nemajú kamennú pobočku, čo môže niekomu vadiť. Budeš sa musieť spoliehať na online podporu a čakať na ich odpoveď a vyriešenie. V prípade väčšieho obnosu a podozrenia ti môžu účet dočasne zablokovať (AML), aby si overili zdroj odkiaľ prostriedky máš (výplata, prevod z iného osobného účtu). Stať sa to môže a treba počítať s tým, že budeš musieť doložiť bližšie informácie.

Štandardne pobočku nepotrebuješ. Osobne, nie je to jediný účet, ktorý mám a tak pre cestovanie a iné transakcie je to najlepšie riešenie. Nie som teda odkázaný iba na jeden účet.

Ochrana vkladov v Revolute

Tvoje platby kartou sú chránené pred podvodom, stratou a krádežou podľa pravidiel schémy pre karty Visa alebo MasterCard.

Revolut získal po Brexite licenciu aj v Litve, požiadal o ňu aj v Luxembursku. Vďaka tzv. pasportizácii platí v celej EÚ. Vďaka licencii sú peniaze na účte Revolut kryté až do výšky 100 tisíc EUR európskym systémom ochrany vkladov.

Záverom môžem túto Banku odporúčať. Neustále inovújú a prinášajú novinky, ktoré budeš v bežnej kamennej banke hľadať ťažko. mBank sme zrušili aj tatru a používame Revolut. Pokiaľ si plánuješ zobrať hypotéku, potom je pre teba vhodné mať nejakú našu banku v zálohe.

Jazykové okienko

AML je skratkou pre anglický výraz Anti-Money-Loundering, ktorá sa používa v súvislosti s bojom proti praniu špinavých peňazí.

Zdroj: Relife, Revolut / Autor: Petrem

 

4.7/5 - (281 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články